Site icon 4woodi

Efektywniejsza, szybsza praca

Prebena to producent urządzeń pneumatycznych, który stawia w swoich wyrobach na innowacyjność. Firma co pewien czas wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania, wykorzystujące najnowsze technologie, które potrafią zaspakajać stale rosnące wymagania profesjonalnych użytkowników. Przykładem takiego urządzenia jest wprowadzony nie tak dawno na rynek zszywacz pneumatyczny 4C-L50.

Jest to następca, znanego i popularnego wśród stolarzy i producentów mebli, modelu 5X-L50. Posiada on jednak całkowicie nową konstrukcję zaprojektowaną z myślą o wykorzystaniu przy masowej produkcji, gdzie liczy się tempo i wysoka efektywność. Konieczną w takim zastosowaniu trwałość i bezawaryjność zapewniono poprzez użycie do jego budowy komponentów najwyższej jakości. Nadano mu także cechy ułatwiające długotrwałą pracę: ergonomiczny kształt oraz zmniejszoną do 2,2 kg wagę. Poza tym została zwiększona szybkość wbijania zszywek – TYP LM o długości od 21 do 50 mm (grzbiet: 10,7 mm). Użytkownik może je aplikować pojedynczo lub seriami. Dostęp do magazynka jest bardzo łatwy, przez co jego wymiana jest bardzo szybka.

4C-L50 pracuje z ciśnieniem roboczym na poziomie 5-8 barów i na jedno uderzenie zużywa około 1,7 litra powietrza. W razie potrzeby posiada regulowany odpowietrznik.

Bezpieczeństwo użytkowania zszywacza zwiększa standardowe zabezpieczenie przed przypadkowych uruchomieniem.

Urządzenie znajdzie zastosowanie przy produkcji mebli, ram łóżek, skrzyń czy stelaży tapicerskich, a poza meblarstwem sprawdzi się także w montażu gontów, drewnianych podłóg, zewnętrznych boazerii drewnianych itp.

Dane techniczne zszywacza pneumatycznego 4C-L50

Typ zszywki:
– LM – 21-55 mm,
– drut – 1,40 x 1,60 mm,
– grzbiet – 10,7 mm,
– waga – 2,2 kg,
– ciśnienie robocze – 5-8 barów,
– zużycie powietrza – 1,7 l/cykl.

Informacje dodatkowe:
– magazynek ładowany od dołu,
– zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem,
– tłumik,
– bez odbicia zwrotnego,
– ustawiany odpowietrznik,
– wbijanie pojedyncze/seriami.

(jz)

www.prebena.com.pl
 

.

Exit mobile version