Jak zwiększyć efektywność i wydajność podczas obróbki surowca

Osoby odpowiedzialne za wyposażenie tartaków poszukują dziś rozwiązań, które nie tylko pozwolą uzyskać wysokiej jakości wyrób finalny. Obecnie liczy się też szybkość pracy oraz komfort pracowników. W czasach, w których tak dużo mówi się o ekologii, równie istotne jest zminimalizowanie odpadu poprodukcyjnego i efektywnie zagospodarowanie surowca. Maszyny, które spełniają tak nakreślone wymogi, znajdziemy w ofercie firmy Zakład Metalowy Drozdowski.

Pilarka ramowa pionowa

Popularną maszyną do wyposażenia tartaków z oferty  Zakład Metalowy Drozdowski jest ramowa pilarka pionowa w dwóch wersjach: PRP-58 i PRP-58W. Obok funkcji tradycyjnego traka tego typu urządzenia z powodzeniem pełnią też rolę wielopiły czy traka tarczowego do „paletówki”. Co charakterystyczne – we wszystkich powyższych zastosowaniach pilarki charakteryzują się bardzo małym rzazem.

Pierwsza z wersji przeciera kłody o każdej długości i średnicy do fi 350 mm. Natomiast druga – dzięki zwiększeniu prześwitu pionowego między walcami do 430 mm – może ciąć grubsze kłody.

Prześwit ramy poziomy 580 mm umożliwia rozcięcie nawet bardzo grubych bali. Tylko w przypadku uprzedniego, jedno- lub dwustronnego ich obcięcia na traku taśmowym. Producent zastosował w tym typoszeregu pilarek szereg innowacji technicznych. Są to między innymi: dynamiczne naprężenie brzeszczotów, specjalna ażurowa konstrukcja pił, przyrząd do wprowadzania kłód krótkich (metrówek) oraz zestaw do szybkiego ich podawania.

Innowacją opracowaną przez firmę Zakład Metalowy Drozdowski jest ponadto zupełnie zmieniona w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań konstrukcja wózków podawczych. W pilarkach pionowych PRP-58 i PRP-58W wózki mogą być stosowane po minimalnym przezbrojeniu do drewna długiego, jak i do drewna krótkiego.

 

 

Obrzynarki do desek

Dwustronne obrzynarki do desek OB-II oraz OB-IIM to maszyny przeznaczone do obcinania (oflisowania) desek z dużą szybkością. Gwarantują one możliwość szybkiej automatycznej zmiany odległości między piłami, która wynosi 10 mm na sekundę. Obrzynarki posiadają 6-stopniową prędkość posuwu. Dzięki wyposażeniu w dodatkowy sterownik szerokości cięcia (ustawiany w dowolnej odległości od pulpitu sterowniczego), możliwe jest ekonomiczne obrzynanie każdej deski na inną szerokość.

Obrzynarka OB-II (dwupiłowa) ma moc 11,6 kW, a szerokość obrzynania (centralna) wynosi od 70 do 510 mm. Z kolei w obrzynarce OB-IIM (czteropiłowa) centralna szerokość obrzynania wynosi 50-320 mm, a boczna – od 20 do 100 mm. Grubość obrzynania w obydwu modelach może wynieść od 15 do 80 mm.

 

Fot. ZM Drozdowski

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług