Bezpieczna i wygodna praca

Jeden z czołowych producentów elektronarzędzi, firma DeWalt, wprowadza na rynek nową, wielofunkcyjną pilarkę stołową D27113, doskonałą dla stolarzy, parkieciarzy, budowniczych czy cieśli. To już kolejny model tej marki będący połączeniem pilarki stołowej z pilarką ukosową. Budowa urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo pracy i umożliwia wiele zastosowań.

Pilarka D27113 obsługuje tarcze o średnicy 305 mm. Nadaje się zarówno do cięcia poprzecznego, jak i wzdłużnego. Można ją stosować do obróbki drewna, listew, forniru, paneli podłogowych lub MDF-u. Szereg zastosowanych w niej udogodnień decyduje o komforcie i wydajności pracy tego urządzenia.

60-zębna tarcza pilarki DeWalt została w całości pokryta szczelną osłoną, której ruchoma część automatycznie odsłania ostrze tylko w chwili cięcia. Technologia ta pozwala zachować doskonałą widoczność i maksymalizuje bezpieczeństwo pracy. Prosty, niezawodny i unikalny na rynku system XPS wskazuje linię cięcia. Za pomocą źródła światła rzuca on cień tarczy na obrabiany przedmiot, dlatego nie wymaga dodatkowych kalibracji jak w przypadku wskaźnika laserowego, a ponadto uwzględnia grubość zastosowanej tarczy tnącej. XPS pozwala szybko dostosować parametry cięcia, gwarantując jednocześnie dużą precyzję.

Pilarka posiada wytrzymały silnik o mocy 1600 W, który zapewnia maksymalną prędkość obrotową piły na poziomie 3300 obr./min. W opcji stołowej D27113 może ciąć materiały o wysokości 51 mm. Płyta obrotowa stołu umożliwia regulowanie poziomego kąta cięcia w zakresie od 50o (lewo) do +50o (prawo). Zakresy cięcia D27113 jako pilarki ukosowej wynoszą odpowiednio: 90o/90o – 160 x 85 mm, 90o/90o – 25 x 120 mm, 45o/90o – 160 x 55 mm, 90o/45o – 110 x 85 mm, 45o/45o – 110 x 55 mm. Piła odchyla się od osi pionowej maksymalnie pod kątem 48o. Wysoka i sztywna osłona tylna zwiększa precyzję wszystkich cięć ukośnych. Aby przestawić urządzenie z pracy w trybie stołowym na tryb ukośny, wystarczy zacisnąć jeden zatrzask. Duży zakres ustawień ostrza w połączeniu z innowacyjną podziałką pozwalają bez trudu wykonać najbardziej popularne cięcia, np. listew przypodłogowych czy belek więźby dachowej.

Włączniki zasilania pilarki DeWalt ukryto pod plastikowymi osłonkami zapobiegającymi przedostawaniu się pyłu i wilgoci. Urządzenie spełnia rynkowe normy dbałości o czystość otoczenia pracy. Wyposażono je w 3 dysze do odprowadzania pyłu: dwie w podstawie i jedną na blacie roboczym, do których możemy podłączyć odkurzacz przemysłowy.

D27113 składa się z trwałych elementów gwarantujących stabilność pracy w obu trybach oraz długą żywotność urządzenia. Stół i podstawa odlane zostały z aluminium, a przejrzysta i dokładna podziałka kątów ze stali nierdzewnej. Pomimo to nowa pilarka DeWalt jest lekka i kompaktowa. Waży jedynie 19,5 kg, a jej wymiary to 600 x 500 x 485 mm. Takie parametry zadowolą nawet tych użytkowników, którzy często transportują narzędzia w inne miejsca pracy.

Cena pilarki D27113 wynosi 4115 zł.

.