Wielkoformatowe szklane tafle

Coraz popularniejsze jest wykorzystanie do aranżacji wnętrz wielkoformatowych szklanych drzwi i ścianek. Duże tafle szkła jako element wyposażenia wnętrz na dobre już zagościły w prywatnych domach i mieszkaniach. Na ich popularność wpłynęły zmiany w stylu życia i sposobie podejścia do aranżacji przestrzeni. Szklane systemy stosowane są na szeroką skalę przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność i niewątpliwe walory estetyczne.

Przestrzeń mieszkalna staje się coraz bardziej otwarta. W strefie dziennej kuchnia, jadalnia, salon i gabinet często przenikają się wzajemnie. Z kolei w części prywatnej garderoba łączona bywa z sypialnią lub pokojem kąpielowym. Z domu sukcesywnie znikają wewnętrzne ściany, jednak potrzeba prywatności powoduje, że ich miejsce zajmują nowoczesne, szklane systemy dzielenia przestrzeni.

Wielkoformatowe, szklane ścianki i drzwi wyznaczają granice między pomieszczeniami, ale nie izolują ich względem siebie. Równocześnie pozwalają na elastyczne kształtowanie przestrzeni domu czy mieszkania w zależności od potrzeb domowników. Oferowane przez Raumplus systemy dużych tafli S1200, S1500, S3000 i C42 idealnie pasują do wnętrza mieszkalnego. Sprawiają to eleganckie, cienkie, aluminiowe ramy wykończone w anodzie srebrnej, jasno- i ciemnobrązowej lub też malowane proszkowo na wybrany przez użytkownika kolor z palety RAL. W przypadku drzwi C42 szeroka rama pokryta może zostać również fornirem.

Systemy Raumplus dają możliwość zastosowania w wystroju aranżacji szklanych tafli o znacznych gabarytach. Przykładem są pozbawione szprosów drzwi o wysokości do 321 cm. Skrzydło wypełnione ogromną szybą jest stabilne, a jego przesuwanie odbywa się lekkim, płynnym ruchem. Umożliwia to mocna i stabilna konstrukcja profili bocznych oraz jakość i nośność rolek dolnych dochodząca do 180 kg. Poza całkowicie przezroczystym szkłem Raumplus stosuje też wersje lekko przydymione, błyszczące, barwione, w szerokim wyborze kolorów (lacobel) oraz matową, białą taflę (matelac). Na życzenie na szklanych powierzchniach mogą pojawić się wygrawerowane napisy lub dekoracyjne wzory.

.