Projektowanie mebli kuchennych – TopSolid edycja Kuchnie i Szafy

W połowie lutego br. premierę miał program TopSolid edycja Kuchnie i Szafy, który powstał przy współpracy polskiego dystrybutora TopSolution wraz z francuskim producentem oprogramowania. Narzędzie jest odpowiedzią na zgłaszane przez mniejszych producentów zapotrzebowania na program CAD/CAM, który umożliwi połączenie etapu projektowego z produkcją w przystępnej cenie. Taki właśnie jest TopSolid Kuchnie i Szafy.

 

Szybko i łatwo – praca na gotowych bibliotekach

Opisując działanie samego programu na wstępie należy zaznaczyć, że jest to uproszczona wersja oprogramowania TopSolid Wood, który jest bardzo mocno cenionym programem CAD/CAM w branży meblarskiej. „Podczas tworzenia edycji Kuchnie i Szafy zależało nam, aby wdrożenie w program było maksymalnie szybkie i proste.” – mówi CEO TopSolution Marcin Skurczyński.
Projektowanie w TopSolid edycja Kuchnie i Szafy opiera się o parametryczne biblioteki gotowych szafek. Te oprócz możliwości zmiany ich wymiarów pozwalają także na modyfikowanie między innymi kolorów, frontów, uchwytów, ilości półek i przegród. Można także wykorzystywać gotowe systemy okuć i akcesoriów. Dodatkowo program wyposażony jest w bibliotekę tzw. półfabrykatów, czyli na przykład korpusów, półek, pleców, frontów itp. Biblioteka półfabrykatów pozwala użytkownikowi zbudować szafkę nietypową, której nie ma w bibliotece. Oprócz biblioteki mebli program posiada również obszerne bazy okuć oraz akcesoriów wiodących dostawców. Znajdziemy tu między innymi produkty takich firm jak: Blum, GTV, Grass, Häfele, Hettich, Hafele, Rejs, Sevroll.

Jedno narzędzie, wiele rozwiązań

Po zakończeniu etapu projektowania TopSolid edycja Kuchnie i Szafy daje nam możliwość na automatyczne wygenerowanie rozkrój wraz z wyceną za pomocą wbudowanego optymalizatora cięcia OptiSolid. Możemy również wygenerować pełną dokumentację techniczną, montażową oraz listy zapotrzebowania materiałowego. Dzięki zaawansowanemu silnikowi graficznemu program wygeneruje również wizualizację naszego projektu. Posiadacze maszyn CNC dzięki funkcjonalności CAM wygenerują także programy na swoje maszyny.
Podsumowując TopSolid edycja Kuchnie i Szafy jest narzędziem, które wspomaga w procesie projektowo – produkcyjnym wytwórców mebli skrzyniowych. System zapewnia w pełni technologiczny projekt oraz komplet dokumentów i plików niezbędnych do wykonania danego produktu. Edycja Kuchnie i Szafy jest esencją elastyczności TopSolid zamkniętą w bardzo prostym i intuicyjnym wydaniu. Wszystko to w konkurencyjnej i przystępnej cenie 18999 zł lub 24999 zł z modułem do CNC. Cena zawiera szkolenie oraz półroczne wsparcie techniczne.
Firma TopSolution zaprasza na bezpłatną, niezobowiązującą prezentację swojego rozwiązania.

https://tsintegracje.com/oprogramowanie/topsolid-edycja-kuchnie-i-szafy/