BIOSET – nowe kleje Synthos odpowiedzią na zrównoważony rozwój

Firma Synthos S.A. wprowadziła na rynek nowy produkt – biokleje na bazie surowców odnawialnych. Stworzono je specjalnie dla rynku drzewno-meblarskiego oraz papierniczo-opakowaniowego. Te innowacyjne kleje spełniają wszystkie wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości, z których znane są dotychczasowe produkty tego producenta. Dodatkowo jednak są również bezpieczne dla ludzi i środowiska.

 

Jak mówi przedstawiciel firmy Synthos: „Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój wynika z konieczności odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się warunki klimatyczne. Obserwujemy, jak zmieniający się klimat wpływa na nasze otoczenie: łagodniejsze zimy, brak intensywnych opadów śniegu, zanikające pory roku oraz coraz bardziej upalne lata z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Te zmiany są sygnałem, że globalne ocieplenie przyspiesza, co wymaga podjęcia zdecydowanych działań.”

Kluczowym krokiem w walce ze zmianami klimatu jest ograniczenie użycia paliw kopalnych i wykorzystanie surowców zrównoważonych. Synthos wytycza nowe drogi w zakresie zrównoważonego rozwoju i BIO-rozwiązań. Dotyczy to także obszaru klejów przeznaczonych dla rynku drzewno-meblarskiego oraz papierniczo-opakowaniowego.

Dzięki wykorzystaniu surowców ze źródeł odnawialnych, ofertę firmy rozszerzono o nową markę klejów – BIOSET. Biokleje spełniają wszystkie dotychczasowe wymagania dotyczące wytrzymałości oraz trwałości połączeń. Jednocześnie zachowują cechy oraz właściwości oczekiwane od klejów Synthos produkowanych na bazie paliw kopalnych. Każdy z istniejących już klejów tego producenta, jak i te, które zostaną opracowane w przyszłości, będą dostępne w wersji BIO. Pozwoli to klientom na szybsze i bezproblemowe ich wykorzystanie na obecnych liniach produkcyjnych. Jest to kluczowe z punktu widzenia płynności i efektywności produkcji.

Zawartość biosurowców w klejach Synthos oblicza się w oparciu o bilans masowy. Jest to certyfikowany system mieszania surowców ze źródeł kopalnych oraz odnawialnych w istniejących procesach produkcyjnych. Zarówno zakłady produkcyjne Synthos jak i dostawcy, z którymi firma współpracuje w zakresie dostarczania biosurowców, posiadają certyfikację zgodnie z wiodącym systemem bilansu masowego ISCC Plus. Certyfikację każdorazowo wykonuje zewnętrzna akredytowana jednostka.

„Rozwiązania oferowane przez Synthos towarzyszą nam każdego dnia – to dzięki nim możemy zatrzymać negatywne zmiany w otaczającym nas świecie. Wierzymy, że wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań jak kleje BIOSET przyczynia się do ochrony naszej planety dla przyszłych pokoleń.” – stwierdza przedstawiciel firmy Synthos.

(synthos)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług