Zszywacze pneumatyczne serii 3GP – nowe rozwiązania dla meblarstwa

PREBENA jako innowator w dziedzinie urządzeń pneumatycznych nieustannie prowadzi prace rozwojowe nad nowymi produktami. Wykorzystuje przy tym najnowsze technologie oraz uwzględnia rosnące potrzeby i wymagania użytkowników przemysłowych jak i indywidualnych. Dzięki ścisłej współpracy działu konstruktorów z menedżerami produktu na rynek został wdrożony wysokiej jakości sprzęt dla profesjonalistów.

Najnowsze narzędzia z serii „3GP” to linia modeli o kompaktowej budowie i jednocześnie dużej wydajności. Skrót „GP” = GERMAN POWER, czyli niemiecka siła oznacza wykorzystanie komponentów wysokiej jakości, które produkowane są między innymi w Niemczech. Urządzenia odznaczają się całkowicie nową konstrukcją zaprojektowaną z myślą o pracy w zakładach produkcyjnych, w których codziennie oddawane są tysiące strzałów podczas produkcji mebli, gdzie nie ma czasu na awarie i przestoje. Uproszczona budowa upraszcza serwis i obsługę. Bardzo ważna jest także ergonomia pozwalająca na wielogodzinną pracę. Zwiększono także szybkość wbijania zszywek. Wszystkie te atrybuty umożliwiają zwiększenie tempa i efektywności pracy.

8

Dostępne są 4 warianty urządzenia, w zależności od wykorzystywanej zszywki:

3GP-E40 – na zszywkę TYP E o długości 15-40 mm (grzbiet 5,7 mm),

3GP-H40 – na zszywkę TYP H o długości 15-40 mm (grzbiet 8,6 mm),

3GP-L40 – na zszywkę TYP LM o długości 15-40 mm (grzbiet 10,7 mm),

3GP-Z40 – na zszywkę TYP Z o długości 16-40 mm (grzbiet 11,2 mm).

Urządzenie waży ok 1,8 kg i wykorzystuje ciśnienie robocze na poziomie 5-7 barów. Na jedno uderzenie zużywa około 1,2 litra powietrza. Posiada zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, regulowany odpowietrznik, łatwy dostęp do magazynka, a także regulację głębokości wbijania czy hak do powieszenia.

Jest to urządzenie dla profesjonalistów i z pewnością sprosta wysokim wymaganiom stolarzy i producentów mebli.

(szr)