Automatyzacja podstawowych procesów produkcyjnych

Firma Bartu z Makowa Podhalańskiego to przykład zakładu, w którym pasja i zamiłowanie do drewna połączone z nowoczesnymi technikami obróbki drewna zaowocowały produkcją perfekcyjnej galanterii drewnianej. Obecnie przedsiębiorstwo szuka rozwiązań automatyzujących proces produkcji, dążąc do zwiększenia wydajności i jeszcze podniesienia jakość wyrobów. Nabycie optymalizerki OWD-1600 polskiej firmy Metal-Technika to krok w tym kierunku.

 

OWD-1600 wykonuje w firmie Bartu pełną optymalizację listew wykorzystywanych w produkcji. Maszyna znacząco poprawiła proces cięcia elementów na wymiar, upraszczając jego przebieg i zwiększając moc przerobową zakładu. Teraz cięcie listew realizuje jeden pracownik z podstawowym przeszkoleniem, wykonując kilkakrotnie więcej elementów niż na tradycyjnej pilarce. Poza tym, co istotne, optymalizerka umożliwia realizację kilku zleceń jednocześnie dzięki szybkiej segregacji wytwarzanych elementów.

Bartłomiej Kudzia, właściciel firmy Bartu, zapytany o zalety maszyny firmy Metal-Technika mówi: „Zdecydowanie trzeba podkreślić prostotę obsługi, interfejs jest przyjazny użytkownikowi i bardzo przejrzysty. Cięcia wykonywane są precyzyjnie, przy czym zachowana jest niesamowita prędkość procesu produkcyjnego. Na plus zaliczyć należy także solidność wykonania, a co za tym idzie niezawodność urządzenia. W zakresie eksploatacji warto podkreślić, że czyszczenie czy smarowanie większości elementów jest wykonywane automatycznie, co zmniejsza do minimum okresy przestoju”. Bartłomiej Kudzia docenia także serwis producenta, z którym jest łatwy kontakt i który potrafi szybko udzielić fachowej pomocy.

Tradycja

Bartu to firma rodzinna, która już od kilku pokoleń wytwarza galanterie drewnianą. Początki jej działalności to mała, jednoosobowa stolarnia produkująca tradycyjnymi sposobami drewniane pudełka i akcesoria kuchenne. Obecnie zakład posiada technologie, które pozwalają mu na produkcję wyrobów z drewna na szeroką skalę. W ofercie firmy znajdują się produkty seryjne oraz wykonywane na indywidualne zamówienie. Bartłomiej Kudzia podkreśla: „Każdego dnia uważnie słuchamy naszych klientów i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Znamy dobrze nasze możliwości produkcyjne – potrafimy doradzić wybór optymalnego wyrobu. Dbamy o każdy szczegół, począwszy od wyboru materiału, poprzez wykonanie projektu, realizację, aż po pakowanie i transport”.

Ekologia

Dużą wagę firma Bartu przykłada do ekologiczności produkcji. Widoczne jest to we wszystkich obszarach jej działania. Do produkcji używa naturalnych surowców, przyjaznych dla środowiska. W sposób maksymalny firma wykorzystuje odpady. Wytwarza z z nich pelet, które następnie używa jako tanie i ekologiczne źródło ciepła wykorzystywanego w procesie suszenia drewna.

Optymalizerka OWD-1600 pozwala na obróbkę elementów o długości od 1 do 4 m. Minimalny przekrój elementu musi mieć 25 x 20 mm, zaś dolny zakres maksymalnego przekroju wynosi 200 x 60 mm, a górny 160 x 120 mm. Maszyna wyróżnia się precyzyjną pracą, dokładność cięcia wynosi ±0,2 mm. Urządzenie może za jednym razem, w pakiecie, obrabiać kilka desek czy belek. Potrafi także wycinać wady drewna, dokonując optymalizacji pomiędzy nimi. OWD-1600 może również działać w trybie cięcia na kredkę fluorescencyjną, wtedy dokonuje cięć w miejscu zaznaczenia lub w trybie obcinania marginesu, obróbka obejmuje wtedy początek i koniec deski. Maszynę napędza silnik o mocy 5,5 kW.

https://metal-technika.com.pl/kontakt/

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw