Coraz bardziej międzynarodowo na targach HOLZ-HANDWERK

W dniach od 16-19 marca 2016 r. w Centrum Targowym w Norymberdze odbyły się Targi HOLZ-HANDWERK – Europejskie Specjalistyczne Targi Technologii Maszynowej i Materiałów dla Rzemiosła Drzewnego. Równolegle trwały Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Okien, Drzwi i Fasad FENSTERBAU-FRONTALE.

Na targach swoje wyroby zaprezentowało 1296 wystawców z 39 krajów, a połączone imprezy wystawiennicze odwiedziło około 110 tysięcy gości branżowych . Drugiego dnia targów wystawę oglądało jednocześnie 38500 gości – to absolutny rekord zarówno targów HOLZ-HANDWERK, jak i Centrum Targowego w Norymberdze.

Obok prezentacji nowości produktowych, w ramach wydarzeń towarzyszących poruszano też najbardziej aktualne dla branży tematy – od wspierania młodych pokoleń rzemieślników (HOLZ-HANDWERK Campus) poprzez zagadnienia dotyczące architektury na Forum „Architektur-Fenster-Fassade”, aż do specjalistycznych prezentacji dotyczących wąsko sprecyzowanej tematyki.

Połączone imprezy wystawiennicze zostały bardzo dobrze ocenione zarówno przez odwiedzających, jak i samych wystawców.

– Nastrój panujący podczas targów był znakomity – mówią Elke Harreiß i Stefan Dittrich z zarządu targów. – Wystawcy podkreślali międzynarodowy charakter wydarzenia, jego wysoki poziom jeśli chodzi o prezentowane technologie, odwiedzający wyrażali usatysfakcjonowanie ofertą producentów – dodają.

Międzynarodowe miejsce spotkania

Wśród odwiedzających targi FENSTERBAU-FRONTALE przeważali Niemcy, zaraz po nich znaleźli się goście z Włoch, Polski i Turcji. Na targach HOLZ-HANDWERK najwięcej było Austriaków i Włochów. Na trzech zwiedzających jeden przyjechał do Niemiec z zagranicy, co oznacza wzrost liczby odwiedzających spoza Niemiec o 13%.

Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą maszyn do obróbki drewna, narzędzi pneumatycznych i elektrycznych, technologiami obróbki powierzchni, szlifowania, polerowania. Swoje produkty zaprezentowali też producenci z branży utylizacji odpadów, technologii mocowań i okuć, oprogramowania, półfabrykatów i materiałów produkcyjnych z drewna.

Organizatorem targów jest VDMA Holzbearbeitungsmaschinen (Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń) i NürnbergMesse GmbH. Podmiotami ideowymi tej imprezy są Fachverband Schreinerhandwerk Bayern (FSH Bayern – Zrzeszenie Branżowe Rzemiosła Stolarstwa w Bawarii) i Fachverband des Maschinen- und Werkzeug-Großhandels e.V. (FDM – Zrzeszenie Branżowe Hurtowego Handlu Maszynami i Narzędziami).

Kolejna edycja tego wydarznia odbędzie się w dniach 21-24 marca 2018 w Centrum Targowym w Norymberdze.

.