Site icon 4woodi

Dwie optymalizerki OWD-1600 w działaniu – moc przerobowa w górę

Firma Euroclas z Czyżowic w województwie śląskim zajmuje się produkcją i handlem produktami z drewna. Firma posiada własny tartak, w którym przeciera rocznie kilka tysięcy metrów sześciennych surowca. Przedsiębiorstwo oferuje też szeroką gamę wyrobów z drewna takich, jak: więźby dachowe, deski tarasowe, listwy montażowe, boazerie, deski elewacyjne i wiele innych.

 

Krzysztof Kucza, właściciel firmy Euroclas mówi: „Nasze atuty to doświadczenie zdobyte podczas wieloletniego działania, nowoczesny park maszynowy oraz fachowa obsługa. Dewiza, którą się kierujemy, to szybka i terminowa realizacja zamówień w dobrych cenach”.

W realizacji tego motto swoją cegiełkę dokładają nowoczesne maszyny firmy Metal-Technika. Euroclas posiada obecnie dwa egzemplarze optymalizerki OWD-1600. Zakupiono je w celu jak najlepszego wykorzystania przerabianego materiału drzewnego i z zadania tego wywiązują się bardzo dobrze. Poza zaoszczędzaniem surowca zwiększyły one także istotnie wydajność produkcji. Krzysztof Kucza podkreśla: „Zdecydowanie podniosła się moc przerobowa naszego zakładu. Co ważne, ogromnej wydajności optymalizerek towarzyszy precyzja i wysoka jakość działania. Dodatkowo, w naszym przypadku, zakup OWD-1600 doprowadził do obniżenie zużycia energii, jaką przeznaczaliśmy na ten zakres obróbki”.

Automatyczna segregacja

Warto podkreślić, że maszyny pracujące w Euroclas posiadają zmodyfikowane pod potrzeby produkcyjne stoły sortujące. Początkowo firma zamówiła to udoskonalenie do jednego egzemplarza, ale gdy policzono korzyści jakie ono przynosi, wprowadzono je również w drugiej maszynie. Stoły sortujące jakie dostarcza firma Metal-Technika pozwalają na automatyczną segregację uzyskanych elementów w różny sposób. Selekcja może być według długości lub przeznaczenia optymalizowanego materiału, czy też stół może pracować stosownie do specyfiki danej produkcji, na przykład długie elementy mogą być wybijane dwoma wybijakami jednocześnie.

Jak działa OWD-1600?

Materiał z zaznaczonymi kredką fluorescencyjną wadami umieszcza się na stole załadowczym maszyny. Czujnik rozpoznaje, że nastąpiło załadowanie i rozpoczyna skanowanie, przejeżdżając ramieniem popychacza nad elementem. Po zeskanowaniu popychacz opuszcza łapę i przesuwa element do zespołu tnącego, zatrzymując się w miejscach cięć. W prowadzeniu deski pomagają 3 dociski: boczny, dociskający ciągle z regulowaną siłą oraz 2 górne dociskające – jeden dociska ciągle, a drugi można dowolnie ustawić. Wycięte elementy trafiają na stół odbiorczy, gdzie następuje ich segregacja. Odpady mogą być automatycznie załadowane do np. big bagów.

Urządzenie zapewnia rozcinanie materiału z dokładnością ±0,2 mm. Jest ono uniwersalne w zastosowaniu, może ciąć deski, listwy, lamele, obłogi, kantówkę oraz podobne elementy.

Wyposażenie

Maszynę może napędzać silnik o mocy 5,5 kW lub większy, gdy jest taka potrzeba. Wszystkie łożyska liniowe mają olejowy układ centralnego smarowania. Długość elementów wejściowych może wahać się w zakresie od 0,5 do 4 m w przypadku maszyny standardowej, ale na zamówienie mogą to być elementy dużo dłuższe.

Wyposażenie podstawowe optymalizerki OWD-1600 obejmuje: zespół ramienia jeżdżącego (popychającego), zespół tnący, dociski, stół do kreskowania (załadowczy), stół odbiorczy z 5 wybijakami do segregacji. Jako elementy dodatkowe dostępne są: bufor załadowczy, przedłużenie stołu załadowczego do materiału o długości 5, 6 lub 8 metrów, system automatycznego podnoszenia zespołu czujek, transporter skośny do odbioru odpadu.

Optymalizerka z dobrymi referencjami

„OWD-1600 to sprawdzona maszyna o wysokiej jakości, ciesząca się zasłużenie dobrą opinią na rynku. To, że jest ona produkowana w kraju, oznacza też, że w razie potrzeby nie ma żadnych problemów z częściami zamiennymi” – podsumowuje Krzysztof Kucza.

Dodajmy, że do dobrej opinii przysłużył się także świadczony na najwyższym poziomie serwis firmy Metal-Technika. Nie musi się on wiązać z bezpośrednią wizytą serwisanta, po zainstalowaniu modemu, producent ma bowiem możliwość zdalnego łączenia się z optymalizerką w celach diagnostycznych i naprawczych.

http://www.metal-technika.com.pl

(jz)

Exit mobile version