Site icon 4woodi

Uwodzą wyglądem i niezwykłymi kształtami

Płyty meblowe z kolekcji TSS Cleaf oferowane przez firmę Forner można z powodzeniem wykorzystać przy produkcji frontów, szaf przesuwanych, elementów dekoracyjnych czy też jako komponenty do wytworzenia niesztampowych mebli hotelowych czy biurowych.

Cechy charakterystyczne kolekcji TSS Cleaf, czyli bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni, od lat wyróżniają produkty Fornera na tle konkurencji. Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Kolekcja płyt meblowych to 13 struktur, które występują w sumie w 34 dekorach.

Sherwood to imitacja drewna tak idealna, że niemal nie do odróżnienia dla laika. Nadir to efektowne, geometryczne kształty przecinane przez równoległe linie, które w połączeniu z charakterystycznym dla kolekcji TSS Cleaf efektem 3D nadają tej strukturze szczególną głębię. Kolejny produkt o wysokiej wartości estetycznej to struktura Milenium – niemal doskonała imitacja „szczotkowanego” drewna sosnowego, na której powierzchni pięknie załamuje się światło, dając niesamowity efekt.

„Nasi klienci, komentując wygląd płyt Shamal, mówią, że to nietuzinkowy produkt, na którym sporo się dzieje” – mówi Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner, opisując kolejną strukturę z kolekcji TSS Cleaf, dla której inspiracją był Szamal, czyli gorący, suchy i często gwałtowny wiatr występujący w rejonach Półwyspu Arabskiego. „Płyta uwodzi swym wyglądem i niezwykłymi, geometrycznymi kształtami” – podkreśla Bartkowiak. Z kolei Pembroke to wariacja na temat dębu, który został postarzony, co uwypukliło piękno drewna. Równie nowatorskie są struktury: Damier (plecionka), Alter (bardzo głębokie pory drewna), Scacco-Matto (klawiszujące kwadraty) oraz Tranche (przetarte tartaczne drewno). Kolekcję uzupełniają cieszące się powodzeniem od wielu lat: Smart, Surf, Penelope oraz Matrix.

Warto też wspomnieć, że oprócz wysokich walorów estetycznych płyty z kolekcji TSS Cleaf mają także inne, praktyczne zalety – powłoka warstwy dekoracyjnej jest twardsza – a przez to lepsza od „zwykłych” płyt laminowanych. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala nie tylko na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

(ww)

.

Exit mobile version