Site icon 4woodi

Jak zmienią się nasze wnętrza? Trendy okiem Interprint

Firma Interprint od dawna obserwuje społeczne zmiany, które są odzwierciedleniem potrzeb użytkowników. W najbliższym czasie głównym nurtem projektowym będzie kultura dbania – o siebie, najbliższych, miejsce, z którego pochodzimy oraz – środowisko naturalne.

 

Obserwując zmieniające się potrzeby społeczeństwa, firma Interprint wyróżniła trzy najważniejsze obszary, które można określić jako kulturę dbania – troskę o siebie, o najbliższych i o środowisko. Jak wpłynie to na tendencje projektowe? Jeszcze bardziej skupimy się na wnętrzach naszych domów – traktując je jako swoiste sanktuarium. Zwrócimy się też w stronę lokalnej społeczności, aby podkreślić szacunek do miejsca, w którym żyjemy. Wciąż ważne będą dla nas także kwestie związane z ochroną środowiska. Firma Interprint stworzyła dekory odpowiadające na potrzebę dbania o dom, które sprawią, że ich mieszkańcy łatwiej osiągną psychiczny i fizyczny dobrostan. Jakie propozycje producenta wpisują się w ten nurt?

Temptation – marmur w nowej odsłonie

Projektanci Interprint zainspirowali się japońską sztuką kintsugi. Uczy ona tego, że to, co stare, noszące na sobie ślady czasu może być ponownie wykorzystane i piękne. W efekcie eksplorowania tej filozofii powstała powierzchnia Temptation. Nie sposób oprzeć się temu marmurowemu dekorowi. Widoczne na powierzchni pęknięcia w złotych i brązowych odcieniach, wraz z czernią, stapiają się w niepowtarzalny wzór, który w połączeniu z jasnym tłem tworzy wrażenie wyjątkowej głębi. Czy to w kuchni, w łazience czy jako element wystroju Temptation przyciągnie spojrzenia.

Besco – dla miłośników boho

Styl boho często wybierają współczesnych nomadzi. Podkreśla ich niezależność i więź z naturą. Pozwala wyeksponować pamiątki z podróży, ale także – wyeksponować rzemiosło – zarówno to lokalne, które podkreśla więź z miejscem, w którym są nasze symboliczne „korzenie”, jak i to odkryte w odległych zakątkach świata. W takim wnętrzu idealnie sprawdzi się nowa propozycja od Interprint – Besco. Jego powierzchnia przypomina metal pokryty rdzą z widocznym wzorem w postaci nieregularnej kraty. Sprawdzi się nie tylko we wnętrzach boho, ale także we współczesnych loftach.

Advika – wyrazista elegancja

Wszystkim, którzy dom traktują jak sanktuarium – własne, osobne miejsce, w którym czują się dobrze i bezpiecznie, z którego są dumni, z pewnością przypadnie do gustu dekor Advika. Jego inspiracją jest czarny marmur z Dominikany. Jest to idealna propozycja do wnętrz w stylu modern classic czy art déco. Złote żyły na ciemnej powierzchni tworzą niepowtarzalny wzór, wiernie odwzorowując piękny rysunek naturalnego kamienia. Szczególnie dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach – blatach czy wyspach kuchennych. Dekor Advika doceniono i nagrodzono „Diamentem Meblarstwa” w kategorii „Powierzchnie meblowe: klasa premium”.

https://www.interprint.com/

Exit mobile version