DREMA 2023 dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie!

W sektorze drzewno-meblarskim wciąż przybywa miłośników stolarstwa i pasjonatów pracy z drewnem. DREMA to targi przyjazne majsterkowiczom i hobbystom, które ze swoją ofertą wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Warto już dziś zaplanować pobyt na najważniejszym spotkaniu przedstawicieli branży obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto być tam, gdzie wiedza oraz nowoczesne narzędzia i maszyny są na wyciągnięcie ręki! Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu już w dniach 12-15 września 2023 r.

 

Targi DREMA 2023 są idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych zarówno miłośnikom pracy z drewnem, jak i profesjonalistom z przemysłu drzewno-meblarskiego. Osoby z pasją stolarską i hobbystycznie zajmujące się obróbką drewna mają do dyspozycji tańszy bilet wstępu dla majsterkowiczów. Bilet, w cenie 54 zł, upoważnia do jednokrotnego wejścia na teren ekspozycji targów Drema 2023 w jednym wybranym dniu.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Sporą część targów poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko dla profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DIY. Z myślą o nich przygotowano ekspozycję z szeroką prezentacją maszyn w ruchu, narzędzi i urządzeń do obróbki drewna, kompleksową ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie). Udział w DREMA 2023 zapowiedzieli producenci i dystrybutorzy maszyn i narzędzi oraz instytucje wspierające rozwój. Będą to m.in.: BIZEA, BOSCH, ITA TOOLS, VIRUTEX, PREBENA, STANLEY, NARZĘDZIOHOLICY, KMA GROUP, MAFELL, STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY, FESTOOL, CRAFTDREW, SNICKERS WORKWEAR, WIERTARKA ISKRA, FEIN czy VETO PRO PAC.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Organizatorzy targów DREMA obserwując tendencje na rynku od dłuższego czasu odchodzą już od tradycyjnego postrzegania imprez wystawienniczych.

– Współczesne targi to nie tylko ekspozycja w pawilonach, ale wydarzenie łączące bogatą ofertę wiodących firm branży z energią spotkań, wymianą myśli i wiedzą płynącą z licznych debat, konferencji i pokazów odbywających się w tej samej przestrzeni. Staramy się zachęcać naszych partnerów oraz liderów w przemyśle do dzielenia się swoją wiedzą oraz współtworzenia targów poprzez różne aktywności. Stawiamy na zagadnienia nośne, mające bezpośrednie przełożenie na rozwój innowacyjnych technologii w przemyśle drzewnym i meblarskim. – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

DREMA Tools i DREMA Hobby

Kontynuacją na tegorocznej edycji jest strefa DREMA Tools i DREMA Hobby. W ramach nich firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej. Coś dla siebie znajdą nawet użytkownicy DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie. Będą również pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej.

Live Woodworking

LIVE WOODWORKING to wydarzenie pod patronatem portalu NARZEDZIOHOLICY.PL oraz kwartalnika The TOOLS odbywające się na powierzchni 400 m2, które zaskoczy zwiedzających 3 strefami aktywności:

PREZENTACJI w której każdy zwiedzający zasięgnie porady oraz informacji odnośnie interesujących go produktów. Będzie można w niej zobaczyć i skorzystać z narzędzi i rozwiązań prezentowanych przez partnerów i zaproszonych gości.

LIVE WOODWORKING – podczas trwania całych targów DREMA zespół portalu narzedzioholicy.pl, Grupa Parkieciarze oraz dekarskie trio – 3brody, pracując na żywo zaprezentują swój kunszt. Będą się także dzielili  swoją wiedzą i doświadczeniem.

Strefą GRY – przestrzeń rozrywki, w której przez cztery dni profesjonalny mistrz ceremonii będzie prowadził emocjonujące konkursy z licznymi nagrodami. Atrakcją wydarzenia angażującą zwiedzających będą zadania, wymagające zarówno wiedzy jak i praktycznych umiejętności.

DREMA Dzieciom

Podczas tegorocznych targów DREMA 2023 odbędzie się 16 już odsłona pokazowej produkcji mebli na żywo. Ponownie pod hasłem DREMA Dzieciom dla Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów. Pokaz łączy się ze szlachetnym aspektem wydarzenia. Wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy. DREMA DZIECIOM to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. Udział w niej bierze wiele firm, które dostarczają niezbędne materiały, maszyny i narzędzia. Za cały etap produkcji na terenie pokazowej fabryki mebli na żywo odpowiadają studenci.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie 100 zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W składzie zestawu znajdą się między innymi: łóżko z materacem, szafa/regał do przechowywania. Przy produkcji mebli planowana jest prezentacja najnowszych rozwiązań związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów technologicznych wpisujących się w „Przemysł 4.0”. Produkcja obejmuje proces obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu i segregacji okuć, pakowania podzespołów i elementów oraz przygotowania do wysyłki w tym logistyki magazynowej.

Nowości programowe

Nowością tegorocznej edycji targów DREMA 2023 będzie Strefa Trendów dla Meblarstwa. Ma to być miejsce spotkań i ekspozycja firm z branży meblarskiej. Zawierać będzie ona pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia). Kolejna nowością będzie Strefa Wiedzy i Youtuberów. Odbywać się tam będą pokazy rzemiosła drewnianego na rozwiązaniach sprzętowych dostarczonych przez firmę Felder, w wykonaniu znanych twórców internetowych.

Michał Szczurek to ekspert z branży stolarskiej. Prowadzona przez niego pracownia stolarska znana jest wielu pasjonatom rzemiosła, meblarstwa i nowoczesnego designu. Wszystko za sprawą prowadzenia przez niego coraz bardziej popularnego kanału YouTube: ARGO Woodcraft.

Patryk Olender to pasjonat pracy w drewnie, producent mebli, który specjalizuje się głównie w stołach loftowych. Tworzy filmy o tematyce stolarskiej i publikuje je na swoim kanale YouTube Wood Flow. Dzieli się on swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawia recenzje i ciekawe patenty na proste rzeczy. Odpowiada także na pytania widzów, aby im pomóc i maksymalnie ułatwić realizację stolarskich przedsięwzięć.

Mistrzostwa i konkursy

W programie targów znalazły się też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje, jak Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Zawodnicy staną przed niełatwym zadaniem wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki. Muszą to uczynić pięcioma uderzeniami młotka (każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem). W tej konkurencji liczą się precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji.

Ciekawie zapowiada się również wystawa konkursowa “Wyczarowane z drewna”. Zadaniem uczestników zmagań – uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym – jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna. Musi to być rzecz, która dotąd nie była powszechnie wykonywana z tego surowca. W poprzednich edycjach konkursu powstały już tak wyjątkowe przedmioty z drewna. Były to między innymi: motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia czy tornister.

Nie zabraknie stałych punktów programu: Strefy Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi – zarządzanej przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy; Poligonu Umiejętności i demonstracji lakierniczych przygotowanych przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe; Strefy Czystego Powietrza z ekspozycją nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oraz systemów dla ogrzewania od Magazynu Biomasa.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: www.drema.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług