Gala finałowa międzynarodowego konkursu Paradyż Designers

22 maja 2024 r., w prestiżowych wnętrzach Reduty Banku Polskiego w Warszawie, odbyła się gala finałowa konkursu Paradyż Designers. Po raz kolejny wydarzenie stało się prawdziwym świętem kreatywności i talentu. Ponad 150 gości wspólnie celebrowało sukces laureatów konkursu, reprezentujących międzynarodową społeczność projektantów i architektów. Zadaniem trzeciej edycji było stworzenie przestrzeni lub produktu z wykorzystaniem spieków kwarcowych TRI-D Ceramiki Paradyż. Nieszablonowe prace i ich autorów nagrodzono w trzech kategoriach: Głównej, Projekt studencki oraz Specjalnej z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze. Gala zgromadziła czołowych architektów, projektantów wnętrz, dziennikarzy, Partnerów i Przyjaciół Ceramiki Paradyż.

 

Konkurs Paradyż Designers, organizowany przez Ceramikę Paradyż, stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzach polskich architektów. Na tegoroczną, trzecią już edycję, wpłynęło prawie tysiąc oryginalnych, wizjonerskich projektów specjalistów w dziedzinie architektury i designu. Fakt, że stajemy się społeczeństwem globalnym, wpłynął na decyzję, że w tym roku konkurs miał międzynarodowy charakter. Skala wydarzenia umożliwiła lepsze poznanie trendów, poziomu i sposobów pracy architektów w krajach innych niż Polska. Gala finałowa rozpoczęła się uroczystym przywitaniem gości. Następnie odbył się występ skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej. Zabrała ona gości w fascynującą muzyczną podróż po światowych stolicach. Dzięki jej interpretacjom, publiczność poczuła elegancję wiedeńskich sal koncertowych, zgiełk nowojorskich ulic oraz romantyzm paryskich bulwarów.

Kreatywne wyzwania

Po występie prowadząca galę Dorota Gardias zaprosiła na scenę członków jury, wybitnych architektów i designerów. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na temat konkursu, a także poziomu prezentowanych w tym roku prac. W dyskusji wzięli udział m.in.: David Basulto, założyciel ArchDaily, Magdalena Federowicz-Boule, założycielka pracowni Tremend, Szymon Hanczar z hanczarstudio, dr Joanna Jurga i Aldona Chudzicka, reprezentująca Ceramikę Paradyż.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było nagrodzenie laureatów konkursu. Każdy z projektów wyróżniał się nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością i innowacyjnym zastosowaniem spieków kwarcowych TRI-D. Materiały te w pełni odpowiadają na potrzeby współczesnego użytkownika. Zwycięzcy otrzymali prestiżowe statuetki z rąk Piotra Tokarskiego, Prezesa Zarządu Ceramiki Paradyż oraz Pawła Bąka, Dyrektora Generalnego ds. komercjalizacji i Członka Zarządu. Laureaci otrzymali także atrakcyjne nagrody finansowe, które pozwolą na wspieranie dalszego rozwoju ich kariery zawodowej. W kwietniu marka zdążyła już zaprosić zwycięzców na Salone del Mobile, by wspólnie odkrywać nowe ścieżki rozwoju oraz inspiracje. Nad bogatym programem pobytu w Mediolanie czuwał kurator merytoryczny konkursu Marcin Szczelina, krytyk architektury, założyciel Architecture Snob.

Najlepsze projekty z całego świata

Jury, pod przewodnictwem Jürgena Mayera H., wybrało najlepsze projekty zgłoszone z całego świata. Prezentowały one nieszablonowane i odważne podejście do projektowania przestrzeni. Pierwsze miejsce w kategorii Głównej zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji. Architekt otrzymał nagrodę pieniężną o wartości 10 tys. EURO oraz wyjazd na prestiżowe targi Salone del Mobile 2024. Druga nagroda (5000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przypadła Mostafie Salemowi z Egiptu. Trzecia nagroda (3000 EURO) oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zostały przyznane Agacie Gała z pracowni blank studio z Polski.

W kategorii Projekt Studencki, pierwsza nagroda (2000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przypadła Piotrowi Hańderkowi. Jest on studentem Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura. Druga nagroda (1000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 trafiła do Szczepana Zalewskiego. Studiuje on na Wydziale Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Trzecia nagroda, w postaci wyjazdu na targi Salone del Mobile 2024, przypadła Ohireme Uanzekinowi z Nigerii. Jest on studentem Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.

W Kategorii Specjalnej Nagrodę za Najlepszy Produkt (1000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 odebrała Małgorzata Niedzielska z pracowni Niedzielska architektura. Nagroda za Najlepsze Wykorzystanie na Zewnątrz (1000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 trafiła do Mostafy Salema z Egiptu. Nagrodę za Najlepsze Wykorzystanie Wnętrza (1000 EURO) i wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 odebrały Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z pracowni mow.design studio.

Kuluarowe rozmowy

Po części oficjalnej, goście i laureaci mieli okazję do networkingu, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Wśród gości gali pojawiła się m.in. projektantka mody Gosia Baczyńska, która od lat współpracuje z Ceramiką Paradyż. Gala finałowa konkursu Paradyż Designers okazała się być nie tylko okazją do uhonorowania najlepszych projektantów, ale również inspirującym wydarzeniem. Każdy uczestnik tego wyjątkowego wieczoru przekonał się, jak wielki potencjał drzemie we współczesnej architekturze. Poznano także możliwości, jakie oferują architektom spieki kwarcowe TRI-D. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję konkursu, zachęcając wszystkich kreatywnych twórców do wzięcia w nim udziału. Partnerem konkursu był portal ArchDaily.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług