Site icon 4woodi

Modne i wytrzymałe – prowadnice dolnego montażu

Ciekawą propozycją w ofercie firmy Amix są prowadnice do szuflad drewnianych, które montuje się od dołu. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Przede wszystkim jest dużo bardziej wytrzymałe niż prowadnice boczne. Daje też pewność, że szuflada nie wyleci z prowadnic ani nie opadnie. Poza tym całość prezentuje się ładniej, bo tych okuć po prostu nie widać.

Komfort

Prezentowane prowadnice są produktem nowej generacji. Ich wysokiej jakości wykonanie, a także posiadany dociąg i hamulec, zapewniają doskonały komfort użytkowania. Często się zdarza, że chcąc uzyskać elegancki wygląd wizualny, musimy zrezygnować w jakimś zakresie z wygody czy funkcjonalności. W tym wypadku nie ma o tym mowy. Prowadnice dolnego montażu nie tylko nadają szufladom doskonałego wyglądu, ale są produktem przyjaznym w codziennej eksploatacji. Cechuje je płynny ruch przez cały okres użytkowania.

Bezpieczeństwo

Wybierając prowadnice dolnego montażu, wybieramy także bezpieczeństwo. Szufladom niestraszne są większe ciężary i dają one pewność, że nie powędrują w dół. Wykonane są one z wysokogatunkowej stali ocynkowanej, co jest gwarancją ich wytrzymałości. Mogą przenosić obciążenie dynamiczne sięgające 40 kilogramów.

Dwa modele

Klienci mają do wyboru dwie wersje prowadnic: CB70ST – z dociągiem i hamulcem, zapewniającą ciche i delikatne domykanie oraz CB80TS – wersję push-open przeznaczoną do frontów bez uchwytów. Obie zapewniają pełny wysuw i są dostępne w długościach od 250 do 600 mm. Montować je można w szufladach z drewna lub płyt drewnopodobnych.

Montaż i regulacja 3D

Montaż i demontaż prowadnic jest rzeczą łatwą do wykonania, która nie powinna nastręczyć żadnych problemów. Dokładne ich ustawienie zapewnia regulacja pionowa, pozioma oraz dodatkowo – regulacja głębokości. Ta ostatnia sprawdzi się szczególnie w szufladach z bezuchwytowym otwieraniem lub w sytuacji większej ilość szuflad obok siebie. Wyrównanie frontów do jednej płaszczyzny z zastosowaniem prowadnic pełnego wysuwu odbywa się szybko i łatwo.

Specyfikacja techniczna:

– regulacja frontu w trzech płaszczyznach,

– obciążenie dynamiczne – 40 kg,

– wykończenie – stal ocynkowana,

– dostępne długości – 250-600 mm.

(jz)

http://www.amix.pl

Exit mobile version