GO Cleaner

Każde narzędzie, które nie posiada specjalnej powłoki uszlachetniającej i używane jest do procesów cięcia materiałów takich, jak: drewno (szczególnie świeże), tworzywa sztuczne (PCV, gumy, uszczelki), narażone jest na oklejanie się ostrzy oraz ich okolic (dysku, korpusu, zębów). Nawarstwianie się zabrudzeń w tych miejscach powoduje wzrost oporów skrawania, może to prowadzić do nadmiernego przegrzewania się dysku, a w efekcie doprowadzić do utraty stabilności pracy, a nawet zniszczenia narzędzia. Stosując płyn GO Cleaner do mycia i czyszczenia pił, frezów lub wierteł, nowość w ofercie marki Globus, unika się problemów z niewłaściwą oceną stanu zużycia narzędzia, które powinno być właściwie serwisowane, aby długo służyło.
 
Jego nowatorska formuła stworzona została z myślą o ciężkich zabrudzeniach występujących w przemyśle drzewnym, stolarskim, meblowym oraz maszynowym. Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami na narzędziach, które powstały przy obróbce drewna, usuwa żywicę oraz wszelkie zabrudzenia ropopochodne, a zarazem jest łagodny dla czyszczonej powierzchni (m.in.: plastiku, aluminium, gumowych uszczelek).
GO Cleaner dedykowany jest do czyszczenia pił tarczowych i taśmowych, frezów, głowic, wierteł, narzędzi stosowanych w ogrodnictwie typu podkaszarki i kosiarki spalinowe, piły spalinowe łańcuchowe, a także świetnie sprawdza się podczas czyszczenia zabrudzonych elementów maszyn.
Jest to środek bezpieczny dla ludzi, nie zawiera wodorotlenku potasu, który jest bardzo silnie żrącą substancją (niestety, ta niebezpieczna substancja jest składnikiem produktów firm konkurencyjnych). Jako jeden z nielicznych na rynku nie podlega wymogom ADR w transporcie, co znacznie obniża koszty transportu (jest substancją niepalną). Wyprodukowany na bazie zasadowej zawiera związki powierzchniowo czynne – to środek silnie nawilżający oraz silnie penetrujący zabrudzenia.
GO Cleaner można również bezpiecznie zneutralizować za pomocą wody i jest zarazem bezpieczny dla ubrania roboczego – nie narusza struktury włókna.
GO Cleaner jest płynem dwuzadaniowym:
– pierwszym zadaniem jest oddzielenie zabrudzenia od czyszczonej powierzchni,
– drugim zabezpieczenie czyszczonej powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi.
 
Jak najskuteczniej zastosować płyn GO Cleaner?
Najlepsze efekty daje metoda zanurzeniowa. Należy zanurzyć czyszczony przedmiot w płynie GO Cleaner na czas od 15 do 30 minut, następnie wyciągnąć go i przetrzeć szmatką, zbierając rozpuszczone zabrudzenia. Jest to metoda szczególnie zalecana do czyszczenia narzędzi typu piły tarczowe, frezy, głowice, wiertła. Można również spryskać bezpośrednio czyszczoną powierzchnię i pozostawić na czas od 5 do 15 minut, aby płyn GO Cleaner rozpuścił wszelkie zabrudzenia, a następnie zebrać je szmatką. W przypadku bardzo nawarstwionych i dużych powierzchniowo zabrudzeń penetracja może potrwać dłużej niż podane czasy, do grubych warstw zanieczyszczeń należy czynność mycia powtórzyć. Przy mniejszych zabrudzeniach płyn GO Cleaner można rozcieńczyć w stosunku 1:1, maksymalnie 1:2, ale w tym przypadku czas reakcji na zabrudzenia wydłuża się – zaleca się go stosować w postaci nierozcieńczonej.
Skład płynu GO Cleaner opracowany został przez polskich chemików, a jego produkcja odbywa się w polskich zakładach chemicznych.
 
(jk)
 

.