Divario P-18

Na targach interzum w Kolonii, firma Lamello AG z Szwajcarii otrzymała po raz kolejny nagrodę interzum award: intelligent material & design 2015 z wyróżnieniem „best of the best” za nową złączkę z grupy P-System – Divario P-18. Jest to samozaciskowe, niewidoczne złącze do przegród wsuwanych w zmontowany korpus mebla.

P-System to grupa złączy, które osadzamy w gnieździe w kształcie litery T. Złączki utrzymują się w materiale bez jakichkolwiek dodatkowych łączników typu wkręty, klej itp. Do grupy P-System należą znane już na polskim rynku Clamex, Tenso oraz Bisco.

Nowa złączka Divario P-18 oferuje całkowicie niewidoczne połączenie, które spełnia najwyższe standardy jakości. Umożliwia ona montaż półek, przegród pionowych i poziomych w już zmontowany korpus mebla. Divario nie tylko łączy, ale też ściska ze sobą elementy, tworząc mocne, niewidoczne połączenie. Zaciśnięcie połączenia odbywa się w końcowym etapie wsuwania przegród, a nie na całej długości, dzięki temu montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnej siły czy umiejętności. Elementy łączone na Divario przenoszą duże obciążenia rozciągające, dzięki czemu usztywniają, stabilizują konstrukcję. Ma to szczególnie duże znaczenie przy wysokich szafach z wieloma półkami. Nowa złączka daje możliwość demontażu elementów na czas transportu.

Gniazda pod złączkę Divario mogą być wykonywane na maszynach CNC lub przy użyciu ręcznej frezarki Lamello Zeta P2.

Zastosowanie złączy z grupy P-System w tym nowej Divario P-18, to większa elastyczność w projektowaniu mebli bez obawy o utratę stabilności. Zapewniają one także wysoką estetykę połączenia oraz dają możliwość montażu mebli bezpośrednio w miejscu przeznaczenia, co zdecydowanie zmniejsza koszty transportu. Pozwalają też na tworzenie zestawów do samodzielnego składania przez klientów.

Prezentacje i sprzedaż produktów Lamello na terenie Polski prowadzi Agencja AMK Sp. z o.o. z Poznania.

(pd)

.