Site icon 4woodi

Domodesign w Domotece – wszystko o urządzaniu wnętrz

Już od trzech lat Domoteka organizuje wyjątkowe wydarzenie, które stało się źródłem inspiracji i dobrych praktyk dla wszystkich marzących o urządzeniu modnego i funkcjonalnego domu bądź ogrodu. Najbliższy Domodesign, bo o nim właśnie mowa, odbędzie się już 10-11 maja. W tym czasie klienci odwiedzający Domotekę będą mogli wziąć udział w licznych bezpłatnych wykładach przybliżających aktualne trendy aranżacyjne oraz skorzystać z architektonicznych konsultacji. W programie będą także warsztaty nie tylko dla klientów Domoteki, ale też dla samych architektów, podczas których mają oni niepowtarzalną okazję, by wymienić się doświadczeniami zawodowymi i podyskutować na ważne dla branży projektowej tematy.

 

Poprzednie odsłony Domodesign udowodniły, że tego typu wydarzenia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich uczestnicy nie tylko poszukują profesjonalnych wskazówek i kontaktu z ekspertami, ale też czują potrzebę zdobywania lub pogłębiania wiedzy o najnowszych trendach w aranżacji wnętrz i przestrzeni outdoorowych.

Wykłady, czyli co w designie… piszczy

Ważną część programu Domodesign stanowią wykłady, podczas których znani projektanci, doświadczeni architekci, dziennikarze czasopism wnętrzarskich oraz trendsetterzy przybliżają najgorętsze trendy w urządzaniu wnętrz, a także odsłaniają kulisy projektowego rzemiosła. Dzięki bogatemu programowi każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Salone del Mobile 2024

Jednym z najciekawszych wykładów, które znalazły się w programie tegorocznego Domodesign, będzie niewątpliwie relacja z ostatniej edycji targów Salone del Mobile. Odbywającą się w Mediolanie wystawę od lat uważa się za najważniejszą imprezę adresowaną do profesjonalistów zajmujących się wyposażeniem wnętrz i designem. Kto nie mógł być w kwietniu w Mediolanie, teraz, odwiedzając Domotekę, nadrobi zaległości. W dyskusji prowadzonej przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR i miłośniczkę designu, udział wezmą: Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”, Łukasz Siwiec, architekt wnętrz, Ambasador Domoteki, Anna Koszela, architektka wnętrz oraz Szczepan Zalewski, student ASP Warszawa, laureat 3. edycji konkursu „Paradyż Designers”.

„Postaramy się przybliżyć naszym gościom to wszystko, co działo się podczas tegorocznych targów w Mediolanie, bo Salone del Mobile to nieprzebrany skarbiec trendów, które w najbliższym czasie będą inspirowały architektów, projektantów i designerów na całym świecie. Warto być na tym panelu, jeśli chcemy wiedzieć, jak powinny wyglądać modne wnętrza w 2024 roku” – zdradza Olga Kisiel-Konopka.

Jednak to tylko początek długiej listy wydarzeń i wykładów, które znalazły się w programie tegorocznego Domodesign. Odwiedzający Domotekę w dniach 10-11 maja dowiedzą się, na czym polega zrównoważony rozwój we wnętrzach mieszkalnych i jak rozwiązać problem małych przestrzeni. Poznają funkcjonalne rozwiązania dedykowane kuchniom i przepis na idealny stół, zostaną wprowadzeni do wielowymiarowego świata oświetlenia i nauczą się wnętrzarskich trików. Będzie też o wyborze „królowych salonu”, czyli sof, roli kolorów w kreowaniu przestrzeni, a nawet meblowaniu… zapachami. Mało? Miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu na pewno nie może zabraknąć na wykładzie „Garden Party, czyli jak zaprojektować imprezowy ogród!”.

