4woodi

Dobry rok dla Grupy Giardina

Trudności związane z epidemią COVID-19 nie przeszkodziły włoskiej Grupie Giardina osiągnąć dobrych wyników finansowych za rok 2020. Obroty wyniosły 20 mln euro i osiągnęły poziom roku 2019. Udało się tego dokonać, dzięki znakomitym wynikom osiągniętym na kilku rynkach, przede wszystkim w obu Amerykach, Europie Wschodniej, Francji, Finlandii, Niemczech i Indonezji. Giardina to jedna z najbardziej znanych na świecie marek w obszarze rozwiązań malarskich dla przemysłu.

 

Przypomnijmy, że miniony rok rozpoczął się dla Grupy Giardina od przejęcia firmy De Stefani. Jest to producent znany na całym świecie z umiejętności i doświadczenia w dziedzinie wytwarzania szlifierek krawędziowych i profilowych. De Stefani w ciągu ostatnich sześciu miesięcy czterokrotnie zwiększył liczbę wyprodukowanych maszyn. Obrazuje to jak bardzo rynek oczekuje prostych technologii, które jednak potrafią znacznie ograniczać pracę fizyczną.

Rok 2020 był dla Grupy Giardnia bardzo intensywny na wielu płaszczyznach, w tym w zakresie innowacji produktowych. Przedsiębiorstwo wprowadziło opatentowany system wykańczania powierzchni profilowanych za pomocą walców, technologię suszenia o lepszej wydajności oraz nową maszynę natryskową – Dualtech 420, zapewniającą wysoką produktywność. Dualtech 420 może być elastycznie wyposażona, dzięki czemu potrafi każdemu klientowi zapewnić wymaganą jakość i szybkość produkcji.

Firma otworzyła także ponownie Centrum Innowacji Giampiero Mauri. Zainaugurowała je zaledwie kilka tygodni przez pandemią, a następnie musiała zamknąć.

W zakresie sprzedaży producent nawiązał nową współpracę między innymi w Chinach i Ameryce Północnej, co stanowi kolejny krok w kierunku wzmacniania sieci sprzedaży w tych obszarach. Działania te są zgodne ze strategią Grupy, mającą na celu dalszą ekspansję w nadchodzących miesiącach.

(jz)

Exit mobile version