Dla każdego naturalne

Jedni wolą naturalny, inny modyfikowany, ale wciąż wielu optuje przy meblach fornirowanych. To one najlepiej pokazują, co w drewnie jest najpiękniejsze.

Trendy w meblarstwie zmieniają się w szybkim tempie, ale główny budulec pozostaje niezmienny – drewno i fornir. I tym właśnie zajmuje się firma KLONPŁYT, dostarczając rynkowi płyty oklejane fornirem. Są to płyty z fornirem modyfikowanym i naturalnym, krajowym i egzotycznym.

Produkcja firmy nie ogranicza się tylko do płyt fornirowanych. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom rynku i klientów, przedsiębiorstwo oferuje półprodukty i produkty meblarskie: fronty i elementy meblowe, blaty do stołów i ław, elementy z doklejką z drewna oraz elementy z intarsją (np. łączenie kilku kolorów forniru, wstawki, różne kierunki usłojenia na jednej formatce). Wytwarza też płyciny drzwiowe pełne i lekkie, opaski drzwiowe, jak również panele ścienne. Jeśli klient przyjdzie do firmy z własnym fornirem, KLONPŁYT wykona dla niego usługę szycia i oklejania. Producent wykonuje także formatki do samodzielnego przyklejania.

KLONPŁYT swoją ofertę w ostatnim czasie poszerzył o gotowe elementy meblarskie: blaty obłogowane, jak również całe zestawy mebli. W ofercie znajduje się również duża gama fornirów naturalnych krajowych i egzotycznych.

Swoje produkty firma oferuje na różnych grubościach i różnych materiałach: płycie wiórowej, MDF, HDF, płycie stolarskiej, lekkiej, jak również na płytach ognioodpornych, sklejkach wodoodpornych (szkutnicze) i sklejkach do cięcia laserem.

Do spajania forniru wykorzystywana jest spajarka stykowa, dzięki takiemu połączeniu forniru nie tworzy się zapadlina lakierowa na łączeniu liści.

„Zapotrzebowanie na różne rodzaje drewna i kolorystykę przewija się i zmienia co pewien czas. Jedni wolą fornir modyfikowany, inni wybierają naturę” – mówi Alojzy Godlewski, właściciel firmy K. „Klienci szukający rysów regularnych i powtarzalności wzorów skłaniają się ku fornirowi modyfikowanemu, natomiast zwolennicy braku symetrii – akceptują, co stworzyła natura”.

KLONPŁYT obsługuje nie tylko rynek meblarski, ale także budowlany, gdzie płyty są często elementem aranżacji przestrzeni publicznej i pracowniczej. Stawia na małych i średnich producentów mebli – dla których wykonuje krótkie serie jednego wzoru – oraz zakłady usługowe, gdzie każdy powstający mebel jest dziełem indywidualnym i niepowtarzalnym.

„Dla takich klientów jesteśmy w stanie wykonać niemal każde zlecenie – nietypowy format czy grubość forniru według niestandardowych zamówień” – dodaje Alojzy Godlewski.

.