Cosentino z wyróżnieniem CPD za zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Konsumenci, architekci i partnerzy biznesowi coraz częściej domagają się przejrzystości w zakresie wyników emisji gazów cieplarnianych. Firma Cosentino jest światowym liderem w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych architektonicznych powierzchni Dekton, Silestone oraz naturalnych kamieni Sensa. Po raz kolejny została ona doceniona za swoją strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dekarbonizacji. Uzyskała wpisanie na listę Carbon Disclosure Project (CDP) z oceną “B”. Producent po raz pierwszy wziął udział w rankingu opracowywanym corocznie przez tę prestiżową organizację. 

Ujawnienie informacji w CDP stanowi bardzo klarowną wiadomość, że firma poważnie podchodzi do wyzwań środowiskowych. Przedsiębiorstwo, które liczy ślad węglowy, może zgłosić swój wynik, jak i inne kwestie dotyczące swoich emisji gazów cieplarnianych, do opublikowania w raporcie Carbon Disclosure Project. Do tej pory swoje wyniki opublikowało już ponad 10 tysięcy zaangażowanych klimatycznie firm, miast i regionów. Wśród nich są znane globalnie marki i największe metropolie na świecie. Uzyskanie ratingu „B” jest bardzo wyjątkowym osiągnięciem dla Cosentino. Jest ona bowiem jedyną firmą ze swojego sektora, która uzyskała to wyróżnienie. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i przejrzystość środowiskową. W swojej ocenie organizacja zwróciła uwagę na zarządzanie przez firmę emisjami dwutlenku węgla, włączenie zrównoważonego rozwoju do produkcji, a także środki wdrożone w celu złagodzenia skutków zmian klimatycznych.

O wyróżnieniu dla Cosentino głos zabrał Antonio Urdiales, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju środowiskowego w Cosentino Group. Jak powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że uzyskaliśmy poziom B w naszej pierwszej ocenie z CDP. To osiągnięcie podkreśla strategię Cosentino w zakresie zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie w dekarbonizację naszych procesów. Potwierdza również nasze zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi, rozwijanie inicjatyw, produktów i rozwiązań o jak najmniejszym wpływie na środowisko. W tym zakresie będziemy nadal pracować nad poprawą naszych praktyk i osiągnięciem wyższej oceny w przyszłości.”

CPD stosuje szczegółową i niezależną metodologię oceny firm, przypisując ocenę od „A” do „D” w oparciu o zakres ujawnionych informacji; świadomość i zarządzanie ryzykiem środowiskowym; oraz demonstrowanie najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów długoterminowych. Centra Cosentino w Polsce z wielkoformatowymi płytami Silestone, Dekton i Sensa w Polsce znajdują się w Parzniewie pod Warszawą i w Mysłowicach. Niedługo firma planuje otwarcie kolejnego, w Poznaniu.

DCIM100MEDIADJI_0121.JPG

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług