Site icon 4woodi

Potrójny sukces Bizzarto

Rada Ekspertów Łódź Design Festival przyznała prestiżowy znak jakości must have aż trzem nowościom w ofercie Bizzarto. Znakomite meble, których piękno i funkcjonalność docenili jurorzy, to projekty pracowni Grynasz Studio. Dodajmy, niejedyne w katalogu marki!

 

Ten plebiscyt ma wyjątkowe znaczenie. Obejmuje wyłącznie polskie projekty czy wyroby, i to wdrożone do produkcji – już obecne na rynku. Choć zgłoszenie może nadesłać każdy producent lub nabywca, znak jakości nadają w głosowaniu cenieni eksperci z dziedziny designu. Aby zdobyć ich uznanie, dany model musi reprezentować najwyższą jakość wykonania. Powinien także trafnie odpowiadać na współczesne potrzeby.

W tym roku Rada Ekspertów wskazała na 81 rynkowych znakomitości o niezwykle zróżnicowanym charakterze. Są tu m.in. awangardowe lustra, audiofilski sprzęt muzyczny, wydawnictwa oraz aplikacje. W kręgu mebli spektakularny, bo potrójny triumf przypadł pracowni Grynasz Studio – prowadzonej przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z zespołem projektantów – oraz marce Bizzarto. Oto wyróżnione przez ekspertów modele.

Fotel Bofii – komfort w hołdzie Bofillowi

Ten niepowtarzalny mebel do relaksu zainspirowały prace wyjątkowego hiszpańskiego architekta postmodernisty – Ricardo Bofilla. Fotel występuje w dwóch wariantach różniących się rozmiarami podłokietników i poduszek oparcia. Kryje się tu zachęta, by we wnętrzu tworzyć wyjątkowe zestawienia obu modeli w wybranych obiciach.

Rzecz jednak nie tylko w estetyce! Elegancki cokół (do wyboru: tapicerowany lub fornirowany dębem) został cofnięty nie tylko po to, by eksponować siedzisko niczym dzieło sztuki. Ułatwia też wstawanie. A ponieważ jest obrotowy, pozwala z lekkością zmieniać widoki albo rozmówców. A co najważniejsze, starannie dobrane parametry oparcia sprawiają, że to wymarzony fotel do wypoczynku. Zwłaszcza gdy uzupełni go dopasowany stylistycznie podnóżek.

Kolekcja mebli Torii – mała Japonia

Skojarzenia z Krajem Kwitnącej Wiśni są tu nieodparte. Rzeźbiarskie stelaże z jasnego lub ciemnego drewna nawiązują do ikonicznych bram torii, od których seria wzięła nazwę. W elementach tych jest pewna surowość. Kto chce, może się nią cieszyć, wybierając model z twardym podłokietnikiem. W innym przypadku idealną równowagę wprowadzą tu miękko profilowane poduszki.

Wyrafinowana elegancja kolekcji mebli wypoczynkowych Torii stanowi propozycję dla osób poszukujących wyrafinowanej nowoczesnej elegancji. Z myślą o nich projektanci przygotowali do wyboru nie tylko dwa kontrastujące wybarwienia drewna, ale także bogatą gamę tkanin obiciowych.

Łóżko Aztec – 3 wzory wezgłowi

To jedna z aż 5 nowych propozycji Grynasz Studio i Bizzarto do sypialni, w której śnić się będą najpiękniejsze sny. Unikatowy kształt zagłówka w modelu Aztec czerpie z azteckich motywów zdobniczych. Jednak utrzymany w bieli czy błękicie potrafi się skojarzyć także z obłokiem, natomiast w intensywnych kolorach odsłania związki z estetyką art déco.

Koneserzy wzornictwa bez wątpienia zwrócą uwagę, że model ten występuje w trzech wariantach wielkości i wzoru – od skromnego po efektownie rozbudowany. Ten ostatni, najszerszy, może być wyposażony w podręczne półeczki, pełniące funkcję stolików nocnych. Podobnie jak nóżki, elementy te dostępne są w wielu wybarwieniach drewna, a wszystkie warianty zagłówka – w różnorodnych obiciach z harmonizującymi lub kontrastującymi lamówkami.

Do zobaczenia w Łodzi!

Ukoronowaniem plebiscytu must have – organizowanego już od 2011 roku – są wystawy wyróżnionych obiektów. Już teraz więc zapraszamy na Łódź Design Festival, w tym roku od 21 do 26 maja. To znakomita okazja, by przekonać się, że polskie projekty i polskie produkty należą do europejskiej czołówki. Mówią o tym znakomite formy, doskonałe parametry użytkowe, innowacyjne technologie oraz wysokiej klasy materiały – od eksperymentalnych po bardzo tradycyjne, ale odkrywane na nowo.

Tylko na własne oczy można się przekonać, że wyróżnikiem polskiej produkcji wciąż jest też perfekcja rzemieślniczego wykonania, coraz rzadziej spotykana w innych krajach. Przekłada się ona na doskonały wygląd oraz wyjątkowy komfort użytkowania. Zachęcamy, by przekonać się o tym osobiście – ale już nie na wystawie, a w salonach Bizzarto.

Exit mobile version