Detal we wnętrzu

Produkcji mebli nie można sprowadzać wyłącznie do gałęzi przemysłu. Meblarstwo stanowi odrębną gałąź sztuki użytkowej, której twórcy realizują kanony estetyczne danej epoki, dążąc jednocześnie do osiągniecia spójności formy i funkcji swych dzieł. Obecnie gusta użytkowników kierują się w stronę prostych brył charakterystycznych dla nowoczesnego stylu, operującego oszczędnie stosowanymi ozdobami i kontrastowymi zestawieniami materiałowo-kolorystycznymi. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, producenci oferują często meble o ascetycznej kubicznej formie i chłodnej kolorystyce. Ponadczasowe zamiłowanie do tradycyjnych form i zdobień ma jednak wciąż wielu zwolenników. Dzięki dbałości producentów o dostosowanie tradycyjnego meblarstwa do potrzeb współczesnych użytkowników, mogą oni wybierać spośród interesujących propozycji mebli w różnych stylach, które wnoszą do wnętrz domów elegancję i szyk, dając jednocześnie poczucie komfortu i funkcjonalności.

Niewątpliwy sukces w tej dziedzinie osiągnęła polska firma Mebin, której wyroby odzwierciedlają te cechy, zarówno w meblach nowoczesnych, jak i opartych na klasycznym wzornictwie. Sekret tego sukcesu tkwi w konsekwentnym łączeniu najlepszych praktyk stolarskiego rzemiosła z dobrym designem. Meble są starannie dopracowane pod względem wzorniczym i technologicznym. Przede wszystkim postawiono w nich na surowiec – szlachetność litego drewna z elementami naturalnej okleiny, który podkreśla solidność brył. Przykuwa on uwagę w nowoczesnej linii Corino, zaprezentowany w kolorystyce naturalnego dębu lub orzecha, dodatkowo wyeksponowany poprzez eleganckie połączenie z czarnym szkłem i ciekawą wzorniczo tkaniną. Drewno gra też główną rolę w rustykalnych aranżacjach z udziałem mebli z kolekcji Arkadia. Tu jednak na pierwszy plan wysuwa się kolejny wielki atut – jego specjalna obróbka, widoczna we frontach frezowanych motywem rombu i pięknie toczonych nogach. W linii Toskania oryginalne frezowanie cokołów, wieńców i frontów nawiązuje do klimatu włoskiego południa, dodając bryłom szyku i klasycznego charakteru. Takie ozdobione witryny, kredensy, komody zapewniają urok gościnnemu salonowi i pachnącym toskańskimi smakami kuchni i jadalni. Atmosfera solidności wprowadzonej ręcznie obrobionym tworzywem i statecznością formy wypełnia gabinet urządzony meblami tej kolekcji, tworząc w nim klimat prestiżu i szacunku, a koneserów takiego stylu urzeka wykończony skórą blat biurka.

Wiele dobrego do współczesnego meblarstwa wniosły nowe techniki oświetlenia. W wypełnionych ciepłym, dyskretnym blaskiem witrynach klasycznych mebli firmy Mebin pięknie eksponuje się szkło i gustowna porcelana. W meblach nowoczesnych chłodne światło LED podkreśla linie szklanych półek, będąc jedyną dekoracją geometrycznych brył, uwypukla linie cokołów i szafek w zestawach kuchennych. Docenić też należy wygodę oświetlenia górnych szafek kuchennych i wnętrz szuflad, uruchamianego na czujnik ruchu. Wyposażone w nowatorskie technologiczne detale jak servo-drive, czyli elektryczny system wspomagania wysuwu szuflad, samoczyszczące się prowadnice i zawiasy ze zintegrowanym mechanizmem domykania, szafki otwierane na czujnik ruchu, kuchnie Mebin są modne i praktyczne. Eleganckie wykończenie i zabezpieczenie powierzchni w meblach klasycznych, jak na przykład w kuchni z kolekcji Toskania, uzyskuje się poprzez specjalne szlifowanie drewna, co sprawia że jego powierzchnia jest twarda i jedwabiście gładka. W nowoczesnych meblach efekt ten dają lakierowane „na wysoki połysk” fronty. Reprezentatywnym przykładem nowoczesnego wzornictwa jest kuchnia Moon z błyszczącymi czarnymi frontami ożywionymi kontrastowymi akcentami w intensywnym kolorze pomarańczy.

Źródło: Afir Biuro PR firmy Mebin

.