Site icon 4woodi

Dobry stelaż to podstawa

Nie każdy producent mebli, głównie z braku odpowiedniego parku maszynowego, może wykonać stelaż mebla samodzielnie. Firma Halex dzięki wyspecjalizowanej linii może pochwalić się kilkudziesięcioma modelami stelaży, które wykonuje na potrzeby własne i wielu rodzimych meblarzy.

Co było pierwsze – stelaż czy krzesło? W firmie Halex najpierw było krzesło, które produkowano na bazie stelaży zamawianych w firmach zewnętrznych. Ponieważ jednak ten elbląski producent znany jest z niezwykłej staranności i dbałości o jakość swoich wyrobów, a tej można być w 100% pewnym tylko wtedy, kiedy odpowiada się za każdy z etapów powstawania krzesła, zdecydowano się na samodzielną produkcję stelaży.

„Idealne krzesło musi być precyzyjnie zbudowane z dbałością o każdy szczegół, co daje gwarancję stabilności i trwałości użytkowania” – przekonuje Aleksandra Wojtyniak, dyrektor handlowy firmy Halex. „Ponieważ niejednokrotnie mieliśmy zastrzeżenia do jakości dostarczanych nam stelaży, zdecydowaliśmy się produkować je samodzielnie. Dzięki temu od początku mamy wpływ na końcowy efekt, który proponujemy klientom”.

Teraz dzięki wydajnym maszynom Halex produkuje stelaże krzeseł nie tylko na własne potrzeby, ale również oferuje je swym kontrahentom.

Krzesła Halex, podobnie jak stoły, mają już swoją renomę. Firma zapracowała na nią jakością stosowanych do produkcji surowców, w tym drewna bukowego i dębowego.

„Osiągnęliśmy to dzięki umiejętnemu połączeniu wiedzy i wieloletnich rzemieślniczych tradycji z nowoczesnym parkiem maszynowym, w który stale inwestujemy” – mówi Henryk Tatkowski, właściciel firmy. „Dzięki temu nasze autorskie pomysły zyskują funkcjonalną formę, która nie tylko podoba się naszym klientom, ale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Zanim jednak krzesło stanie w domu jego nabywcy, musi powstać jego konstrukcja, czyli idealny stelaż”.

Najpierw maszyny, potem doświadczony pracownik

Produkcję stelaży krzeseł uruchomiono dwa lata temu w zakładzie przy ul. Mazurskiej w Elblągu na półautomatycznej linii. Dzięki inwestycji w nowoczesny park maszynowy firma nie tylko stała się niezależna od dostawców z zewnątrz, ale ma pełną kontrolę nad jakością swoich krzeseł na każdym z etapów ich produkcji. A do tej wykorzystuje się jedynie certyfikowane, doskonale wysuszone, twarde i gładkie drewno, które po wprowadzeniu do programu komputerowego odpowiednich parametrów jest cięte na formatki o określonych wymiarach. Elementy o nieregularnych liniach są wycinane za pomocą pilarki do cięcia krzywoliniowego, natomiast te części stelaży, które mają kształt bardziej regularny, są wycinane za pomocą pilarki do poprzecznego i wzdłużnego rozkroju. W wyciętych formatkach nawiercane są otwory potrzebne do późniejszego montażu. Następnie pokryte klejem złącza czopów są mocowane w odpowiednich miejscach, a cały stelaż trafia do specjalnej maszyny zaciskającej. Jakość wykonania złożonego stelaża ocenia doświadczony pracownik. Za pomocą narzędzi niweluje powstałe nierówności tak, by drewno i miejsca jego łączenia były absolutnie gładkie.

Realizowane obecnie kolejne inwestycje – robot do lakierowania, tunel suszarniczy oraz nowe maszyny do obróbki – mają zagwarantować perfekcyjną jakość i powtarzalność produkcji.

Pierwszy krok na drodze do sukcesu
Nowoczesna i wydajna linia pozwoliła na produkcję bukowych i dębowych stelaży krzeseł nie tylko na potrzeby własne. Obecnie Halex ma w ofercie kilkanaście modeli i sprzedaje je również innym producentom mebli, którzy bardzo sobie chwalą ich jakość, wykonanie i cenę.

„Dzięki temu, że sami produkujemy krzesła z tych stelaży, możemy zarekomendować innym producentom konkretne modele i pokazać, jak wygląda efekt końcowy” – mówi Aleksandra Wojtyniak. „Możemy zagwarantować, że są „pierwszym krokiem” do wyprodukowania wygodnych i trwałych krzeseł, które przez lata będą niezawodnie spełniały swoją funkcję”.

Dodatkowym atutem firmy Halex jest elastyczny park maszynowy, który pozwala na realizację w szybkim czasie nawet krótkich serii indywidualnych na zamówienie klienta.

.

Exit mobile version