Site icon 4woodi

Prosty sposób na proste drzwi

Warszawska firma Abro dostarcza na rynek szeroką gamę systemów prostowania drzwi, dzięki którym korygowane są naprężenia powstające w wysokich skrzydłach drzwiowych mebli. Dzięki ich użyciu skrzydła nie wypaczają się i pozostają w nienagannej kondycji funkcjonalnej i optycznej.

 

Systemy te charakteryzują się dość prostym montażem i posiadają wiele możliwości regulacji. W szerokich elementach meblowych można je montować także poziomo. Zamocowanie dwóch okuć na jednym skrzydle intensyfikuje ich oddziaływanie.

W ofercie Abro znajdziemy także systemy prostowania całkowicie niewidoczne, które mogą być zakryte wybranym materiałem, na przykład: cienkim laminatem, HDF lub fornirem. Znajdują one zastosowanie do drzwi wewnętrznych oraz wszędzie tam, gdzie element jest widoczny z dwóch stron. Tego typu rozwiązań nie znajdziemy u innych dostawców w Polsce.

Wśród nowych propozycji w ofercie warto zwrócić uwagę na system prostowania w profilu aluminiowym. Model ten pozwala na montaż bez frezowania drzwi, dzięki czemu można go zamontować także na już osadzonych drzwiach.

TN423, TN421 – niewidoczny system prostowania do drzwi z cienkiej płyty:

–  bardzo płytkie frezowanie – tylko 7 mm (!),
– minimalna grubość płyty – 12 mm,
– średnica gniazda puszki – 35 mm,
– długość pręta gwintowanego – 2060 mm, na zamówienie dostępne są inne długości (1700, 2010, 2450, 2610 i 2760 mm),
– siła naciągania – 100 N,
– system można całkowicie zamaskować.

TN401, TN403, TN404 – niewidoczny system prostowania drzwi wewnętrznych i meblowych:

– minimalna grubość płyty – 16 mm,
– średnica gniazda puszki – 35 mm,
– głębokość frezowania gniazda pod puszki – 12 mm,
–  długość pręta gwintowanego – 2300 mm, na zamówienie dostępne są inne długości (1700, 2010, 2450, 2610 i 2760 mm),
– możliwość skracania w zakresie 420 mm,
– siła naciągania – 75 N,
– system można całkowicie zamaskować.

TN101/TN103:

– minimalna grubość płyty – 16 mm,
– głębokość frezowania gniazda pod puszki – 12 mm,
– głębokość frezowania rowka pod pręt – 9 mm,
– długość pręta gwintowanego – 2329 mm,
– baza montażowa – 2329 mm,
– TN101 do elementów o długości minimalnej 2500 mm,
– TN103 do elementów o długości minimalnej 2300 mm,
– maksymalna długość elementów – 2800 mm,
– siła naciągania – 75 N,
– regulacja centralna,
– dostępne długości montażowe okuć – od 1200 do 2800 mm,
– TN103 ma dodatkowo możliwość regulacji długości w zakresie 500 mm.

Pantografy Ambos

W asortymencie Abro znajduje się także szeroka gama pantografów wytwarzanych przez włoską firmę Ambos. Są to nowoczesne rozwiązania, istotnie podnoszące komfort korzystania z garderoby. W zależności od modelu mogą posiadać hydrauliczny mechanizm zapewniający samodzielny powrót do najwyższej pozycji, mechanizm miękkiego opuszczania czy synchronizacji. Części plastikowe wykonano z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Inne elementy są stalowe lub aluminiowe i pomalowane zwykle na kolor szary. Część elementów, jak na przykład rurki czy wieszaki, jest chromowanych.

Łóżko w szafie. ML108 – okucia do łóżek pionowych i poziomych

Firma Abro dostarcza także szeroki wybór okuć umożliwiających montaż poziomy lub pionowy łóżka chowanego w szafie. Jest to niezastąpione rozwiązanie do małych przestrzeni, a także tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe łóżko czy wreszcie w hotelach lub akademikach. Dostawca oferuje różne podnośniki zróżnicowane przede wszystkim siłą, jaką mogą przenosić oraz rodzajem montażu. Wszystkie modele zapewniają łatwe składanie i rozkładanie mebla.
W asortymencie znajdziemy przede wszystkim szereg mechanizmów włoskiej firmy Gilardi. Produkuje ona modele przeznaczone zarówno do pojedynczych, jak i podwójnych łóżek ściennych. Wszystkie są wykończone na kolor biały. Wszystkie przedstawione produkty, a także wiele innych, można zakupić przez firmowy sklep internetowy www.abro.pl.

  

Nowy system M 600 z siłownikami gazowymi do łóżek pionowych i poziomych, pozwalający zamontować łóżka w szafie o głębokości 30 cm i z możliwością montażu bezpośrednio do ramy łóżka.

M 108 – metalowy podnośnik do łóżka z wewnętrznym systemem sprężyn. Regulacja sprężyn, dopasowująca siłę otwierania i zamykania do wagi łóżka, odbywa się za pomocą śruby umieszczonej w tylnej części okucia. Komplet zawiera dwa mechanizmy. Model ten występuje w kilku wersjach.

https://www.abro.pl/

Exit mobile version