Site icon 4woodi

EGGER na targach interzum – „together we grow”

Po czterech latach firma EGGER ponownie zaprezentowała się gościom z całego świata na targach interzum w Kolonii na stoisku o powierzchni 600 m2. Targi te są dla austriackiego producenta ważnym miejscem prezentowania nowości. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania było hasło „together we grow”, nawiązujące do nowości produktowych, a także zmian w Grupie EGGER.

 

– Kilka ostatnich lat wykorzystaliśmy na inwestycje w nasze zakłady i obiekty produkcyjne. Co więcej, do rodziny EGGER dołączyło włoskie przedsiębiorstwo SAIB. Te wszystkie nowości i zmiany przedstawiliśmy pod hasłem „together we grow – powiedział Michael EGGER junior, Członek Zarządu Grupy EGGER ds. Sprzedaży i Marketingu.

Egger przedstawia nową generację powierzchni Feelwood

EGGER jest zorientowanym na przyszłość dostawcą pomysłów w dziedzinie produktów drewnopochodnych i designu. Jedną z nowości, którą zaprezentował na targach, była kolejna generacja struktur synchronicznych Feelwood, tj. ST40 Feelwood Oakgrain. Nazwa Feelwood nawiązuje do wizualnych i dotykowych wrażeń, jakie zapewnia ten produkt. Wprowadzenie struktur synchronicznych na rynek w 2015 roku okazało się wielkim sukcesem. Stało się tak głównie za sprawą optyki i haptyki tych powierzchni, które są zbliżone do prawdziwego drewna czy forniru. Jednocześnie są one bardzo trwałe i odporne na codzienne ślady użytkowania. Oferta struktur firmy EGGER obejmuje obecnie łącznie sześć wariantów Feelwood. Powierzchnia ST40 Feelwood Oakgrain współgra z trendem eleganckiej, subtelnej, matowej optyki drewna przy jednoczesnym zapewnieniu głębi wrażeń dotykowych.

– Naszym celem podczas opracowywania struktury było uzyskanie wyglądu i wrażeń charakterystycznych dla matowego, olejowanego forniru. Powierzchnia wyróżnia się wyraźnie matowymi i głębokimi porami – wyjaśnia Klaus Monhoff, Szef Działu Zarządzania Dekorami w firmie EGGER. ST40 różni się od dostępnych wcześniej struktur Feelwood brakiem błyszczących przestrzeni. Za pomocą tej struktury zsynchronizowanej z obrazem dekoru, firma EGGER dodała do swojego portfolio nie tylko modną, matową powierzchnię w drewnianej optyce, ale również trwalszą i tańszą alternatywę dla drewna.

Najnowsza generacja struktur synchronicznych: ST40 Feelwood Oakgrain

Płyty lakierowane wiórowe PerfectSense: dotknij, by poczuć emocje

Budzący emocje dotyk powierzchni płyt lakierowanych nadaje ostateczną wartość projektom realizowanym z wykorzystaniem produktów premium z rodziny PerfectSense. Matowa, lakierowana powierzchnia płyt PerfectSense zachęca do dotyku, i to bez pozostawiania śladów. W 2021 roku firma EGGER otrzymała nagrodę Red Dot za wysoką jakość matowych, lakierowanych płyt PerfectSense Feelwood z synchronicznymi strukturami. Teraz za pomocą dwóch nowych powierzchni TM12 PerfectSense Omnipore Matt oraz TM22 PerfectSense Deepskin Linear Matt dla lakierowanych płyt wiórowych PerfectSense firma EGGER oferuje jeszcze więcej możliwości aranżacji przy użyciu matowych, lakierowanych produktów ze strukturą. Dzięki wykończeniu matowym lakierem oraz delikatnemu wrażeniu głębi rysunek dekoru jest lepiej widoczny. Również tutaj klienci nie muszą rezygnować z wrażenia dotykania ciepłej, aksamitnej powierzchni i właściwości zapobiegających pozostawianiu odcisków palców.

Na targach interzum 2023 firma EGGER przedstawiła również szerokie portfolio produktów w matowej optyce w ramach rodziny PerfectSense.

Specjalistyczna wiedza EGGER na targach interzum

Na powierzchni wystawowej Bulwaru zrównoważonego rozwoju (stoisko B018) firma EGGER pokazała w jaki sposób za pomocą gospodarki o obiegu zamkniętym chroni cenny surowiec jakim jest drewno oraz jak działa w sposób zrównoważony, przyczyniając się do promowania ochrony klimatu.

Trend Stage targów interzum to centralna platforma wiedzy dla całej branży oraz ważny punkt kontaktu odwiedzających targi. Tegoroczną Trend Stage firma EGGER wzbogaciła prezentacją Vereny Michels (Menedżer ds. Dekorów) pod tytułem “Simplicity redefined – upgrading through simplification”.

Exit mobile version