Enkev Labyrinth

Firma Enkev ma długą historię w tworzeniu produktów przeznaczonych do komfortowego wypoczynku. Komfort, trwałość i tworzenie najbardziej naturalnego mikroklimatu zawsze były siłą napędową innowacji tego producenta. Podczas pracy nad nowymi rozwiązaniami inspiracją zawsze pozostaje natura – najnowszym efektem tych wysiłków jest produkt Enkev Labyrinth.

Labyrinth łączy cechy starannie wybranych, w pełni nadających się do recyklingu włókien syntetycznych i najlepszych wzorców z natury. W ten sposób uzyskano nieporównywalną kombinację sprężystości, rozłożenia ciśnienia i wentylacji, dającą najwyższy poziom komfortu.

Zastosowanie produktu Labyrinth w wysokiej jakości materacu pozwala osiągnąć użytkownikowi komfortowy sen. Dodatkowo jest to najbardziej higieniczna kombinacja dla potencjalnego zastosowania medycznego. Labyrinth jest bowiem produktem hipoalergicznym: wolnym od kurzu i od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jest także całkowicie nietoksyczny.

Otwarte warstwy Labyrinth zapewniają w materacu lub w tapicerce całkowicie swobodny przepływ powietrza i wilgotności. Efekt jest porównywalny do świeżego powiewu w gorące lato. Ruch powietrza spowodowany przez naturalne ruchy ciała podczas snu tworzy na styku ciała z materacem mikroklimat. Wpływa to bezpośrednio na spokojny i relaksujący wypoczynek.

Labyrinth jest niezwykle trwały. Przeprowadzono na nim badania wytrzymałości polegające na przetoczeniu 140 kg masy po materiale 60.000 razy wykazały maksymalną utratę grubości wynoszącą do 5%. Wynik testu wytrzymałościowego LGA-TÜV Rheinland (DIN EN 1957) wyniósł 83 punkty, co oznacza, że produkt ten zaklasyfikowano do kategorii „podwyższona jakość”.

Dane techniczne Labyrinth:
– dostępny w kawałkach,
– grubość – 15-50 mm,
– maksymalna szerokość x długość – 210 x 230 cm,
– materiał – elastomer termoplastyczny, termicznie kształtowany,
– w pełni zmywalny.

(jj)

.