Felder Group – nowe centrum logistyczne w centrali w Hall w Tyrolu

Dzięki szerokiej palecie produktów Felder Group, jako kompleksowy dostawca maszyn do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium, zaspokaja potrzeby wszystkich swoich klientów – zarówno użytkowników z branży rzemieślniczej, jak i przemysłowej. W ostatnich latach firma odnotowała szybki wzrost, między innymi dzięki swoim innowacyjnym produktom. Charakteryzują się one także wysoką jakością, wydajnością oraz bezpieczeństwem pracy.

 

W głównym ośrodku rozwojowym w Hall w Tyrolu powstają rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy na całym świecie. Wysokiej jakości inżynieria mechaniczna stanowi mocną podstawę tej firmy technologicznej. Przedsiębiorstwo od lat konsekwentnie inwestuje w badania oraz rozwój złożonych urządzeń mechatronicznych, opracowywanie oprogramowań, jak również systemów automatyki.

Rozwój zakładu w siedzibie w Hall w Tyrolu, który jest konsekwentnie realizowany od dziesięcioleci, tworzy i zabezpiecza cenne miejsca pracy w regionie. Ich liczba zwiększyła się jeszcze bardziej w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Hall w Tyrolu jest obok Włoch i Niemiec największym zakładem produkcyjnym Felder Group. Stąd ponad 90% produktów Felder jest eksportowanych na cały świat.

Nowa infrastruktura

Ten ciągły rozwój w siedzibie firmy w Hall w Tyrolu umożliwił teraz znaczną rozbudowę. Na początku stycznia rozpoczęto prace nad nowym centrum logistycznym dla towarów zamawianych z zewnątrz oraz przychodzących z produkcji. Powierzchnia zabudowana obejmuje ok. 5100 m2. W skład centrum wchodzi 30-metrowy, zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania z ok. 11700 miejscami na palety, zautomatyzowany magazyn małych części z liczbą 16000 stanowisk, 2500 m2 wolnej strefy logistycznej, magazyn obsługiwany ręcznie oraz parking podziemny. Firma Felder Group postanowiła zastosować jak najbardziej oszczędną metodę budowy, aby maksymalnie ograniczyć zużycie zasobów.

Nowe miejsca pracy

Wraz z budową tego nowoczesnego centrum logistycznego powstaną nowe, spełniające najwyższe standardy, miejsca pracy. Głównym celem projektu było zapewnienie idealnych warunków pracy poprzez uwzględnienie czynników takich jak ergonomia, światło i klimat pomieszczenia.

Zrównoważony rozwój

Innym ważnym aspektem podczas planowania był temat zrównoważonego rozwoju. Ogrzewanie budynku zapewnia neutralne pod względem emisji CO2 zasilanie z sieci ciepłowniczej z wykorzystaniem aktywacji rdzenia betonowego. Energooszczędne systemy przenośników i urządzenia magazynowe, oświetlenie LED i system fotowoltaiczny gwarantują, że w procesie rozwoju gospodarczego uwzględnione zostaną także ważne aspekty ekologiczne.

Zrównoważony rozwój, świadomość ekologiczna i efektywne wykorzystanie zasobów są częścią filozofii przedsiębiorstwa Felder Group. Dotyczy to również produktów: przyjazna dla użytkownika i intuicyjna obsługa maszyn Felder oraz unikanie zbędnych obciążeń skracają czas obróbki i tym samym zwiększają efektywność wykorzystania energii. “Wraz z budową nowego centrum logistycznego firma Felder Group aktywnie wykonuje kolejny krok w kierunku efektywności i zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem”, mówi dyrektor zarządzający Martin Felder.

Zakończenie budowy i oddanie do użytku centrum zaplanowano na grudzień 2022 r.

Felder Group w liczbach:

– 800+ pracowników w centrali, 1500 ambasadorów na całym świecie,

– 120 praw patentowych i znaków towarowych na całym świecie,

– rocznie powstaje i jest wprowadzanych na rynek około 20 nowych rozwiązań i produktów,

– ok. 8 % rocznego obrotu przeznacza się na badania i rozwój,

– całkowita powierzchnia użytkowa w Hall: ok. 90.000 m2,

– ponad 270 punktów sprzedaży i obsługi na całym świecie,

– ponad 180 modeli maszyn, od standardowych obrabiarek do drewna po wysokiej klasy 5-osiowe centra obróbcze CNC, a także inteligentne oprogramowania i w pełni zautomatyzowane rozwiązania z zakresu robotyki.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw