Site icon 4woodi

Innowacyjne rozwiązania z tworzywa sztucznego dla branży meblarskiej

Akces-Plast to jeden z czołowych, polskich producentów akcesoriów meblowych i komponentów technicznych dla branży meblarskiej. Od niemal 40 lat wspiera on klientów w tworzeniu pięknego i funkcjonalnego wzornictwa, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

Lamele

Jest to całkowita nowość produktowa firmy Akces-Plast. Producent wprowadza na rynek lamele z tworzywa sztucznego, które stanowią odpowiedź na aktualne trendy w branży meblarskiej i nowoczesnej stylistyce projektowania wnętrz. W ofercie znajdują się lamele mogące stanowić dopełnienie bryły meblowej lub element wystroju wnętrz jako dekor mocowany bezpośrednio na ścianie.

Nogi meblowe o regulowanej wysokości

Doświadczenie w dziedzinie wtrysku i ekstruzji firmy Akces-Plast zaowocowało stworzeniem jednego, innowacyjnego produktu tworzywowego. Noga regulowana łączona uzupełnia nowoczesny design i jest odpowiedzią na trendy we wzornictwie. Daje szerokie możliwości indywidualnego dopasowania wysokości. Dostępna jest w wersji okrągłej lub kwadratowej, w wielu opcjach kolorystycznych.

Uchwyty i profile meblowe

Uchwyty meblowe to szeroka gama produktów, w których znajdują się elementy z wtrysku o stałym rozstawie oraz uchwyty i profile wytłaczane, w długościach i rozstawach otworów dopasowanych do indywidualnych potrzeb projektantów. W ofercie firmy znajdziemy szeroki wybór kształtów i możliwości kolorystycznych.

Nogi meblowe

Nogi meblowe to odpowiedź firmy na potrzeby kompleksowego wyposażenia systemów meblowych. Producent posiada szerokie portfolio tych produktów o różnych wysokościach i kształtach. W ofercie znajdują się również nogi meblowe dedykowane branży mebli tapicerowanych.

Profile ozdobne

Profile cięte na wymiar dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. Wybór opcji kolorystycznych i dekorów pozwala na dopasowanie i uzupełnienie bryły o ciekawy i niepowtarzalny akcent.

Komponenty techniczne

Akces-Plast wspiera przemysł meblarski nie tylko w produkcji elementów i akcesoriów dekoracyjnych. W ofercie znajduje się również szeroka gama produktów stanowiących techniczne uzupełnienie bryły meblowej, takich jak: kątowniki, listwy maskujące czy dystanse.

Szerokie możliwości produkcyjne

Rozwój parku maszynowego na przestrzeni lat, a także ogromne doświadczenie w projektowaniu, produkcji narzędzi i wytwarzaniu produktu docelowego, pozwala dzisiaj firmie z powodzeniem dostarczać rozwiązania z tworzywa sztucznego dla wielu dziedzin biznesu.
Akces-Plast jest ekspertem w dziedzinie wtrysku. Posiada rozbudowany i nowoczesny park maszyn dający szerokie możliwości produkcyjne. Produkcja wieloseryjna pozwala na szybką i powtarzalną realizację zamówień z zachowaniem wysokich norm jakościowych.
Dynamiczny rozwój technologiczny na przestrzeni lat pozwolił firmie stać się liderem w produkcji akcesoriów meblowych i dekoracyjnych metodą ekstruzji. Dzięki takim możliwościom producent jest w stanie tworzyć produkty dopasowane do indywidualnych oczekiwań projektantów w dowolnym wymiarze i kształcie.
Akces-Plast posiada centra frezerskie i CNC. Własny dział narzędziowy zapewnia bezpieczeństwo procesu produkcyjnego i skraca czas oczekiwania na wdrożenie nowych produktów. Firma wykonuje prototypy metodą druku 3D, dzięki czemu droga od pomysłu do prototypu jest bardzo krótka.

Dbałość o środowisko – nadrzędny cel

Wszystkie procesy przetwarzania tworzywa w Akces-Plast odbywają się z dbałością o środowisko i w oparciu o odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Przedsiębiorstwo stale pracuje nad ekologicznymi rozwiązaniami, dzięki którym jeszcze bardziej optymalizują się procesy produkcji i zmniejsza się negatywny wpływ na kondycję naszej planety.


Około 20% surowców użytych do ogólnej produkcji pochodzi z materiałów, które udało się zamknąć w obiegu wewnętrznym i ponownie przetworzyć, co znacząco ograniczyło wielkość wytwarzonych odpadów. W dziale wtrysku ok. 90% produkcji powstaje z recyklingu, tzw. regranulatów. W Akces-Plast stale wykonywane są próby z wykorzystaniem surowców pochodzenia naturalnego. Firma dąży do  tego, aby produkty mogły stać się jeszcze bardziej eko i w przyszłości były w pełni biodegradowalne.

http://akcesplast.pl/

Exit mobile version