Cięcie łatwe i precyzyjne

Niemiecka firma Mafell od wielu lat dostarcza doskonałej jakości elektronarzędzia wykorzystywane przez firmy stolarskie i budowlane. Zapewniają one wygodną, efektywną i precyzyjną pracę, a poza tym wyróżniają się szerokimi możliwościami zastosowań, wśród nich są różne urządzenia tnące.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc

Jest to bardzo uniwersalne narzędzie, przy użyciu którego można wykonywać cięcie zanurzeniowe, pod kątem i skośne, a wszystko z najwyższą precyzją i bez zadzierania powierzchni. MT 55 cc posiada funkcję podcinania, która zapewnia czystą krawędź cięcia bardzo zbliżoną do maszyn stacjonarnych. Jest to niezastąpione na przykład przy docinaniu blatów na wymiar podczas montażu u klienta.

Zagłębiarka MT 55 cc posiada mocny silnik o mocy 1400 W. Płynna regulacja obrotów w zakresie 3600-6250 pozwala ciąć różne materiały: lite drewno, laminat, aluminium, OSB, płyty z włóknem cementowym, tworzywa sztuczne i wiele innych.

Zakres głębokości cięcia to 57 mm, a wskaźnik głębokości cięcia zapewnia dokładność do 1 milimetra. Innowacyjny system nachylania tarczy pozwala na wykonywanie cięć pod kątem do 48 stopni.

Pilarka MT 55 cc dostępna jest w 2 wersjach wyposażenia Maxi i Midi. Wersja Maxi posiada specjalny wskaźnik pozycji zagłębienia tarczy w materiale. W zestawie użytkownik znajdzie również prowadnicę równoległą, która między innymi umożliwia cięcie wzdłuż krawędzi materiału bez użycia szyny prowadzącej.

Pilarka KSS 300 – 5 maszyn w 1

Jest to urządzenie, które spełnia kilka funkcji: pilarki ukośnej, pilarki do cięcia poprzecznego, pilarko-zagłębiarki, pilarki do cięcia wzdłużnego z szyną prowadzącą lub bez oraz pilarki do dylatacji.

Szczególną cechą KSS 300 jest specjalna prowadnica łatwo przymocowywana do płyty głównej urządzenia i równie łatwo demontowalna. Prowadnica pozwala na wykonywanie cięć wzdłużnych do długości 300 mm. Specjalne zderzaki umieszczone po jej spodniej stronie, jeden stały, drugi przesuwny, umożliwiają wykonanie poziomych cięć ukośnych w zakresie
od +45o (po lewej stronie)
do -60o (po prawej stronie), poza tym pilarka pozwala na wykonywanie cięć pod kątem do kąta 45o.

Dodatkowo w zestawie MaxiMAX jest specjalna szyna prowadząca FlexiGuide. Ma ona długość 1,4 m i jest wykonana z cienkiej, wytrzymałej stali, co pozwala ją zwijać i chować do systenera. Wzdłuż krawędzi jest pokryta gumą przeciwwyrwaniową, a całą jej spodnią stronę pokrywa gumą antypoślizgowa. Do szyny dostępne są 2 specjalne zaciski do zamontowania ścisków stolarskich, przytwierdzających ją do materiału. Przy cięciu pod kątem punkt obrotu tarczy zawsze znajduje się w tym samym miejscu – przy spodniej stronie krawędzi szyny.

KSS 300 waży zaledwie 3,2 kg, bo posiada obudowę ze specjalnego stopu. Dzięki temu, że jest bardzo lekka nawet z prowadnicą, nadal możemy obsługiwać ją tylko jedną ręką.

KSS 300 bez prowadnicy może wykonywać cięcia zanurzeniowe do głębokości 42 mm. Specjalnie zaprojektowany odciąg wiórów pozwala na wycinanie szczelin dylatacyjnych już w odległości 13 mm od ściany, co jest ważne przy kładzeniu na przykład paneli podłogowych.

Pilarka KSS 300 dostępna jest w wersji MidiMAX i MaxiMAX, ta ostatnia standardowo na wyposażeniu posiada wspomnianą już wyżej szynę prowadzącą FlexiGuide.

