Detal zmienia wszystko

Aranżację wnętrza tworzą nie tylko rzeczy duże: okładziny ścian, meble i podłogi. Równie istotne są elementy niewielkie, a jednak niezbędne: wieszaki i uchwyty meblowe, fronty i oświetlenie. Jak dobrać je do charakteru i stylu konkretnych pomieszczeń? Zobaczcie, jak detal może zmienić całość.

 

Nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana zabudowa meblowa okaże się bezużyteczna, jeśli zabraknie w niej elementów funkcjonalnych. Wyobraźmy sobie kuchnię albo komodę, których frontów nie sposób wygodnie otworzyć. Przedpokój, w którym nie ma ani jednego wieszaka na kurtkę. Albo wykonaną z pięknego drewna witrynę, którą szpecą źle dobrane uchwyty.

Dodatki i akcesoria meblowe mają wielkie znaczenie użytkowe i estetyczne. Tylko jak je dobrać do konkretnych wnętrz i mebli?

„Z pomocą przychodzi tu naprawdę szeroka oferta marki REJS” – mówi Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS. „Zlecając wykonanie zabudowy na indywidualne zamówienie, inwestorzy mają możliwość perfekcyjnego dopasowania do charakteru mebla, a także do własnych potrzeb i oczekiwań m.in. uchwytów, wieszaków czy systemów oświetleniowych. Swoboda kreacji ostatecznego efektu jest znacznie większa niż w przypadku zakupu gotowych mebli”.

Co więc mamy do wyboru?

Świat uchwytów REJS obejmuje modele przykręcane do przodu frontów – uchwyty dwupunktowe i gałki, a także montowane do górnej krawędzi frontów: krawędziowe i wpuszczane. Modele duże, np. NIRO czy VITO i ledwie widoczne AL9 czy AL13. Modele finezyjne i dekoracyjne, np. ARTESI, ale i minimalistycznie skromne EASY czy STILO. Wszystkie dostępne są w wielu wybarwieniach (w zależności od modelu m.in. w bieli, czerni, chromie, aluminium, szczotkowanej stali, mosiądzu i miedzi), co ułatwia ich dopasowanie do odcieni konkretnych mebli i kolorystyki wnętrza.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że montaż uchwytów i ich ewentualna wymiana są bardzo proste. Dzięki gotowemu szablonowi REJS bez trudu wykonamy otwory tam, gdzie trzeba.

Artesi

Uchwyty krawędziowe

Wieszak wieszakowi nierówny

A to nie wszystko. Równie szeroka jest oferta wieszaków. Te niedocenione akcesoria są wręcz niezbędne w przedpokojach, garderobach, łazienkach, a także pomieszczeniach gospodarczych. Sprawdzą się zwłaszcza modele przykręcane, na których bez obaw możemy powiesić nawet mokre, a więc i ciężkie kurtki i płaszcze.

Detale takie jak wieszaki mogą być też świetnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości i gustu. Do wyboru są modele klasyczne, np. umieszczone na kwadratowych rozetach SINGO i ARGO dostępne w 4 odcieniach: czerni, srebrze, mosiądzu i miedzi.

Uwagę przyciągają finezyjnie wygięte modele SORIA M, SORIA L i nieco mniejsze SORIA S. Dwa ostatnie, kojarzące się z delikatną secesją, występują w dwóch wariantach – z jednym lub dwoma hakami. W zależności od modelu wieszaki te dostępne są w: czerni, bieli, chromie, szczotkowanej stali i aluminium. Ci, którzy szukają rozwiązań minimalistycznych, sięgnąć mogą po wieszaki WAL, które wyróżniają się prostotą formy. Tu do wyboru są 3 kolory: lakierowana biel, matowa czerń i naturalna stal.

Argo

Zmień front

Innym przykładem na to, jak pozornie nieduża zmiana może kompletnie odmienić charakter zabudowy są fronty. To one rzucają się w oczy jako pierwsze i to one głównie definiują styl mebli. Dotyczy to zwłaszcza kuchni, gdzie szafki tworzą zwartą zabudowę.

Szklane fronty w aluminiowych ramach REJS to doskonałe uzupełnienie wnętrz w różnych stylach. Profile dostępne są w kilku wariantach różniących się szerokością i sposobem montażu tafli szkła. R1 dla przykładu mają 19 mm wysokości i zaledwie 20 szerokości. Można je łączyć za pomocą specjalnych łączników tak, że przypominają okna ze szprosami. R4 i R11 są znacznie wyższe po stronie wewnętrznej – odpowiednio 50 i 45 mm, co zapewnia większą stabilność konstrukcji frontu. Profile i łączniki w zależności od modelu dostępne są w kilku kolorach, w tym: modnej matowej czerni, uniwersalnej bieli i srebrze, a także chętnie stosowanym w stylu glamour złocie. Wykonywane są na zamówienie, pod indywidualny wymiar, dzięki czemu można je stosować nie tylko w nowych zabudowach, ale też w celu odświeżenia tych już użytkowanych.

Profile R1

Profile R4

„Zmiana frontów to bardzo dobry sposób na odnowienie starszej zabudowy. O ile korpusy są w dobrym stanie technicznym albo można je w łatwy sposób odnowić, wymiana frontów może być ekonomicznym i szybkim do realizacji rozwiązaniem ze spektakularnym efektem” – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Podobnie powiew świeżości możemy wnieść do kuchni za pomocą samego szkła. Zamawiane na wymiar, łatwe w montażu tafle to świetny sposób na zabezpieczenie przestrzeni między szafkami. A jeśli chcemy je dodatkowo wyeksponować, warto rozważyć montaż profili i listew LED-owych REJS. Pozwolą one doświetlić blat i przestrzeń roboczą, a jednocześnie stworzą niepowtarzalną atmosferę.

www.rejs.eu
www.e-rejs.eu

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług