Site icon 4woodi

Freiraum – nieograniczona przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności

Freiraum to nazwa nowego konceptu trendowego opracowanego przez eksperta w branży powierzchni dekoracyjnych, firmę Schattdecor. Producent przedstawi go na swoim stoisku podczas targów interzum 2023. Freiraum tworzy nieograniczoną przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności. Zarówno pod względem intelektualnym, jak i artystycznym. Co to oznacza dla nas i dla naszej przyszłości? Nieograniczone niczym możliwości. Przyszłość nie zna granic: Mieszkać = Pracować = Żyć. Nowe możliwości kreacji i technologii dają większą przestrzeń do zmian i tworzenia nowych trendów.

 

„Nasze najnowsze badania trendowe pokazują, że przestrzenie się zazębiają, wnikają w siebie. Formy meblowe i kolory są coraz bardziej uniwersalne. Wnętrza stają się przytulniejsze. Trzy zasadnicze rzeczy wpływają na ich wygląd: coraz większa świadomość znaczenia natury i ochrony środowiska, dążenie do zrównoważonego stylu życia oraz cyfryzacja z jej wszystkimi możliwościami w obszarze pracy oraz wirtualnych działań” – mówi Sabrina Wieland, kierownik designu o nowym koncepcie trendowym 2023 z nowymi dekorami, bestsellerami i nowościami produktowymi.

Claudia Küchen, członek zarządu ds. designu i marketingu dodaje: „Dzięki współdziałaniu wszystkich tych trzech czynników otwierają się nowe możliwości dla architektów oraz projektantów wnętrz w naszej branży. Jest to nowe myślenie, nowe możliwości – nieograniczona niczym przestrzeń dla kreacji i innowacji. Fundament dobrej, pozytywnej przyszłości“.

Tworzenie Freiraum w naturze

Naturalne struktury, kolory oraz zapachy będą w przyszłości jeszcze częściej wykorzystywane we wszystkich aspektach projektowania wnętrz i przestrzeni zewnętrznych. Są one wyrazem naszej zwiększonej świadomości ekologicznej i zachowań prozdrowotnych. Natura staje się przedłużeniem naszego otoczenia, w którym mieszkamy i żyjemy. Czy to zewnętrzna kuchnia, czy prysznic na świeżym powietrzu, Freiraum oznacza nieograniczoną swobodę projektowania i tworzenia przełomowych projektów.

Wzornictwo

Sabrina Wieland: „Formy mebli i innych elementów wyposażenia są coraz bardziej organiczne, dzięki czemu wnętrza stają się wyjątkowo przytulne. Konsumenci coraz większą wagę przykładają do zrównoważonego rozwoju oraz naturalności. Innowacyjne powierzchnie dekoracyjne, takie jak Fineflex, nasza nowa folia meblowa, powstała na bazie PET z recyklingu, dostępna w wersji z nadrukiem, uni oraz z efektem metalicznym – cieszą się dużym zainteresowaniem jako alternatywa na przyszłość”.

Fineflex z efektem metalicznym

Cyfrowy Freiraum jako szansa

Kształty i kolory ze świata cyfrowego coraz częściej trafiają do analogowych koncepcji projektowych. Dodatkowa, wirtualna przestrzeń pracy i życia kreuje trendy i daje impulsy, kontynuuje Sabrina Wieland. „Metaverse, synonim zaawansowanej formy mediów społecznościowych, jest już dziś wykorzystywany przez miliony użytkowników. Oferuje on możliwość prywatnych spotkań, interaktywnych gier lub zakupów, czy też pracy online. To, co się pojawia w tej sferze, nie może już zostać pominięte w świecie analogowym, wnosząc ekscytujące perspektywy, kolory i formy do naszych codziennych doświadczeń i otoczenia”.

„Nowa grupa docelowa z unikalnymi potrzebami jest online. Obserwacja upodobań tej społeczności pomaga w ustaleniu trendów i określeniu tego, co jest passé. Dzięki cyfrowemu prototypowaniu możemy nie tylko dzielić się projektami, ale przetestować ich potencjał rynkowy zanim zostaną wyprodukowane. To, co z dnia na dzień zyskuje ogromną popularność, staje się viralem, przeradza się w must-have i może odnieść sukces także w przestrzeni analogowej. W przyszłości projektanci będą projektować dla obu światów i towarzyszyć transformacji ze świata cyfrowego do analogowego i odwrotnie”, wyjaśnia Claudia Küchen.

Wizytówką tegorocznych targów interzum jest dekor VAIA – nawiązujący do świadomości ekologicznej odbiorców. Dzięki wykorzystaniu możliwości druku cyfrowego i w połączeniu z efektem złocenia powstał nowoczesny, efektowny wzór – innowacyjna interpretacja natury. Vaia symbolizuje przenikanie się różnych sfer życia oraz wolność w obszarze intelektualnym i artystycznym.

Więcej Freiraum?

Więcej treści z nowego trendbooka i możliwość jego zamówienia na stronie freiraum.schattdecor.com.

http://www.schattdecor.com

Exit mobile version