4woodi

Siła detalu – klamki

Wybór funkcjonalnych detali, które mają pasować do wnętrza, wymaga wyjątkowej dbałości o każdy szczegół. Klamki powinny komponować się z całą aranżacją oraz poszczególnymi elementami wyposażenia. Mogą być dekoracją, sposobem na podkreślenie wystroju lub elementem umiejętnie wtopionym w tło. Idealnym wyborem mogą okazać się klamki z najnowszej kolekcji firmy Nomet.

Znany z innowacyjności polski producent nieustannie kładzie nacisk na rozwój nowych produktów i kompleksowych rozwiązań. W ostatnim czasie wprowadził na rynek kilka nowych modeli z Linii Luxury oraz Lux. Zastosowano w nich nowatorskie rozwiązanie montażu klamki na jednolitej rozecie. Ukryty pod nią mechanizm umożliwia montaż do drzwi w czasie krótszym niż 60 sekund.

Avanti Luxury Line

Jedną z najczęściej wybieranych dróg, jeśli chodzi o wybór klamki do drzwi, jest zasada kolorystycznego zestawienia. Barwny duet, oparty na połączeniu dwóch kolorów, szczególnie dobrze wygląda we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych. Fuzja czarnej rękojeści w połączeniu z błyszczącym chromem umiejętnie współgra z wieloma fakturami oraz barwami, żegnając tym samym nudę oraz monotonię. Takie kolorystyczne połączenie harmonijnie uzupełnia całość wystroju, przez co nie konkuruje z mocniejszymi akcentami, takimi jak ściana z cegły czy betonu.

Klamka Avanti Luxury Line nie tylko urozmaici scenerię, ale będzie korespondowała z całością wnętrza.

Luna Luxury Line

Kolejną stosowaną metodą, jeśli chodzi o wybór klamek, jest kontrast. Czarne drzwi są w tym przypadku najlepszą bazą. Efektownie współpracują ze złotem, które nie dość, że wyróżnia się na ich tle, to też dodaje pomieszczeniu wyrazistości. Złoto jest z reguły wspólnym mianownikiem dla takich elementów, jak: lampy, nóżki podtrzymujące stoliki i komody czy uchwyty meblowe. Połączenia tego typu świetnie wypadają w konfrontacji ze stylami nowoczesnymi oraz glamour.

Klamka Luna Luxury Line to propozycja idealna do nowoczesnych pomieszczeń. Okrągły szyld i delikatne linie na rękojeści w połączeniu ze złotym wykończeniem będą prezentować się niezwykle elegancko i przesądzą o klimacie wnętrza.

Musca Lux

Do wnętrz opanowanych przez stylistyczny ascetyzm i surowy klimat z reguły prowadzą proste drzwi. Na takim tle warto wyeksponować klamkę o niebanalnym kształcie. Tu idealnie sprawdzi się Musca Lux. Ta propozycja sprawi, że model przyciągnie uwagę, zamieniając się w dekoracyjny niuans. Zaletą tej klamki jest również ergonomiczna rękojeść gwarantująca wygodę otwierania i zamykania. Dzięki temu całość doskonale odzwierciedla główne założenie mówiące o tym, że forma powinna podążać za funkcją.

Musca Lux to produkt o wyjątkowym wzornictwie. Jej ergonomiczna rękojeść o wygiętym kształcie zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoki komfort codziennego użytkowania.

https://sklep.nomet.pl/

(eg)

Exit mobile version