pojemniki do przypraw

Fanum – ciągłość produkcji gwarantowana

Nowoczesne i wydajne maszyny obróbcze polskiej firmy Fanum znajdują licznych nabywców wśród zakładów produkujących różnego rodzaju meble i fronty meblowe. Urządzenia te zapewniają najwyższy poziom techniczny, jaki jest dostępny aktualnie na rynku. Użytkowników przyciąga też sprawdzony i szybki serwis, będący gwarancją bezstresowej eksploatacji maszyn w procesie produkcyjnym.

 

Szyte na wymiar

Plotery frezujące, frezarki CNC oraz centra obróbcze 3-, 4- i 5-osiowe do nestingu są konfigurowane i budowane na zamówienie pod konkretnego odbiorcę. Specjaliści firmy Fanum zapewniają fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego wariantu maszyny do danych potrzeb produkcyjnych. To sprawia, że finalnie dostarczane wersje poszczególnych modeli maszyn odpowiadają bardzo dokładnie wymaganiom i oczekiwaniom klientów. W szczególności spełniają warunek zapewnienia wydajnej i jednocześnie elastycznej produkcji przy zachowaniu niskich kosztów. Wpływa to na rosnącą popularność tego typu rozwiązań wśród polskich producentów.

SIGMA – uniwersalne, bramowe centrum obróbcze

Jedną z podstawowych konstrukcji, jaką oferuje Fanum, jest model SIGMA. Jest to 5-osiowa frezarka CNC o dużej precyzji pracy i uniwersalności w zastosowaniu. Sprawdzi się praktycznie w każdym zakładzie przerabiającym drewno lub materiały drewnopochodne. Jej popularność wynika w dużej mierze z konstrukcji. Może mieć ona bowiem różną wielkość, co pozwala dobrać wersję ściśle do potrzeb użytkownika. Zakres obróbczy w osi X może wynosić 1900-6300 mm, w osi Y 1550-4000 mm, a w osi Z 1000-1300 mm. Jak widać, różnice mogą być ogromne. Jest to model, który polecany jest także do małych zakładów stolarskich. Przy skoku osi Z ponad 1 m Sigma mieści się w pomieszczeniu wysokości do 3,5 metra.

Masywność maszyny pozwala na pracę z dużymi prędkościami posuwu w osiach liniowych i zwiększenie zakresu skoku osi pionowej Z. Dwustołowa konstrukcja z pełnym oddzieleniem obszarów roboczych umożliwia pracę na przemian, bez przestojów. Stoły mogą też jednak pracować w trybie tandem, czyli połączenia ich w jeden. Sprawdza się to przy obróbce wielkogabarytowych elementów. Wielowrzecionowa głowica rewolwerowa umożliwia frezowanie CNC różnymi narzędziami. Skraca to czas i zwiększa produktywność.

SIGMA L – dedykowana meblarzom

Przemysłowe centrum obróbcze CNC SIGMA L jest propozycją skierowaną do zakładów szukających bardzo wydajnej technologii rozkroju i obróbki płyt i frontów meblowych oraz elementów mebli. Obróbka może obejmować bardzo zróżnicowane materiały, nie tylko drewnopochodne. Maszyna posiadać cztery niezależne, pneumatyczne stoły rastrowe o polach 2200 x 2200 mm z podciśnieniowym systemem mocowania elementów. Siłowniki bazujące można łatwo włączać i wyłączać w zależności od wielkości prefabrykatów. Sigma-L pracuje w trybie naprzemiennym, to znaczy, gdy na pierwszym polu pracy odbywa się obróbka, na drugim trwa załadunek elementów. Pozwala to na przykład na symultaniczne obrabianie czterech detali w formacie nawet 2 x 1 m.

Nowoczesne, zmultiplikowane zespoły obróbcze złożone są z głównego wrzeciona z własnym magazynem narzędzi i agregatu wiercącego z piłą. Każdy zespół roboczy posiada niezależną oś Z. Zespoły mogą być sprzęgnięte ze sobą mechanicznie w osi X lub pracować niezależnie.

W Sigmie L zastosowano innowacyjny system sterujący stworzony do pracy w systemie INDUSTRY 4.0. Działa on w pełni z systemami SMART FACTORY, dążącymi do zwiększenia efektywności w zarządzaniu produkcją poprzez wykorzystanie inteligentnych urządzeń i nowych technologii. System ten pozwala między innymi na sprzęgnięcie obrabiarki z systemem automatycznego załadunku i rozładunku czy też zdalną diagnostykę i zarządzanie serwisem maszyny.

Oprogramowanie

Fanum do swoich maszyn poleca własne autorskie oprogramowanie – VisionCNC. Umożliwia ono tworzenie całkowicie nowych programów obróbczych oraz edycję tych utworzonych w innych systemach CAD/CAM. Dzięki niemu użytkownik ma pełną możliwość testowania, symulowania oraz optymalizowania przejść między operacjami i dokonywania zmian w kodzie. Wszystko bez konieczności posiadania licencji CAD/CAM. VisionCNC ma przyjazny dla użytkownika interfejs, czytelny i łatwy w obsłudze. Program w pełni odzwierciedla wszystkie funkcje sterownika numerycznego, co oznacza 100% kompatybilność oprogramowania z maszyną.

Wyposażenie specjalne

Centra obróbcze Fanum, tworzone pod klienta, pozwalają na zastosowanie w konstrukcji także niestandardowego wyposażenia. Mogą to być elektrowrzeciona o parametrach określonych przez użytkownika, różnego typu magazynki do automatycznej wymiany narzędzi lub nawet całkiem inny typ głowic obróbczych. Centra mogą też posiadać sondy pomiarowe, zapewniające dokładny pomiar obrabianego detalu oraz używanego narzędzia. Parametry te są automatycznie zapisywane w bibliotece narzędzi sterownika CNC. Eliminuje to powstawanie niedokładności przy ręcznym pomiarze wymienionych narzędzi i pozwala bezbłędnie realizować obróbkę.

Szybki serwis

Bez szybkiego i sprawnego wsparcia serwisowego utrzymanie ciągłości produkcji jest problematyczne w nawet najlepiej zorganizowanym zakładzie. Firma FANUM przykłada wielką wagę do tego kluczowego zakresu usług. Klienci mają zapewnioną szybką i kompetentną pomoc w każdym momencie. Średni czas naprawy serwisowej wynosi w firmie FANUM mniej niż 24 godziny. Diagnostyka maszyn odbywa się przez łącze internetowe. Zaawansowany moduł diagnostyczny pozwala na bardzo szybkie wykrycie symptomów awarii głównych podzespołów, takich jak wrzeciono frezujące czy elementy przeniesienia napędu. Stała obserwacja parametrów pracy maszyny umożliwia planowanie serwisu odpowiednio wcześniej, w sposób dostosowany do planu produkcji. Monitorowaniu podlegają na przykład takie parametry, jak aktualny stan elektrowrzecion (stopień obciążenia, temperatura uzwojeń, temperatura łożysk itp.). Należy podkreślić, że około 90% nieprawidłowości w pracy maszyn udaje rozwiązać się zdalnie.

Fanum posiada własny magazyn części zamiennych. To umożliwia w sposób natychmiastowy dostarczyć elementy maszyn, które trzeba wymienić.

Pamiętajmy, że bywają czasem sytuacje, że dotrzymanie terminu dostawy jest „być albo nie być” dla firmy produkcyjnej. Przy współpracy z FANUM praca maszyn nie będzie tego przyczyną.

Marka, której można zaufać

Najwyższa jakość, wydajność i najlepsza obsługa posprzedażowa to główne zasady, którymi podkarpacki producent kieruje się w rozwoju swojej marki. W każdym modelu obrabiarki stosowane są najwyższej jakości komponenty, co jest gwarancją doskonałych parametrów technicznych produkowanych urządzeń. Działania te przynoszą pozytywne rezultaty. Bardzo wielu klientów po zakupie pierwszej maszyny nabywa następną.

(jz)

https://www.fanum.pl/

Fot. Fanum

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług