5 powodów, dla których warto automatyzować procesy na krojowni

Zwiększona produktywność to jedna z głównych zalet automatyzacji procesów. Dzieje się tak, ponieważ upraszcza powtarzające się zadania. Pracownicy mogą wykonać więcej zadań w krótszym czasie i dokładniejszej jakości.

 

1. Niższe koszty

Proces automatyzacji krojowni przyczynia się przede wszystkim do zmniejszenia ilości strat surowcowych. Inteligentne algorytmy do optymalizacji układów krojów przynoszą 5-12% oszczędności materiałów. Możliwość cięcia wyższych nakładów niż przy ręcznym krojeniu znacząco skraca czas cięcia surowca.

2. Większa wydajność

Odpowiednio dobrany park maszynowy zwiększa przepustowość i wydajność produkcji. Realne efekty, jakie się osiąga w obszarze krojowni, to skrócenie czasu rozkroju nawet o 60-70%. Firmy osiągają 100-300% wzrostu wydajności w rok od wdrożenia technologii, a oszczędności do 1mln zł.

Prime.5 – 20 warstw wyciętej ekoskóry na polu odbiorczym.

3. Wysoka jakość

Automatyczne cięcie materiałów gwarantuje wysoką i powtarzalną jakość wykroju. Urządzenie realizuje zadanie zgodnie z zapisanymi parametrami, odpowiednio dobranymi do danego materiału. Osiągana dokładność cięcia wynosi nawet do 0,1 mm. Cyfrowe szablony i układy kroju nie ulegają zniszczeniu, dla każdego procesu cięcia zachowują oryginalne wymiary, które realizuje maszyna przy rozkroju.

4. Terminowość

Tryb pracy urządzenia jest nieograniczony, może ono pracować non stop. Czas pracy, ilość wykrojonego surowca na zmianę i czas przerw w pracy maszyny itp. są regularnie raportowane do odpowiednich osób zarządzających. Możliwość przygotowania wcześniej kolejki cięcia na całą zmianę ułatwia planowanie i zapewnia terminową realizację zleceń produkcyjnych. Praca krojowni jest zaplanowana i przewidywalna.

5. Bezpieczeństwo

Wyzwaniem współczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych jest dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Jednym z rozwiązań tej sytuacji, jest archiwizowanie bazy z technologią cięcia. Dobrane, optymalne parametry do rozkroju poszczególnych surowców można przechowywać w plikach do ponownego zastosowania, co zwiększa bezpieczeństwo, stabilność, jakość i powtarzalność produkcji.

Automatyzacja to inwestycja

Firma Allcomp jako producent i twórca technologii Prime podkreśla, że możliwości technologiczne są tak szerokie, na ile je sprawdzono. „Wierzę, że ilość rozwiązań jest nieograniczona. Wnikliwa obserwacja i podejmowanie wyzwań wielokrotnie przyniosło proste i skuteczne rozwiązania technologiczne i zmiany w procesach na krojowni” – mówi Andrzej Zając, właściciel Allcomp Polska. „Ciągły rozwój branży tekstylnej i zmieniające się wymogi rynkowe wpływają na zwiększanie funkcjonalności tworzonych i produkowanych rozwiązań. Rozwiązania są sprawdzone, a skuteczność wdrożeń oparta na wieloletnim doświadczeniu i współpracy z rynkiem. Allcomp gwarantuje zwrot z inwestycji.”

http://www.allcomp.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw