4 biegi, duża moc, żadnych kompromisów

Dwie nowe, flagowe wkrętarki akumulatorowe firmy Festool, które zastępują sprawdzone modele z poprzednich lat, QUADRIVE PDC i DRC 18/4, noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne i wszechstronne, a dzięki 4 biegom perfekcyjnie przystosowane do każdego zastosowania. Dzięki przemyślanej koncepcji zmiany biegów oferują odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy oraz odpowiednią prędkość obrotową.

 

Nie ma znaczenia, czy chodzi o drewno, czy o metal. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE TDC 18/4 jest niezwykle wytrzymała. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC gwarantuje w równej mierze wysoką odporność na obciążenia i trwałość. Równie wydajna i wszechstronna jest nowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC 18/4. Dzięki możliwości włączenia udaru osiowego imponuje ona mocą również podczas wiercenia w murze. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi nasadkami. Doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki, przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Ponadto nowe, inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ewentualne ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zakleszczenia wiertarko-wkrętarki.

Cztery biegi – pełna moc

Solidna, 4-biegowa, metalowa przekładnia spełnia wszystkie oczekiwania oraz imponuje ogromną mocą i wysoką prędkością obrotową. Bez żadnego problemu wytrzymuje przy tym największe obciążenia. Narzędzie jest wyposażone w inteligentne rozwiązania, takie jak np. zoptymalizowaną koncepcję przełączania umożliwiającą szybką zmianę biegów w każdym kierunku. W przypadku nowych wiertarko-wkrętarek TPC i TDC można zmienić aktualny bieg bezpośrednio na dowolny inny bieg bez żadnych etapów pośrednich. Zapewnia to oszczędność czasu oraz stanowi dopełnienie ergonomicznej obsługi. Dodatkowym udogodnieniem w złych warunkach oświetleniowych jest optymalne oświetlenie obszaru roboczego dzięki możliwości włączenia oświetlenia LED.

Przekładnia i silnik wyznaczają standardy

Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej wydajności obu wkrętarek akumulatorowych. Silnik nie tylko imponuje jeszcze wyższym momentem obrotowym i prędkością obrotową pod obciążeniem, ale – podobnie jak wszystkie pozostałe silniki bezszczotkowe firmy Festool – został w całości zaprojektowany przez Festool i wyprodukowany we własnym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi pracami związanymi z wkręcaniem i wierceniem przy dużych średnicach. Jednocześnie umożliwia szybki i czysty postęp pracy przy mniejszych średnicach wiercenia.

Silnik EC-TEC bez szczotek węglowych jest odporny na zużycie i pozwala na optymalne wykorzystanie energii akumulatora praktycznie bez strat. Ponadto elektroniczny układ zarządzania pracą silnika gwarantuje maksymalną żywotność. Mikroprocesory monitorują i sterują temperaturą, napięciem, jak również poborem prądu silnika, elektroniki i akumulatora. W połączeniu z niezwykle wytrzymałą przekładnią metalową silnik potrafi sprostać wyzwaniom w każdej sytuacji roboczej: od wkręcania z momentem obrotowym do 75 Nm na 1. biegu po precyzyjne wiercenie z prędkością 3600 obr./min na 4. biegu. Nowa TPC imponuje inteligentnie wykorzystaną mocą i precyzją. Po włączeniu udaru osiowego (dotyczy tylko TPC) z łatwością przewierca się przez mur. Na 2. biegu nowi tytani mocy oferują o 40% wyższy moment obrotowy w stosunku do poprzednich modeli, PDC i DRC.

Elastyczny system akumulatorowy gwarantuje inteligentną wydajność

W zastosowaniach wymagających wysokiej mocy akumulator Li-HighPower Compact 4,0 Ah zapewnia idealne połączenie mocy, kompaktowości i lekkości. Jeśli wymagana jest jeszcze większa wydajność i dłuższy czas pracy, akumulator 5,2 Ah jest właściwym wyborem w przypadku szczególnie trudnych prac związanych z wierceniem i wkręcaniem.

