Site icon 4woodi

DREMA 2021, czyli wiedza, technologia i doświadczenie zamieniane w wizje jutra

Chcąc nadążać za zmianami, wynikającymi z rozwoju gospodarki, a co za tym idzie – wpisywać się w ideę Przemysłu 4.0, która zagościła już na dobre w umysłach polskich i światowych przedsiębiorców, nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny. Szczególnie w erze przemian, które wywołała pandemia koronawirusa. Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju oraz odzwierciedleniem faktycznej sytuacji branży.

 

Ubiegłoroczna edycja targów DREMA, która odbywał się w warunkach pandemicznych, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Zdobyte wówczas doświadczenia, niesłabnące zainteresowanie udziałem w targach, zachęta ze strony delegatów krajowych Federacji EUMABOIS oraz wymierne korzyści, jakie w obecnych czasach przynosi udział w targach, stały się zachętą do organizacji najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej.

„Siłą targów DREMA było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Testowanie maszyn i linii technologicznych, możliwość dotknięcia i zobaczenia złożonych mechanizmów, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki DREMY nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie” – komentuje Andrzej Półrolniczak, dyrektor Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Kluczowe organizacje i stowarzyszenia branżowe, izby gospodarcze oraz wystawcy wspólnie z organizatorami Targów DREMA stają na wysokości zadania, aby mimo wyjątkowej sytuacji, zadbać o wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, przedstawić kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli oraz zapewnić przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych.

VI Ogólnopolski Kongres Meblarski,

VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli pod hasłem Dekada wyzwań dla polskiej branży meblarskiej, dotyczył będzie zmian w zachowaniu konsumentów kupujących meble, konkurencyjności polskiej branży meblarskiej, a także na rozwoju personalnym pracowników branży. Wydarzenie odbędzie się 15 września 2021 o godzinie 10:00 w Pawilonie 10.

Spotkanie Kobiet Branży Meblarskiej

Trzeciemu już Spotkaniu Kobiet Branży Meblarskiej towarzyszyć będzie hasło „Marka własna kluczem do sukcesu”. O wartości spotkania mówi rosnąca z roku na rok liczba zainteresowanych nim uczestniczek. Głównym celem tegorocznego spotkania, które odbędzie się 16 września o godzinie 10:00 w kompleksie Restauracji Garden City, jest przekazanie paniom pracującym w branży meblarskiej, umiejętności w zakresie tworzenia marki własnej, aby odnosić sukces w biznesie, pracy, ale i w życiu osobistym. Ze szkolenia warsztatowego skorzystają najbardziej kobiety biznesu meblarskiego, którym zależy na rozwoju silnych, osobistych marek dla dobra własnego i swoich firm.

Inne wydarzenia

Jedną z niewielu okazji, aby spotkać się i porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, zapoznać się z ofertą edukacji zawodowej, dokonać zakupu literatury fachowej czy specjalistycznych narzędzi do ręcznej obróbki drewna, a także zasięgnąć wiedzy o certyfikacji drewna będzie Strefa Wiedzy i Warsztatów organizowana przez portal Drewno.pl.

Na zwiedzających czeka również wyjątkowe wydarzenie: Magia Drewna – Spotkanie Twórców. Wezmą w nim udział pasjonaci zajmujący się obróbką drewna, znani publiczności, głównie za sprawą mediów społecznościowych, w których dzielą się swoją twórczością i wiedzą. Przez wszystkie targowe dni odbywać się będą pokazy i prezentacje pracy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, ostrzenie narzędzi, prace stolarskie dla profesjonalistów i amatorów, rzeźbienie w drewnie.

To jednak nie wszystko! Na majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie czeka strefa DREMA HOBBY. Tu firma ITA TOOLS wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych i branży wykończeniowej. Znajdzie się także coś dla użytkowników DIY.

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy powraca na DREMĘ z imponująca STREFĄ PARKIETU. W ramach tego wydarzenia będą odbywały XI Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich. Poza nimi będą miały miejsce szkolenia i egzaminy na Czeladnika i Mistrza Parkieciarstwa, organizowane we współpracy z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą.

Redakcja „Lakiernictwa przemysłowego” zaprasza na Poligon Umiejętności Lakierniczych. Jest to interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna. Tutaj w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania z tego obszaru.

O ekologiczny źródłach ciepła i sposobach wykorzystania pelletu będzie można zasięgnąć wiedzy na stoisku „Magazynu Biomasa”, która przygotowuje Strefę Czystego Powietrza. To właśnie tu zaprezentowane zostaną najpopularniejsze modele kotłów i piecyków pelletowych. Na pytania dotyczące tych urządzeń i spalania samego pelletu odpowiedzi będzie udzielał  ekspert.

Przyciągające co roku uwagę zwiedzających, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ odbędą się już po raz dwudziesty! Przez wszystkie dni targów będzie można podziwiać prace młodzieży zgłoszone do konkursu „Wyczarowane z Drewna” oraz unikatowe rowery z drewna, które powstały w ramach konkursu „Zbuduj rower z drewna”, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Bezpieczeństwo

Na wszystkich imprezach organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obowiązują aktualne wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz państwowych, eventy zdobyły również znak „Bezpieczne targi” i odbywają się zgodnie z wytycznymi Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Podobnie jak w ubiegłym roku, udział w targach DREMA będzie wiązał się m.in. z bezdotykowym pomiarem temperatury z użyciem kamer termowizyjnych, wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, dezynfekcją dłoni czy koniecznością zasłaniania ust i nosa. Osoby, u których zaobserwowane zostaną jakiekolwiek oznaki zakażenia, nie będą miały wstępu na teren targów. W układ stoisk przestrzeni wystawienniczych uwzględniono odpowiednio szerokie ciągi komunikacyjne pomiędzy stoiskami wystawienniczymi.

Najbardziej aktualne informacje dotyczące bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających znaleźć można na stronie www.drema.pl. Bilety na targi DREMA dostępne są wyłącznie online na platformie ToBilet.pl, na której czekają również bezpłatne karnety dla osób zawodowo związanych z branżą drzewną/meblarską.

 

 

Exit mobile version