Site icon 4woodi

Top Stays – alternatywa dla zawiasów

Podnośniki Top Stays oferowane przez firmę Amix cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku. Jest to alternatywne rozwiązanie do konwencjonalnych zawiasów, które wnosi nową funkcjonalność do drzwiczek od szafek. Dzięki nim otwarte fronty nie przeszkadzają podczas użytkowania kuchni i nie kolidują z innymi frontami. Poza tym Top Stays zapewniają wysoki komfort użytkowania mebli. Ich praca jest płynna i delikatna, a klapy mogą być zatrzymane w dowolnej pozycji.

 

Seria ST

Podnośniki z tej grupy zapewniają podnoszenie pary drzwi połączonych poziomo, których wysokość mieści się zakresie od 480 do 1040 mm. Przesuwają one płynnie drzwi w pełnym zakresie otwierania oraz, dzięki zastosowania spowalniacza, łagodnie zatrzymują w pozycji pełnego zamknięcia.

Seria SQ

Podnośniki SQ zapewniają podnoszenie pojedynczych drzwi. Doskonale nadają się do zastosowania w szafkach ściennych oraz także w szafkach wysokich. Jest to uniwersalny produkt, który sprawdzi się zarówno w meblach kuchennych, salonowych, biurowych jak i łazienkowych. Wyróżnia go także elegancja. Posiada on dekoracyjne osłony z jedno- lub dwukolorowymi nasadkami pokrywy. Do wyboru jest 6 wariantów kolorystycznych. Seria SQ idealnie pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji wnętrz.

Seria SF

Okucie nadaje drzwiczkom nowej dynamiki, zapewnia ich płynny ruch oraz łagodne zatrzymanie w pozycji zamknięcia. Modele z tej serii są przeznaczone do pojedynczych drzwi o wysokości od 250 do 700 mm.

Modele o różnej sile

Działanie prezentowanych podnośników można regulować w szerokim zakresie. Ustawieniu podlega siła otwierania i podnoszenia oraz siła tłumienia zamykania. Wewnątrz poszczególnych serii mamy modele różniące się siłą udźwigu, co pozwala dobrać ten właściwy do rozmiaru i wagi frontów. Regulacja okuć jest tak skalibrowana, żeby umożliwiać utrzymywanie drzwi w każdej pozycji otwarcia. Można także różnie ustawić wartość siły zamykania. Wszystko to pozwala to na pracę okuć z praktycznie z każdym panelem drzwiowym.

Montaż

Instalacja podnośników i ich regulacja są proste. Montaż oraz demontaż jest podobny do beznarzędziowego mocowania zawiasów zatrzaskowych. Końcowa regulacja 3D, w zakresie wysokości, rozstawu oraz głębokości, umożliwia perfekcyjne ustawienie właściwej pozycji drzwi i ich idealną pracę.

Wygoda

Top Stays zapewniają płynne przesuwanie drzwi w pełnym zakresie otwierania i łagodnego zatrzymanie w pozycji pełnego zamknięcia. Kąty otwarcia, 107° lub 110°, pozwalają na łatwe i wygodne użytkowanie wnętrza szafki.

https://amix.pl/

(jz)

Exit mobile version