Site icon 4woodi

Moda na czerń?

Kolor czarny zyskał w XX wieku nowego znaczenia stając się kolorem elegancji, luksusu, wyrafinowania i prestiżu, również we wnętrzach. W łazience czarne elementy proponuje nam kolekcja Kartellbylaufen.

 

Trudno sobie wyobrazić nasze szafy chociaż bez jednej rzeczy w czerni lub otoczenia bez czerni. To barwa budząca tajemniczość, respekt i szacunek. Czerń jest ulubionym kolorem intelektualistów i artystów. Jest też wyrazem tożsamości i indywidualizmu dla wielu subkultur.

Czerń jest jedną z najbardziej klasycznych i powszechnie stosowanych kolorów przez wielu projektantów i stylistów. Podobnie jak klasyczna mała czarna zapoczątkowana przez Coco Chanel. Dlatego po ten zestaw barw sięgnęli także projektanci współpracujący z marką Laufen oferując łazienkę z elementami czerni.

Cała kolekcja ceramiki Kartell by Laufen oferowana jest m.in. w czerni matowej lub połysku. Dowolny model umywalki można skomponować z miską wc i deską wc. Idealna geometria i harmonia kształtów serii ceramiki Kartelbylaufen jest jeszcze bardziej uwypuklona w tej mocnej zarysowującej bryłę kolorystyce.

Seria oferuje ogromną gamę umywalek wolnostojących, ściennych, nablatowych i blatowych do kompletowania z szafkami. Wyjątkowy nastrój tworzy kompozycja umywalki z czarnym stelażem. Tu też istnieje możliwość dobrania rozmiaru w zależności od potrzeb wnętrza. Stelaże pod umywalkę są chromowane lakierowane w czerni matowej w trzech rozmiarach 46, 60 i 90 cm.

Całą kompozycję w czerni można podkreślić przez czarne dodatki w tej samej kolekcji. Znajdziemy tu spektakularne elementy jak lustra, półki, stołki , relingi, po drobne, subtelne detale np. dysk do baterii Kartellbylaufen czy elektroniczny bezdotykowy przycisk spłukujący w czarnym szkle AW3 lub AW4.

Ciekawą kompozycję stanowi odwrotność aranżacji czyli czerń na ścianach z elementami w bieli z serii KBL, od ceramiki po najdrobniejszy dodatek łazienkowy. Przeźroczyste elementy tworzą wyjątkowy nowoczesny efekt.

Czerń jest kolorem tradycji i zarazem nowoczesności. Obydwie te cechy sprawiają, że czerń kojarzona jest z dobrym smakiem i klasyką. Wykorzystywany jest dzisiaj dość często przez architektów wnętrz, projektantów mebli i przedmiotów codziennego użytku. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.

 

Exit mobile version