Site icon 4woodi

Kati Meyer-Brühl zdobywa 60-ta i 61-szą nagrodę w dziedzinie designu

Projektantka Kati Meyer-Brühl otrzymała dotychczas wielorakie krajowe i międzynarodowe wyróżnienia – jedenaście nagród i nominacji w samym tylko bieżącym roku. Aktualnie Rada Wzornicza honoruje meble z przeplatanych lin les copains nagrodą "Interior Innovation Award – Selection 2015" oraz kanapy i fotel deep space nagrodą "Interior Innovation Award – Winner 2015".

Interior Innovation Award wyróżnia innowacyjne rekordy we wszystkich obszarach produktowych branży wyposażenia wnętrz. Nagroda przyznawana jest przez Radę Wzorniczą jak i targi wyposażenia imm cologne – jako idealnego nośnika.

Meble z plecionki les copains, projekt z roku 2014, łączą minimalistyczną, filigranową formę i ręcznie przeplatane liny konopne lub z materiału hightech – nadające się do czyszczenia – w dekoracyjne meble o wysokim komforcie siedzenia. Krzesła z czterema różnymi wysokościami oparć – high, medium, low i small – można indywidualnie zestawiać z wyjątkowych kolorów, materiałów i detali. Spektrum to obejmuje również wersję przeznaczona na zewnątrz. Krzesło small można sztaplować.

Pełne wyrazu kanapy i fotel deep space z roku 2013/14 są wyposażone w siedziska wysuwane bezstopniowo nawet o 25 cm (dla różnego komfortu siedzenia) oraz podnoszone wysokie oparcia. Również tutaj do dyspozycji jest szeroka gama do wyboru: gatunków i rodzajów drewna, obić i detali wykończenia powierzchni. Kubiczne podłokietniki dają tym obiektom minimalistyczny rys, stelaż z ukośnie poprowadzonymi, drewnianymi nogami lub filigranowymi płozami uzupełnia zwiewną lekkością. Kanapa może być opcjonalnie wyposażona w zintegrowany kontenerek pełniący również funkcję stoliczka.

Kati Meyer-Brühl od 2004 pełni funckę Creative Director w firmie brühl. W swoich żywych, o niewątpliwej lekkości pióra projektach łączy ona niezależne projektowanie z wysokimi wymaganiami wobec ochrony środowiska, możliwości zmian w meblach, ich wartości użytkowej i długotrwałości. Otrzymała tytuły Master of Industrial Design na Central Saint Martins College University of the Arts London jak i Master of Fine Arts na Parsons University for Design w Nowym Jorku.  

.

Exit mobile version