4 Design Days w dwóch odsłonach: maj 2021 i styczeń 2022

6. edycja 4 Design Days odbędzie się w nowym terminie – w dniach 27-30 stycznia 2022 r. Uwzględniając specyfikę wydarzenia i aktualną sytuację epidemiczną w kraju, w porozumieniu z partnerami, organizator podjął decyzję o zmianie dotychczasowej daty wydarzenia. W dniu 13 maja 2021 r. zaplanowano debaty online.

 

– Jeszcze w styczniu br., podczas 4 Design Days Pre-Opening Online, zakładaliśmy, że spotkamy się w maju w Katowicach, stacjonarnie i online. Dziś już wiemy, że musimy zmienić plany – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, współautorka programu 4 Design Days.

– Z początkiem przyszłego roku chcemy zorganizować 4 Design Days w pełnym wydaniu, i tak jak w poprzednich latach, zaplanowaliśmy dwa dni dla przedstawicieli branży oraz dwa dni otwarte – dodaje Robert Posytek, współautor programu 4 Design Days.

Największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa zaplanowano w terminie 27-30 stycznia 2022 r. Pierwsze dwa dni (27-28 stycznia 2022 r.) 4 Design Days wypełni kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych. Są one adresowane do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą, projektowaniem i wzornictwem. Sobota i niedziela (29-30 stycznia 2022 r.) to dni otwarte dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy. Jak co roku, konferencji towarzyszyć będzie część wystawiennicza z ofertą producentów i usługodawców związanych z wyposażeniem wnętrz.

4 Design Days on-line

Na początku roku sytuacja epidemiczna  w Polsce była trudna. Z tego względu 28 i 29 stycznia 2021 r. 4 Design Days po raz pierwszy przybrało formułę online.  Dwudniowa dyskusja w ramach 4 Design Days Pre-Opening Online zrealizowana została w całości w wirtualnym studiu. Internetowe debaty odtworzono live 60000 razy. Swój udział online zarejestrowało blisko 1800 osób. Przed ekranem monitorów równocześnie zasiadało ponad 500 osób. Rekordowa sesja zebrała ponad 900 widzów oglądających ją w tym samym czasie.

– Jesteśmy przekonani, że wraz z powrotem do nowej normalności wrócimy także do skali 4 Design Days sprzed pandemii, a dzięki internetowym zasięgom poszerzymy jeszcze grono naszych odbiorców. Otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów, że nowa dla nas formuła online przy 4 Design Days Pre-Opening była także efektywna dla uczestników. Dlatego też zdecydowaliśmy, że spotkamy się zdalnie raz jeszcze, 13 maja br. – dodaje Małgorzata Burzec-Lewandowska, współautorka programu 4 Design Days.

– Już teraz zapraszam! Będziemy rozmawiać o Bauhausie w nowej roli, jak na fundamentach szkoły Waltera Gropiusa stworzyć wizję architektury przyszłości, która na pierwszym miejscu stawia człowieka i środowisko naturalne? Czy idee Bauhausu zatrzymają kryzys klimatyczny i zapewnią lepsze życie przyszłym pokoleniom? Funkcjonalność, innowacyjność, ekonomizacja, sztuka… i bezpieczeństwo. Czy pionierska myśl Bauhausu sprawdzi się również w post-covidowych wnętrzach? Czy te idee zdominują trendy we wzornictwie przemysłowym i projektowaniu przestrzeni do życia i pracy? – zachęca Robert Posytek, współautor programu 4 Design Days.

Grupa PTWP

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2022 roku odbędzie się w dniach 27-30 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP. Jest ona wydawcą branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych. Między innymi organizuje Europejski Kongres Gospodarczy – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.