FlexiClick

System Bosch FlexiClick składa się z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej 14,4 lub 18 V i czterech wymiennych uchwytów, które nie wymagają demontażu przed regulacją. Częścią tego rozwiązania jest między innymi wyjątkowy uchwyt SDS-plus, spełniający funkcję młota udarowo-obrotowego. Nowe rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność pracy, również w miejscach trudno dostępnych.

System FlexiClick jest jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku systemów dla wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. W jego skład wchodzi wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 14,4 V-EC FC2 Professional lub GSR 18 V-EC FC2 Professional i wymienne uchwyty: wiertarski, do wkręcania blisko krawędzi (mimośrodowy) i kątowy. Częścią systemu jest także wymienny uchwyt SDS-plus, spełniający funkcję młota udarowo-obrotowego. Bosch jako pierwszy producent na świecie oferuje takie rozwiązanie. To sprawia, że system FlexiClick ma bardzo szeroki zakres zastosowań: wykonamy nim klasyczne prace związane z wkręcaniem, ale też wiercenie w drewnie, metalu, a nawet betonie.

Kompaktowe wymiary = elastyczność działania

Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia użytkownicy zyskują elastyczność działania i mogą pracować z dużą dokładnością także w miejscach trudno dostępnych. To duże ułatwienie dla rzemieślników pracujących przy zabudowie kuchni, montażu mebli i wykańczaniu wnętrz, którzy często muszą pracować tuż przy krawędzi szafek i ścian, a także wkręcać wkręty i wiercić otwory w wąskich niszach. System Bosch to jedyny na rynku system, w którym wymienne uchwyty mogą być zamocowane na narzędziu i nie wymagają demontażu przed regulacją.

Szybki i pewny montaż, duża wydajność
Montaż 4 wymiennych uchwytów w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych odbywa się w taki sam sposób jak montaż szybkomocujących uchwytów wiertarskich – wystarczy przyłożyć uchwyt do złącza FlexiClick i dokręcić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Prawidłowość połączenia obydwu elementów sygnalizuje kilkukrotne kliknięcie – system jest gotowy do użycia.

Wprowadzając system FlexiClick, Bosch rozszerza serię „Dynamic” dla profesjonalistów. Jest to seria kompaktowych narzędzi z akumulatorami zapewniającymi długi czas pracy. Kolejne cechy tych poręcznych, a zarazem wydajnych narzędzi, to wysoka prędkość obrotowa umożliwiająca szybkie tempo pracy oraz krótki czas ładowania akumulatorów, który odpowiada użytkownikom pragnącym ograniczyć do minimum przerwy w pracy.

Podstawowe informacje
1. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional są wyposażone w uchwyt sześciokątny, który umożliwia stosowanie standardowych końcówek wkręcających. Jako jedyne narzędzia w tej klasie są wyposażone w blokadę końcówki i ujednolicone, oznaczone kolorem złącze, które umożliwia montaż różnych wymiennych uchwytów.

2. Wymienny uchwyt wiertarski GFA FC2 Professional umożliwia precyzyjne wiercenie otworów, także w wąskich przestrzeniach. Posiada funkcję Auto-Lock i można w nim stosować wiertła o średnicy do 13 mm. Wraz z wymiennym uchwytem wiertarskim wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mają długość 205 mm.

3. Wymienny, mimośrodowy uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GEA FC2 Professional umożliwia precyzyjne wkręcanie wkrętów tuż przy krawędziach. Użytkownik może wkręcać nawet w odległości 11 mm od prostopadłej powierzchni. GEA FC2 można blokować w 16 różnych pozycjach bez konieczności zdejmowania wymiennego uchwytu FlexiClick z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

4. Przy pomocy wymiennego uchwytu kątowego GWA FC2 Professional użytkownicy mogą wygodnie i precyzyjnie wkręcać w miejscach o ograniczonym dostępie. Kompaktowy uchwyt (95 mm długości) umożliwia wkręcanie pod kątem. Wymienny uchwyt kątowy również można w szybki i łatwy sposób ustawić w jednej z 16 pozycji roboczych.

5. Wymienny uchwyt SDS-plus GHA FC2 Professional zmienia wiertarko-wkrętarkę akumulatorową w pełnowartościowy młot udarowo-obrotowy SDS-plus, oferujący energię udaru 1 J. Mechanizm udarowy jest zintegrowany w wymiennym uchwycie SDS-plus. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wiertarko-wkrętarek udarowych obydwa modele GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional wyposażone w wymienny uchwyt SDS-plus można z powodzeniem stosować nawet do wiercenia w betonie. Maksymalna średnica wiercenia wynosi 10 mm. Po zamontowaniu wymiennego uchwytu narzędzia mają długość zaledwie 270 mm i są znacznie bardziej kompaktowe od konwencjonalnych młotów udarowo-obrotowych.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional z systemem FlexiClick są dostępne w sprzedaży od stycznia 2015 w następujących wariantach:
– z wymiennym uchwytem wiertarskim, 2 akumulatorami litowo-jonowymi 4,0 Ah i szybką ładowarką w walizce L-BOXX,
– z wymiennym uchwytem wiertarskim w walizce L-BOXX, bez akumulatora i ładowarki.

Wymienne uchwyty systemu FlexiClick są także dostępne w sprzedaży osobno.

 

Dane techniczne

GSR 14,4 V-EC FC2

Professional

GSR 18 V-EC FC2

Professional

Napięcie/pojemność akumulatora

14,4 V/4,0 Ah

18 V/4,0 Ah

Wymiary bez wymiennego uchwytu

(długość x wysokość)

147 x 246 mm

147 x 246 mm

Maks. moment obrotowy (wkręcanie twarde/miękkie)46/28 Nm50/31 Nm

 

 

Prędkość obrotowa bez obciążenia (1. bieg/2. bieg)0-500/0-1600 min.-10-500/0-1700 min.-1

 

 

System montażu narzędzichwyt wewnętrzny sześciokątny 1/4"chwyt wewnętrzny sześciokątny 1/4"

 

 

Maks. średnica wiercenia w drewnie/stali35/13 mm38/13 mm

 

 

Maks. średnica wkrętów8 mm10 mm

 

 

Waga z akumulatorem1,6 kg1,7 kg

 

 

 

Wszystkie wymienne uchwyt systemu FlexiClick

Dane techniczne

Wymienny uchwyt wiertarski

GFA FC2 Professional

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

73 x 48 x 52 mm

Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego13 mm

 

Waga0,3 kg

 

 

Dane techniczne

Wymienny uchwyt do wkręcania blisko krawędzi

GEA FC2 Professional

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

91 x 48 x 61 mm

Odległość do prostopadłej powierzchni11 mm

 

UchwytHEX ?

 

Waga0,4 kg

 

 

Dane techniczne

Wymienny uchwyt kątowy

GWA FC2 Professional

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

95 x 48 x 98 mm

Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego13 mm

 

Waga0,6 kg

 

 

Dane techniczne

Wymienny uchwyt SDS-plus

GHA FC2 Professional

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

146 x 58 x 58 mm

Maks. energia udaru1,0 J

 

Maks. liczba udarów14,4 V: 4.500 min.-1,

18 V: 4.800 min.-1

 

Maks. średnica wiercenia w betonie10 mm

 

UchwytSDS-plus

 

Waga0,8 kg

 

 

 

Fot. Bosch

 

 

.