Wszechstronny lider w swojej klasie

Liczne nasadki w połączeniu z idealnie dopasowanymi elementami wyposażenia sprawiają, że zarówno TPC, jak i TDC są najbardziej uniwersalnymi wiertarko-wkrętarkami akumulatorowymi – niezrównanymi w swojej klasie. Inteligentne złącze FastFix umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę nasadek – do elastycznego wiercenia, wkręcania, wiercenia pod kątem i wkręcania pod kątem. Ogranicznik głębokości i nasadka mimośrodowa umożliwiają dodatkowo wkręcanie z ograniczeniem głębokości blisko krawędzi. Funkcja szybkiej regulacji kąta jest dostępna zarówno w przypadku nowej nasadki kątowej (AN-UNI), jak i nasadki mimośrodowej (EX-UNI). Odbywa się ona błyskawicznie poprzez proste obracanie zielonego pierścienia. Regulacja kąta nie wymaga przy tym zdjęcia nasadki z maszyny.

Kompaktowa budowa i wysoki poziom bezpieczeństwa

Mimo olbrzymiej mocy oba urządzenia perfekcyjnie leżą w dłoni za sprawą doskonałej ergonomii uchwytu i krótkiej konstrukcji. A jeśli podczas wkręcania sytuacja stanie się niebezpieczna – elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zakleszczenia wiertarko-wkrętarki. Zoptymalizowane ustawianie momentu obrotowego zapobiega niezamierzonej zmianie nastawionej wartości. Dodatkowym atutem są inne komfortowe rozwiązania. Wymienić tu należy solidny zaczep do paska z możliwością montażu po obu stronach lub magazyn bitów, który zapewnia bezpieczne i magnetyczne przechowywanie bitów po stronie wiertarko-wkrętarki.

Praktyczne funkcje dodatkowe dzięki aplikacji Work

Dzięki bezpłatnej aplikacji Work (iOS i Android) i akumulatorowi z funkcją Bluetooth obie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oferują wiele praktycznych funkcji dodatkowych. Między innymi można ustawić jasność i czas świecenia oświetlenia LED. Praktycznym zastosowaniem jest również to, że osoby leworęczne mogą użyć aplikacji Work do zmiany położenia przełącznika P-L w taki sposób, aby w przypadku obrotów w prawo wystawał po prawej stronie maszyny, a tym samym nie wbijał się w dłoń osoby leworęcznej. Dodatkowo można przeprowadzać aktualizacje oprogramowania lub w przypadku konieczności skorzystania z serwisu utworzyć zlecenie naprawy (w zależności od dostępności w danym kraju) oraz skorzystać z wielu innych funkcji. Funkcja IoT (przełączanie P-L i sterowanie LED) jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji Work.

Niepokonany duet

Zarówno nowa wiertarko-wkrętarka udarowa TPC, jak i nowa wiertarko-wkrętarka TDC są niezastąpionymi pomocnikami na budowie. W połączeniu z równie nową zagłębiarką TSC 55 stanowią niepokonany duet we wszystkich sytuacjach roboczych – niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie, czy o wiercenie i wkręcanie.

Nowe QUADRIVE TPC 18/4 i QUADRIVE TDC 18/4 będą dostępne w sklepach specjalistycznych od lutego 2022 r. – nowe wiertła kręte będą dostępne dla obu maszyn od wiosny. Szczegółowe informacje pod adresem: www.festool.pl

Dane techniczne TDC i TPC

– napięcie akumulatora – 18 V,

– prędkość obrotowa na biegu jałowym (na min) – 500, 800, 2350, 3600,

– maks. moment obrotowy na 1. biegu (drewno/stal) – 50/75 Nm,

– ciężar przy 4,0 i 5,2 Ah (kg) – 1,9/2,0,

– zakres mocowania uchwytu wiertarskiego (mm) – 1,5-13.

http://bityl.pl/fiqB4

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw