Drzwi przesuwne szwajcarskiej jakości

Firma Schachermayer ma w swojej ofercie szeroką paletę produktów szwajcarskiego producenta okuć do drzwi przesuwnych. Firma EKU projektuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości okucia do zastosowania w drzwiach przesuwnych oraz w aranżacji wnętrz.

Dział rozwoju niezmiennie wyznacza nowe standardy, oferując szeroką paletę estetycznych rozwiązań. Produkty EKU projektowane są we własnym centrum rozwoju produktów w Sirnach. Ścisła współpraca z partnerami z sektora przemysłu oraz rzemiosła gwarantuje stałe udoskonalanie istniejących już okuć oraz daje impuls do tworzenia nowych. Przedsiębiorstwo kładzie nacisk na podkreślenie faktu, że cała produkcja okuć odbywa się wyłącznie w zakładzie w Sirnach w Szwajcarii.

EKU-CLIPO 26/36 do drzwi przesuwnych o średniej wadze

Jest to nowa odsłona oryginalnego, komfortowego rozwiązania bez widocznych, psujących wygląd elementów. Nawet najlepsze oryginalne rozwiązania można jeszcze ulepszyć – tym credo kierują się już od wielu lat eksperci ds. okuć w szwajcarskim oddziale firmy EKU AG, tworząc inteligentne innowacje zapewniające jeszcze lepszą funkcjonalność mebli oraz gwarantując jeszcze większy komfort użytkowania.

Najnowszy przykład to okucia z serii EKU-CLIPO, dzięki którym drzwi przesuwne dynamicznie wdarły się do branży meblarskiej. W ubiegłym roku zmodyfikowane właśnie rozwiązanie EKU-CLIPO 15/16 zostało nagrodzone bardzo prestiżową nagrodą High Product Quality Award targów interzum. A teraz następuje wielki powrót EKU-CLIPO 25 oraz 35 do zastosowania w drzwiach o wadze do 36 kg, które w nowej wersji otrzymały nazwy produktowe EKU-CLIPO 26 oraz EKU-CLIPO 36.

Wprowadzając na rynek przed ponad 20 laty nową rodzinę produktów EKU-CLIPO, inżynierowie z firmy EKU zrewolucjonizowali świat drzwi przesuwnych stosowanych w wysokiej jakości meblach dla wymagających użytkowników. Oryginalne rozwiązanie do systemów drzwi przesuwnych stosowane jest do przesuwania lekkich oraz średnio ciężkich drzwi drewnianych, szklanych oraz z ramkami aluminiowymi o wadze od 15 do 36 kg we wszelkiego rodzaju szafkach poziomych oraz pionowych.

Od tego czasu EKU-CLIPO zachwyca stolarzy oraz architektów wnętrz praktycznym oraz nadzwyczaj łatwym, niewymagającym użycia narzędzi montażem, a także precyzyjną regulacją wysokości. Projektanci oraz użytkownicy mebli doceniają ich filigranowy wygląd. Nie dziwi więc, że tak chętnie producenci mebli sięgają po ten szwajcarski oryginał o nieograniczonych możliwościach zastosowania w kuchni, salonie, sypialni czy w biurze.

Nowość – jeszcze lepszy komfort obsługi

W ostatnim czasie szwajcarscy specjaliści zajęli się EKU-CLIPO 25 oraz 35 i dokonali gruntownej innowacji także tych popularnych rozwiązań przesuwnych. Nowe produkty EKU-CLIPO 26/36 nadają się do drzwi przesuwnych do mebli o wadze do 26 czy 36 kg. Zasadniczym wyróżnikiem tej wersji jest zintegrowana w szynie jezdnej, obustronna amortyzacja z samodomykiem oraz z blokadą. W przypadku dotychczasowych systemów amortyzatory były widoczne, obecnie pozostają całkowicie ukryte. Elementy zamocowań pozostają niewidoczne i dzięki temu zastosowane materiały, takie jak drewno, szkło czy aluminiowa ramka wychodzą na plan pierwszy. Zastosowanie samodomyku oraz blokady pozwoliło ponadto znacząco zwiększyć komfort obsługi. Lekkie pchnięcie drzwi wystarcza całkowicie, aby przesunęły się do pozycji krańcowej i tam się zablokowały. Tym samym drzwi, które nie są do końca domknięte – ze szczeliną przy krawędzi, przechodzą do historii, zawartość szafy pozostaje niewidoczna i się nie kurzy.

Firma EKU jeszcze zmodyfikowała doskonałą już technikę przesuwu. Drzwi przesuwają się nadzwyczaj płynnie i lekko w korpusie, co sprawia, że ich używanie jest jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto dzięki temu także lekkie meble mogą być wyposażone w drzwi przesuwne.

Elegancki wygląd dzięki ukrytym elementom technicznym

EKU-CLIPO 26/36 można stosować w różnych kombinacjach. Inslide czy mixslide – możliwości aranżacji są nieograniczone. Ten system okuć nadaje się do zawieszonych u góry drzwi z drewna, szkła oraz z ramkami aluminiowymi. We wszystkich klasach wagowych oraz materiałowych wyeliminowano konieczność stosowania rowka w wieńcu dolnym, system także pod tym względem spełnia najwyższe wymagania estetyczne, a meble zachwycają prostym, eleganckim wyglądem.

Oczywiście obydwa nowe systemy okuć EKU-CLIPO wyposażone są w sprawdzone, niewymagające użycia narzędzi rozwiązanie techniczne clip. Także ono zostało zoptymalizowane, co jeszcze bardziej uprościło montaż i demontaż. W połączeniu z precyzyjną, opracowaną przez firmę EKU, regulacją wysokości pozycjonowanie drzwi jest dziecinnie łatwe. Daje to oszczędność czasu oraz pieniędzy – kolejna nieoceniona zaleta szwajcarskich, oryginalnych rozwiązań.

Należy jeszcze dodać, że system EKU-CLIPO bez najmniejszych zastrzeżeń zaliczył wszystkie testy wytrzymałości zgodnie z normą DIN EN 15706, w najwyższej klasie, na poziomie 3 i tym samym potwierdził swoją najwyższą jakość.

Różnorodne połączenia okuć

Elementy okuć umożliwiają różnorodne ich łączenie. Ułatwia to projektowanie oraz zestawianie komponentów. Firmy realizujące projekty muszą jednakże pamiętać o jednym: nowe systemy okuć nie są kompatybilne ze starszymi wersjami, na co wskazują też różne numery artykułów. Zmodyfikowane szyny jezdne są natomiast niemal identyczne jak wcześniejsze wersje.

Tam, gdzie wymagane są ambitne rozwiązania okuć: w kuchni, salonie, sypialni, łazience, biurze czy w sklepie, te filigranowe arcydzieła są najlepszym wyborem. Cała gama produktów EKU dostępna jest na stronie firmy Schachermayer. Dostawca zaprasza do zapoznania się z pełną ofertą oraz do kontaktu ze swoimi przedstawicielami handlowymi lub doradcami technicznymi.

(jśz)

.