Zaproszeni do udziału w wykładach eksperci chętnie podzielą się swoją szeroką wiedzą. Zatem jeśli wciąż dręczą cię pytania dotyczące urządzenia wymarzonego domu czy ogrodu albo twoje dotychczasowe wybory aranżacyjne budzą wątpliwości, koniecznie odwiedź Domotekę i weź udział w jednym z wykładów odbywających się w ramach Domodesign.

Wiedza na wagę złota, czyli eksperci radzą

Bezpłatne i profesjonalne… Znajdujących się w programie Domodesign konsultacji z architektami nie trzeba reklamować. Poprzednie edycje imprezy udowodniły, że bezpośrednie spotkanie z architektem jest na wagę złota – pozwala pozbyć się wątpliwości, ułatwia podjęcie decyzji lub znalezienie najlepszego rozwiązania, które wcześniej wydawało się nieosiągalne. Zaproszeni eksperci pomogą urządzić nie tylko wnętrza mieszkań i domów, ale też ogrody i tarasy. Co więcej, doskonale znając ofertę Domoteki, podsuną konkretne rozwiązania, skracając w ten sposób czas dzielący powstanie projektu od jego realizacji.

Warsztaty dla architektów, czyli nowe rozwiązania i inspiracje

Przygotowując program Domodesign, Domoteka nie zapomniała również o profesjonalistach, czyli architektach i projektantach, którzy chcą wzbogacać i rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Specjalnie z myślą o nich zaplanowano serię warsztatów. Ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, poczynając od zastosowania AI w projektowaniu po projektowanie systemów audio we wnętrzach. Przewidziano również warsztaty dla klientów Domoteki. Ci z kolei dowiedzą się między innymi, jak stworzyć własną linię zapachów czy przygotować materiały wideo o swoich wnętrzach z myślą o prezentacji ich w mediach społecznościowych. Na każdy warsztat prowadzone są indywidualne zapisy, dzięki czemu spotkania odbywają się w komfortowych warunkach, a każdy uczestnik może w pełni skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaproszonych profesjonalistów.

Kuchnia on tour

Ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych projektowaniem i aranżacją kuchni będzie spotkanie w formule „Kuchnia on tour”, podczas którego odwiedzone zostaną wszystkie salony Domoteki z tego rodzaju ofertą. Każdy z salonów zaprezentuje interesujące rozwiązania i zaprosi do indywidualnych spotkań w celu realizacji projektów.

Strefa Ogrodowa

Nowością będzie także zewnętrzna Strefa Ogrodowa. Przygotowano ją we współpracy z Garden Space oraz znanym producentem roślin ogrodowych – firmą Ulińscy. W tej wyjątkowej przestrzeni zaplanowano muzykę, grillowanie i miejsce do spotkań branżowych poświęconych projektowaniu przestrzeni outdoorowych.

Stare Mury

Podczas Domodesign zaprezentuje się także Grupa Arche z wystawą „Stare Mury”. W tej strefie odbędą się spotkania poświęcone rewitalizacji starej zabudowy oraz warsztaty dla architektów. Architekci – Piotr Grochowski i Wojciech Kolęda – nie tylko przybliżą magię transformacji starych budynków, mieszkań, fabryk, dworków, ale również zainspirują do tworzenia przestrzeni z duszą. Zostanie tu także zainstalowana specjalna wystawa pokazująca efekty działań architektów oraz sposoby na ponowne wykorzystanie przestrzeni w nowych aranżacjach.

Podczas całego eventu będą oczywiście funkcjonowały wystawy, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie, czyli wystawa Anny Halarewicz, której wernisaż planowany jest na 9 maja, wystawa Stowarzyszenia NÓW, która będzie miała premierę 10 maja, fotografie z cyklu „Pasaż Italia” autorstwa Michała Łukasika, „Save the Planet” z Leo-art oraz wystawa „Przepływ i Przemiana” Renaty Kusznierskiej.

Pełny program tegorocznej, wiosennej edycji Domodesign znajduje się na stronie firmy.

Exit mobile version