Site icon 4woodi

Stolarzu, zaloguj się!

Automatyzacja pracy w stolarni to już nie tylko ambitne plany – jest dostępna na wyciągniecie ręki, a dokładniej komputerowej myszki. Logując się do WebCut, wchodzimy na nowy poziom stolarstwa, gdzie realizujemy więcej projektów przy mniejszym nakładzie pracy.

Zawód stolarza to w uproszczeniu spotkania z klientami, praca na stolarni, zamawianie materiałów i montaże. Pomiędzy dochodzą jeszcze dojazdy, projekty oraz nieoczekiwane zwroty akcji w postaci – na przykład – reklamacji. Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje, dlatego dobrze posiadać intuicyjne oraz nowoczesne narzędzia, które wspomogą i przyśpieszą codzienną pracę w stolarni. O czym tu mowa?

Wirtualny stolarz

WebCut to usługa cięcia i okleinowania online, która działa jak sklep internetowy. Różnica polega na tym, że oprócz zakupu materiałów, możemy wgrać do nich nasze arkusze z programów Corpus lub PalleteCAD.

W efekcie otrzymujemy płyty na wymiar, które wystarczy zmontować na miejscu. Mało tego, możemy je sobie od razu zamówić z dostawą do klienta. Przyjeżdżają precyzyjnie docięte oraz oklejone, a program dba o optymalny rozkrój płyt. Oprócz czasu na cięcie i okleinowanie, oszczędzamy również godziny, które „zjada” przerzucanie towaru. Najpierw z hurtowni do busa, następnie z busa do stolarni, z powrotem do auta i na wyładunek u klienta.

Nowoczesna technologia

Jak to działa? Zamówienia realizujemy w dwóch centrach obróbki. Te złożone bliżej Poznania robimy w Robakowie, a te z okolic Warszawy w Małopolu. W pierwszym dysponujemy piłami panelowymi HOLZMA HPP 300, z których pocięty towar trafia na oklejarki HOMAG KAL 370. W drugim również chodzi linia HOMAG z piłą HPP 300, ale oklejarka to HOMAG S500. Powyższy sprzęt w połączeniu z wysoce wykwalifikowanymi operatorami przekłada się na jakość, którą się chwali. To też zasługa naszego sposobu klejenia:

– Do klejenia jasnych płyt stosujemy biały klej PU, a do pozostałych transparentny PU. Przejście z kleju topliwego na klej poliuretanowy to zauważalnie inna jakość. Nowa technologia pozwala na wykonywanie cienkich spoin, zabezpiecza krawędź oraz połączenie płyty z obrzeżem. Pomimo, że uzyskane połączenia obrzeża z płytą nie są w 100% wodoodporne, to i tak są znacznie bardziej odporne na wilgoć. Dzięki temu lepiej sprawdzają się w łazienkach oraz kuchniach. Posiadamy również centrum obróbcze CNC HOMAG BHX 200 /D do produkcji elementów meblowych (wiercenia, frezowania, kołkowania), w którym realizujemy dla Państwa łączenia blatów na tzw. łyżwę — mówi Paweł Rachowiak, kierownik produkcji w JAF Polska.

Cały czas monitorujemy jakość oraz planujemy kolejne modyfikacje, które pozwolą korzystać z najnowszych dostępnych technologii i maszyn, bez inwestowania w nie własnych, ciężko zarobionych środków.

Instrukcja obsługi

Tworzenie nowego zamówienia w WebCut zaczynamy od wejścia pod adres www.jaf-polska.pl i kliknięcia Usługi cięcia. Usługa dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Jednak rejestracja nie trwa długo i jest tego warta, gdyż w zamian otrzymujemy pełny wgląd do stanów magazynowych oraz promocji.

Po wejściu na stronę, klikamy „Utwórz nowe zamówienie”, a następnie dodajemy zestaw formatek. Do WebCut możemy przejść również z poziomu sklepu internetowego JAF Polska. W tym celu, podczas zakupów w sklepie internetowym. klikamy przycisk „Dodaj do cięcia” (obok interesującej nas płyty). Po skonfigurowaniu zamówienia, program optymalizuje rozkrój i przedstawia gotowy plan cięcia, który wystarczy zaakceptować. Materiał jest automatycznie rezerwowany na magazynie, więc nie musimy się martwić o jego dostępność.

Teraz pozostaje wybrać dogodną datę dostawy lub dodać komentarz na temat złożonego zamówienia. Cały czas mamy też wgląd w poprzednie zamówienia, zarówno robocze, jak i odebrane. Dzięki temu możemy je łatwo odtworzyć, bez wprowadzania wszystkiego od zera. To wszystko załatwimy z dowolnego miejsca na świecie (z dostępem do Internetu) przez całą dobę.

Od ekspertów dla ekspertów

JAF Polska ma wszystko w jednym miejscu. Oferuje niemal 900 wzorów dekorów od wiodących producentów, takich jak Egger, Kronospan, Cleaf lub Innovus. W tym ich najnowsze kolekcje oraz zsynchronizowane struktury. Oprócz tego posiada również kompleksową gamę okuć oraz systemów meblowych (m.in. Blum, Emuca oraz Astin), oświetlenia LED i innego asortymentu niezbędnego do profesjonalnej produkcji mebli na wymiar.

JAF działa na rynku od ponad siedmiu dekad i posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach na terenie prawie dwudziestu krajów. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w 2008 roku. Jest dystrybutorem hurtowym drewna i innych materiałów, a ponad 70-letnia tradycja Grupy JAF w sprzedaży drewna, rozwinięta sieć placówek i ogromna różnorodność produktów stawia JAF na pozycji jednego z liderów tej branży.

https://www.jaf-polska.pl/

Exit mobile version