Wyrzynarka P1 cc

Jest to pierwsza precyzyjna wyrzynarka dostępna na rynku. Urządzenie o ergonomicznej konstrukcji, posiadające miękkie nakładki, co sprawia, że praca z nim jest bardzo wygodna. Elektronarzędzie posiada własny odciąg, który utrzymuje powierzchnię roboczą wolną od wiórów. Bezstopniowa regulacja liczby suwów w zakresie od 800 do 3000 na minutę pozwala dobrać prędkość cięcia do każdego materiału. Wydajny, kompaktowy silnik Cuprex zapewnia dużą moc – 900 W, która pozwala na utrzymanie stałej prędkości pracy nawet przy maksymalnej głębokości cięcia. Ruch brzeszczotu rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy dotknie on obrabianego materiału, co umożliwia operatorowi precyzyjne ustawienie stopy we właściwym miejscu.

Stopa wyrzynarki z zintegrowanym kanałem odsysającym jest duża i bardzo wytrzymała. Beznarzędziowy mechanizm jej wymiany zapewnia dokładne i pewne mocowanie pod kątem prostym. Stopa posiada otwory pod śruby pozwalające zamontować ją do blatu i w ten sposób przekształcić w stacjonarną pilarkę brzeszczotową. Do cięć pod katem 45o jest oferowana specjalna, szeroka i stabilna stopa uchylna.

Innowacyjnym elementem w tym elektronarzędziu jest jego brzeszczot CUnex, posiadający kształt klina, zwiększający jego sztywność w punkcie cięcia materiału, co zapewnia idealnie precyzyjne cięcie. Brzeszczot wymienia się bez użycia narzędzi.

Dzięki gamie inteligentnych akcesoriów wyrzynarka P1 cc jest niezwykle wszechstronna. Szczególnie, będąca standardowym wyposażeniem, przykładnica równoległa daje szereg możliwości obróbczych, zapewniając między innym proste cięcie przy krawędzi materiału czy wycinanie otworów.

PSS 3100 SE – do rozkroju płyt wielkoformatowych

PSS 3100 SE to w pełni mobilna pilarka pozwalająca w jednej operacji na przycięcie płyty o długości 3100 mm przy maksymalnej głębokości 45 mm. Co istotne, odbywa się to automatycznie dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalny panel kontrolny zamocowany na początku szyny prowadzącej. Osoba obsługująca pozostaje w jednym miejscu, pilarka sama przesuwa się do przodu, a po wykonaniu cięcia powraca na pozycję początkową, co jest bardzo wygodne.

Prędkość cięcia jest dostosowywana do rodzaju materiału. Elektronika dba również o utrzymanie stałych obrotów pod obciążeniem oraz zabezpiecza silnik przed przeciążaniem.

Odciąg maszyny praktycznie w 100% zbiera pył. Uzyskano to dzięki całkowitej osłonie tarczy pilarskiej połączonej z zintegrowanym kanałem ssania. Takie rozwiązanie eliminuje też konieczność przesuwania przewodu zasilającego i węża ssącego odkurzacza za pilarką.

PSS 3100 SE posiada funkcję podcinania materiału przed jego rozcięciem, co zapewnia obróbkę bez żadnych uszkodzeń także płyt laminowanych. Pilarka służyć może także jako zagłębiarka, wyposażona jest w system FlippKeil, samochowający się klin, który umożliwia zanurzenie tarczy w materiale bez konieczności demontowania klina rozdzielnika. Maszyna pozwala przycinać również płyty dłuższe niż 3100 mm przy użyciu specjalnego ogranicznika znajdującego się z boku pilarki lub 2 prowadnic poprzecznych, które dostępne są jako akcesoria dodatkowe.

Urządzenie pozwala na obróbkę nie tylko płyt drewnianych, wiórowych i laminowanych, ale również płyt klejonych, MDF, OSB, kartonowo-gipsowych, warstwowych z żywicy melaminowej (np. Trespa), płyt HSF, mineralnych oraz płyt z włóknem cementowym.

Waga 17 kg i specjalny uchwyt boczny sprawiają, że pilarka nie jest trudna do transportowania. Szyna prowadząca składa się 2 elementów, które można rozłączyć.

Wszystkie maszyny firmy Mafell posiadają pełną, 3-letnią gwarancję. Centralnym serwisem gwarancyjnym w Polsce jest firma ANDREMA PW – Mafell Service Center Polska z siedzibą w Poznaniu.

(jz)