Doser – rozwój i inwestycje

Wywiad z dyrektorem generalnym oraz prezesem zarządu firmy Doser, panią Dorotą Genderą-Łabanowicz.

MMiA: Prosiłbym o króciutkie przedstawienie firmy Doser naszym czytelnikom.
Dorota Gendera-Łabanowicz
: Firma Doser zajmuje się wytwarzaniem elastycznych pianek poliuretanowych od roku 2010. Wykorzystujemy przełomową technologię produkcji, która jest niezwykle ekonomiczną i przyjazną środowisku. W roku 2012 nasze przedsiębiorstwo weszło w skład grupy kapitałowej, znanego i cenionego producenta materacy, firmy Janpol. Z roku na rok wdrażamy innowacje do naszych produktów, dążąc do zadowolenia stałych odbiorców, jak i nowych klientów. Stosowane przez nas najnowsze technologie pozwalają również naszym odbiorcom na udoskonalenia ich produktów oraz jeszcze lepsze dopasowanie się do potrzeb rynku.

MMiA: Jakie rodzaje pianek Państwo produkujecie i w jakiej postaci handlowej są dostępne?
D. G.-Ł.:
W naszej ofercie znajduje się szeroka gama elastycznych pianek poliuretanowych o różnych gęstościach, twardościach, a także kolorach, produkowanych w procesie ciągłym. Asortyment obejmuje pianki typu: DS 2130, DS 2540, DS 2840, DS 2838 oraz DS 3040. Są one dostarczane w standardowych wymiarach bloków: 2400 x 2000 x 1200 oraz 1200 x 2000 x 1200 mm, ale jesteśmy również otwarci na klientów poszukujących innych rozmiarów i w miarę naszych możliwości realizujemy ich zamówienia. Poza blokami oferujemy także piankę pociętą na płyty.
Wszystkie nasze wyroby posiadają stosowne atesty i certyfikaty.

MMiA: Który Państwa produkt jest szczególnie wart zwrócenia uwagi odbiorców?
D. G.-Ł.
: Jesteśmy jedynym producentem na świecie pianki PLANTPUR VISCO z dużą zawartością oleju roślinnego – bo aż do 0,5 kg na 1 kg produktu. Z naszej pianki powstał materac pod nazwą PLANTPUR SUPERIOR, który został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Meble Polska 2015 w dwóch kategoriach: meble tapicerskie i meble skrzyniowe. Piankę wykorzystał nasz ceniony partner – fabryka Materacy Janpol.

MMiA: W jakim kierunku będzie rozwijana oferta produktowa pianek?
D. G.-Ł.:
Rozwój to nasze motto! Nasi technolodzy pracują aktualnie nad pianką wysokoelastyczną typu HR z użyciem wysokiej jakości surowców, wychodzimy przed szereg i będziemy stosować do jej produkcji również oleje roślinne. Pianka wysokoelastyczna typu HR charakteryzuje się dużą elastycznością i dynamicznym zachowaniem. Posiada doskonałą przepuszczalność powietrza i wytrzymałość na rozciąganie. Stosowana jest do produkcji siedzisk, jak i oparć w drogich, ekskluzywnych meblach oraz najlepszych materacach.

MMiA: Jak wygląda u Państwa aspekt ekologiczności produkcji?
D. G.-Ł.:
Myśląc o następnych pokoleniach, działania naszej wyspecjalizowanej i fachowej grupy technologów w połączeniu z owocną współpracą z licznymi uczelniami wyższymi w Polsce pozwoliły na zmniejszenie do minimum zawartości substancji chemicznych, jak i surowców kopalnianych, wykorzystywanych podczas produkcji. Bezpieczeństwo i jakość produktu to dla nas priorytet. Nasza fabryka została zaprojektowana tak, aby wyeliminować emisję freonu. Dzięki temu nie szkodzimy naszym pracownikom i środowisku.

MMiA: Producenci z ofertą Państwa pianek mogą zapoznać się na branżowych targach. W jakich imprezach bierzecie udział?
D. G.-Ł.:
Od 2013 roku prezentujemy nasze produkty oraz nowości na corocznych Międzynarodowych Targach SOFAB oraz MEBLE POLSKA. Nasze wystąpienia cieszą się dużym zainteresowaniem, co owocuje zdobywaniem nowych klientów. Zawsze dużą wagę przykładamy także do aranżacji samego stoiska, na ostatnich targach SOFAB mocnym motywem były słoneczniki.

MMiA: Do jakiej grupy odbiorców trafiają pianki Doser?
D. G.-Ł.:
Nasze produkty znajdują zastosowanie w dużych zakładach tapicersko-meblarskich, firmach zajmujących się cięciem formatek, a także przedsiębiorstwach z branży samochodowej i budowlanej. Z uwagi na dobrą logistykę, a co za tym idzie szybkie i bezproblemowej realizacje małych zamówień, chętnie z nami współpracują także nieduże firmy.

MMiA: Jak wygląda dystrybucja Państwa produktów?
D. G.-Ł.:
Pianki można nabyć tylko w naszej fabryce, ponieważ nie chcemy generować większych kosztów, które później znalazłyby odzwierciedlenie w cenie naszych produktów. Dążymy do stabilnej ceny sprzedawanej przez nas pianki.

MMiA: Jakie macie Państwo plany na przyszłość?
D. G.-Ł.:
W związku z dużym zainteresowaniem nowych odbiorców naszymi piankami skupiamy się na zwiększeniu możliwości ich sprzedaży. W ostatnim roku zainwestowaliśmy między innymi w poprawę infrastruktury oraz logistyki, budowę dodatkowej hali, zakupienie nowych zbiorników surowcowych itp. W tym roku również planowane są duże inwestycje, oczywiście zmierzające do powiększenia naszej obecnej produkcji, jak i również do poszerzenia rodzajowości wytwarzanych produktów.

MMiA: Bardzo dziękujemy za rozmowę.
D. G.-Ł.:
Dziękuję.

(jz)

.