DRILLTEQ V-310 – niewielka powierzchnia, wielkie możliwości

HOMAG wyznacza nowe standardy dzięki nowemu, pionowemu centrum obróbczemu CNC DRILLTEQ V-310. Jeszcze więcej wiercenia, frezowania i wykonywania rowków wpustowych niż dotychczas, a to wszystko na powierzchni tylko 11 m². To niespotykane jak dotąd rozwiązanie dla maszyn do obróbki drewna. Zasoby i przestrzeń są często ograniczone, zwłaszcza w sektorze małych zakładów produkcyjnych. Wychodząc naprzeciw klientom, firma HOMAG opracowała maszynę DRILLTEQ V-310 – prawdziwy cud przestrzeni.

 

Maksymalnie 45 wrzecion wiertarskich, 2 piły do wykonywania rowków wpustowych, agregat do wiercenia i osadzania kołków oraz oś C z przyłączem agregatu gwarantują maksymalną wydajność i nieograniczone możliwości, a to wszystko dzięki nowemu centrum obróbczemu DRILLTEQ V-310. Dodatkowo system zacisków bez czasów zbrojenia i próżni. Oszczędność czasu zapewnia także opatentowany, zintegrowany w drzwiach magazynek liniowy na 8 narzędzi otwierany z przodu. Dzięki temu można z łatwością realizować zlecenia produkcyjne związane z cięciem, frezowaniem, wierceniem w klasycznych konstrukcjach meblowych, ale także w szerokiej gamie złączy meblowych. Możliwa jest nawet obróbka drzwi.

Zoptymalizowana obsługa – ergonomiczne procesy

Duże, panoramiczne okno zapewnia optymalny wgląd do wnętrza maszyny. Obrotowy pulpit sterowniczy w kierunku magazynku narzędzi, w połączeniu z monitorem o regulowanej wysokości, umożliwia ergonomiczną i wydajną pracę przy obsłudze detali lub narzędzi. Oznacza to, że zmiana operatora w tej maszynie jest zawsze prosta, ponieważ można łatwo dokonać regulacji w zależności od jego wzrostu. Krótkie drogi i szybki dostęp do wszystkich funkcji charakteryzują DRILLTEQ V-310 i stanowią podstawę optymalnie przemyślanego procesu produkcyjnego.

Zapalanie światła dzięki wizualnemu wspomaganiu LED w ramach intelliGuide

Absolutną wartością dodaną, która zwiększa wydajność i zapewnia niezawodność procesu, jest koncepcja wymiany narzędzi. Narzędzia można łatwo przenosić z systemu zarządzania narzędziami „toolManager” do uzbrajania za pomocą gestu przeciągnięcia palcem. Następnie system intelliGuide wskazuje na fizycznym zmieniaczu narzędzi, jaką czynność należy wykonać.

Aby wesprzeć operatora maszyny, obszar wkładania DRILLTEQ V-310 jest również wyposażony w system wspomagania LED. Nieprawidłowe załadowanie będzie już wkrótce należało do przeszłości. System intelliGuide jest połączony z układem sterowania i pokazuje rozmiary obrabianych przedmiotów oraz ich prawidłowe położenie w celu wprowadzenia do maszyny poprzez podświetlenie listew LED w kierunkach X i Y. Oszczędza to czas, ogranicza do minimum błędy obsługi i stanowi zaletę ergonomiczną, ponieważ przedmioty są podnoszone i wkładane tylko raz.

Nowa koncepcja bezpieczeństwa dzięki technologii safeScan

Na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo operatorów pozostających w harmonii z maszyną w kontekście produkcji. To właśnie tutaj firma HOMAG stawia na swój nowy system – bez mat bezpieczeństwa, ale za to z technologią safeScan.

Jeśli lasery wykryją ruch lub wejście do tego obszaru, urządzenie zatrzymuje się. Program nie zostaje przerwany, lecz jedynie wstrzymany. Jeśli osoba ponownie opuści ten obszar, urządzenie DRILLTEQ V-310 będzie kontynuowało obróbkę. Zintegrowana funkcja automatycznego potwierdzania oznacza, że nie jest wymagane ręczne potwierdzanie ani ponowne uruchamianie maszyny. Opuszczenie tego obszaru wystarczy, aby kontynuować produkcję.

Niewielka przestrzeń, wiele możliwości

Dzięki DRILLTEQ V-310 firma HOMAG na nowo zdefiniowała obróbkę CNC, zwłaszcza w sektorze podstawowym. Bogactwo możliwości technicznych oraz korzyści dla klientów związane z oszczędnością czasu i ergonomią stanowią dużą wartość dodaną. Ponadto wszystkie działania są prowadzone z myślą o zrównoważonym rozwoju i ochronie cennych zasobów. A wszystko to w połączeniu z niewielką powierzchnią zabudowy wynoszącą 11 m². Nigdy wcześniej nie było tak dużych możliwości obróbki CNC na tak małej przestrzeni. Pionowe centrum obróbkowe CNC DRILLTEQ V-310 jest prawdziwym cudem przestrzeni.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw