Site icon 4woodi

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

DCIM103MEDIADJI_0328.JPG

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w Monachium zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego polskiego zakładu. Przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudnionych tu zostanie 190 osób. Notowana na giełdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

 

Nową fabrykę wybudowano na położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4, działce o powierzchni blisko 19 ha, nabytej kosztem 1,2 mln euro. Będzie zaopatrywała w ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientów w całej Europie, dzięki dwóm liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Docelowo będzie tu odbywać się produkcja wytrzymałych płyt termoizolacyjnych.

W pierwszym etapie firma skoncentruje się na jednym z najbardziej popularnych produktów z logo STEICO – matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Uruchomiono już sprzedaż mat w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm.

STEICOflex 036 mają doskonałe parametry izolacyjne i najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród naturalnych materiałów izolacyjnych – λD=0,036. Można je stosować jako warstwę termoizolacyjną do wszystkich typów nowych budynków, jak i podczas prac termomodernizacyjnych. Stanowią nie tylko doskonałą izolację cieplną w zimie, ale w równym stopniu ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w lecie. Maty zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce. Wytwarzane są ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dodatków. Dzięki temu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach pod względem biologii budynku.

Exit mobile version