pojemniki do przypraw

Ergonomia i moc – nowe wiertarko-wkrętaki firmy Mafell

Niemiecka firma Mafell wprowadziła na rynek nową generację wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Modele A 12, A 18 i ASB 18 to nowoczesne elektronarzędzia o doskonałych osiągach. Jednak ich znakiem szczególnym jest dbałość o wygodę pracy użytkownika, co określono mianem koncepcji MAFELL ErgoBalanceConcept.

 

MAFELL ErgoBalanceConcept

Przy projektowaniu narzędzi szczególny nacisk położono na ergonomię i łatwość obsługi. Wszystko po to, aby umożliwić długie, wygodne ich użytkowanie bez odczuwania zmęczenia czy bólu. Nowe modele są dokładnie wyważone – ich środek ciężkości został optymalnie umiejscowiony. Pozwala to na precyzyjną pracę i pewne prowadzenie narzędzia niezależnie od tego, jaki osprzęt jest używany, jakie mamy mocowanie lub akumulator. Owalny kształt rękojeści doskonale leży w dłoni i zapewnia palcom maksymalną powierzchnię styku. W każdej pozycji palce znajdują wysokiej jakości miękkie elementy. Także przełącznik obrotów prawo/lewo, posiadający przyjemny punkt nacisku, jest zawsze dostępny bez konieczności sięgania do niego.

Za dobrą widoczność obszaru roboczego odpowiada jasne oświetlenie LED z funkcją żarzenia. Diody zostały tak rozmieszczone, aby zapobiec powstawaniu uciążliwych cieni.

Wszystko to zapewnia niemęczącą obsługę i przyjazność narzędzi dla użytkownika.

Analiza środka ciężkości.

A 12

Wiertarko-wkrętarka A 12 to wytrzymałe i wszechstronne narzędzie wykonane z materiałów wysokiej jakości. Bezszczotkowy silnik zapewnia dużą moc i wyjątkowo wysoki moment obrotowy – 45 Nm. Dobranie właściwej wartości momentu obrotowego umożliwia 20-stopniowa skala rozmieszczona na kole obrotowym. Jednocześnie A 12 charakteryzuje się niską wagą, wynoszącą z akumulatorem około jednego kilograma. Uchwyt na bity, uchwyt wiertarski i nasadkę kątową wymienia się bardzo łatwo, trwa to kilka sekund.

A 18 i ASB 18

A 18 i ASB 18 posiadają bardzo mocną konstrukcję i jeszcze większą niż dotąd moc. Radzą sobie na przykład z łatwością z wierceniem w drewnie otworów o średnicy do 68 mm. W połączeniu ze wzmacniaczem momentu obrotowego A-DMV x3 (wyposażenie dodatkowe) moc tę można nawet potroić, co znajduje zastosowanie w pewnych ekstremalnych sytuacjach. Model ASB 18 różni się do A 18 posiadaniem funkcji wiercenia udarowego, co czyni z niego bardziej uniwersalne narzędzie, przydatne na przykład na budowach. Obydwa modele mają elektroniczną funkcję anti-kickback, zapewniającą użytkownikowi bezpieczeństwo przed nagłym obrotem poprzez aktywne wyłączanie silnika. Dwie wbudowane poziomnice umożliwiają optymalną kontrolę kąta 90° podczas wkręcania i wiercenia, zarówno poziomego, jak i pionowego. Modele te mają też funkcję pracy impulsowej, która sprawdza się w trudnych przypadkach, na przykład w zakleszczonych wkrętach czy przy wierceniu w gładkich powierzchniach.

Bardziej wytrzymałe akumulatory

Nowe wiertarko-wkrętaki są wyposażone w zaawansowane technologiczne akumulatory LiHD, sterowane procesorem i mające dłuższą żywotność. Wszystkie ich istotne parametry, takie jak stan naładowania i temperatura, są w sposób ciągły monitorowane. Z kolei zastosowanie pływających ogniw baterii sprawia, że są one dobrze chronione przed uszkodzeniem mechanicznym i tym samym rzadziej ulegają awarii.

Akumulatory wykorzystywane w A 18 i ASB 18 są w 100% kompatybilne z urządzenia Mafell klasy 18 V. Pasują one także do wszystkich elektronarzędzi kompatybilnych z CAS (niezależny system akumulatorów wiodących marek).

http://www.mafell.de/pl/dystrybutorzy

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług