Maszyny na miarę potrzeb

Przemysł drzewny jest bardzo pojemną kategorią, a potrzeby firm z tego sektora niezwykle zróżnicowane. Firma SETMIL Sp. z o. o., będąca przedstawicielem w Polsce producentów Combilift, Caterpillar oraz AUSA, na przestrzeni lat w toku współpracy z przedsiębiorstwami drzewnymi wypracowała specjalistyczne rozwiązania logistyczne, dedykowane dla każdego obszaru tego przemysłu. Stolarka budowlana, budownictwo szkieletowe, tarcica, drewno konstrukcyjne, modułowe domy drewniane, produkcja mebli, palety drewniane, materiały izolacyjne z włókien drzewnych – to tylko niektóre z działów przemysłu drzewnego, które zaopatrują się w maszyny oraz korzystają z pełnego doradztwa technicznego SETMIL już od 18 lat.

 

Wyzwania pojawiają się już na początku drogi w tartaku, trudne warunki podłoża wymagają odpowiedniego sprzętu, takiego jak terenowe wózki widłowe AUSA z napędem na 4 koła i o udźwigu do 5 ton. Ten hiszpański producent oferuje również ładowarki teleskopowe z wysięgnikiem, który można doposażyć w osprzęt typu chwytak do bel, będący bezpiecznym i wydajnym rozwiązaniem transportu drewna.

W dużych zakładach logistyka wewnątrzmagazynowa odbywa się na wielu poziomach, od składów zewnętrznych począwszy, gdzie można zastosować suwnice mobilne Straddle Carrier o udźwigu do 100 ton. Projektując cały plac składowy pod kątem maksymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni, doradcy z SETMIL uwzględniają różnorodność posiadanych ładunków oraz w wielu przypadkach – zmienność. Jest to możliwe dzięki temu, że Combilift SC można w pełni konfigurować i nawet w trakcie rozwoju zakładu dostosować posiadaną już maszynę do nowych potrzeb. Combilift SC załaduje bezpiecznie ciężarówkę w 6 minut, a lekka trójkołowa konstrukcja maszyny nie zniszczy podłoża placu składowego.

Konstrukcje drewniane o długości kilkunastu metrów zawsze przysparzają trudności logistycznych, a dzięki wózkom Combilift serii C i ich jeździe bocznej, korytarz roboczy wynosi zaledwie 3 m szerokości, podczas gdy ładunek bezpiecznie spoczywa na platformie. Natomiast wózki serii CB, będące odpowiednikiem wózka czołowego (jednakże z jazdą w czterech kierunkach) doskonale się sprawdzą w transporcie ładunków mieszanych – palet oraz dłużyc. Każdy rodzaj ładunku, bez względu na to, jakie ma gabaryty może zostać bezpiecznie przetransportowany wózkami Combilift.

Pełna gama napędów tych wózków pozwala na wydajną pracę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu, a uniwersalność rozwiązań gwarantuje ograniczenie parku maszynowego do absolutnego minimum, redukując tym samym koszty utrzymania i eksploatacji.

Wózki widłowe Caterpillar mające swój rodowód u amerykańskiego producenta maszyn budowlanych, to szeroka gama maszyn od 1 do 10 ton. Wózki widłowe z napędem Diesla lub LPG oraz pełny zakres wózków elektrycznych będą odpowiedzią na wszelkie potrzeby logistyczne magazynów.

Doradcy techniczni firmy SETMIL oferują pomoc w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych problemów logistycznych, wdrażając optymalne rozwiązania dla transportu wewnątrzzakładowego.

https://www.setmil.com.pl/