Site icon 4woodi

Biznes to Drzwi Przesuwne

„Biznes to Drzwi Przesuwne” jest cyklem artykułów, w których podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem z wdrażania produkcji drzwi przesuwnych do oferty innych firm. W kolejnych artykułach przeczytasz o ofercie producentów okuć, arkuszach kalkulacyjnych umożliwiających przygotowanie cennika czy zarządzaniu produkcją.

Wwydaniu styczniowym miesięcznika „Meble, Materiały i Akcesoria” miałeś okazję przeczytać o tym, jakie najważniejsze aspekty współpracy należy wziąć pod uwagę podczas wyboru producenta okuć. Dodatkowo na mojej stronie www zamieściłem porównanie tych producentów okuć, którzy najczęściej wybierani są przez hurtownie akcesoriów meblowych.

Znając już ofertę producentów okuć do drzwi przesuwnych, możemy zastanowić się, jak skonstruować cennik, który zaoferujesz stolarzom…

Rozdział 3

Cennik drzwi przesuwnych

Analizując cenniki drzwi przesuwnych poszczególnych producentów, można zauważyć, że na pojedynczą cenę drzwi składają się takie cechy, jak:  system, kolor profili, wypełnienie, szerokość i wysokość, łączniki, dodatkowe akcesoria.

Oczywiście, czym cennik posiadać będzie wyższy poziom ogólności, tym lepiej. Z związku z tym, tworząc cennik, zwróć w szczególności uwagę na wyliczanie wspólnej ceny dla rozwiązań, w których ta cena jest do siebie zbliżona. Jeżeli między poszczególnymi profilami pionowymi istnieją małe różnice cenowe, wtedy uśrednij tę cenę. Podobnie zrób w przypadku kolorów profili i wypełnień. Dąż do tego, by cennik dla drzwi standardowych był jak najkrótszy. A dla rozwiązań bardziej „egzotycznych” dodaj dodatkowe warianty. W ten sposób możesz zaoferować stolarzom profile w kolorach RAL, drewnopodobnych, szczotkowanych czy polerowanych w wyższej cenie. Taką samą regułę możesz zastosować w przypadku wypełnień.

Inną cechą, którą warto uwzględnić, jest uzależnienie ceny drzwi przesuwnych od ich szerokości. Standardem jest zmiana ceny drzwi co 10 cm szerokości. Jeżeli w ofercie producenta okuć są także profile wyższe niż standardowe 270 cm, możesz uwzględnić je w swojej ofercie, ustalając dla nich osobną cenę.

Obliczenie ceny drzwi

Mając na uwadze powyższe zasady, obliczenie ceny drzwi sprowadza się do prostej kalkulacji matematycznej. Cena drzwi jest sumą kosztów wszystkich elementów wchodzących w skład drzwi, powiększoną o robociznę i marżę. Warto także uwzględnić koszt kartonów zabezpieczających drzwi i folię.

Przykładowo dla drzwi przesuwnych o szerokości 40 cm uwzględnić musisz elementy: 2 x rączkę, 40 cm profilu górnego, 40 cm profilu dolnego, 40 cm toru górnego, 40 cm toru dolnego, 2 x wózek górny, 2 x wózek dolny, 270 cm szczotki odbojowej, 1 x stoper, 1,08 m2 płyty laminowanej.

Dodatkowo do profili i wypełnień docinanych pod wymiar drzwi warto doliczyć 20-30% spadu.

W materiałach dodatkowych na mojej stronie www będziesz mógł znaleźć arkusz kalkulacyjny, wyliczający drzwi przesuwne, składane i rozwierane w różnych wariantach szerokości i wypełnień.

Konfigurator Zamów Drzwi Przesuwne

Dodając do swojej oferty produkcję drzwi przesuwnych, pamiętaj, że zawsze możesz wesprzeć się konfiguratorem Zamów Drzwi Przesuwne. Jest to narzędzie umożliwiające stolarzowi przygotowanie projektu drzwi przesuwnych, pobranie wyceny i wysłanie zamówienia. Tobie konfigurator Zamów Drzwi Przesuwne udostępni narzędzia umożliwiające zarządzanie zamówieniami i wygenerowanie rozkroju.

www.biznestodrzwiprzesuwne.pl

Exit mobile version